LP? CD? HDD?

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od Peer »

to Boxer:
můžeš nám popsat, prosím, jaký máš gramofon, přenosku, phono?
Nevím, jestli jsi to již někde nepsal, v představení jsem nic nenašel...
Dík

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 5832
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od dadaft »

Václav Větvička píše:Cédéčko samozřejmě nelze pohřbívat, koneckonců prakticky každá domácnost dnes vlastní celou řadu přehrávačů. Pomalu je ale začíná vytěsňovat digitální formát, zvukově sice méně hodnotný, ale pohodlnější na vyhledávání. Popularita formátu MP3 je klasickým příkladem - audiofil zapláče, ale kvalita je pro většinu dost dobrá na to, aby pohodlá zvítězilo nad vysokou kvalitou. Přitom samotný formát MP3, považovaný za novinku, není nijak výrazně mladší nežli CD, kodek pochází se stejných osmdesátých let. V boji s digitální verzí má cédéčko v rukávu jeden solidní trumf – bude hrát ještě za 20 let. Jestli Windows 2028 budou schopny/ochotny přehrát MP3, to ví jen Bůh a svatý Václav.
ještě přímo k tomu článku. větvička píše, že cdčko začíná vytěsňovat digitální formát. a cd je potom co? D/A převodníky mám v playeru asi omylem, ne? a taky - co mají windows s mp3? neboli: co má operační systém (OS) s digitální písničkou? k přehrání potřebuji program, který jede na daném OS, a který obsahuje kodér/dekodér - ale vlastní OS s tím nemá nic. tak to může brát snad jen ten, kdo zná pouze windows media player a nic víc...

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Kde jsi vzal k desce bonusové audio CD? :o Já tam žádné neměl :roll:

Disorder
Příspěvky: 16
Registrován: 27 bře 2013 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od Disorder »

Poslech LP je osobnější. Jde o přímý vztah. CD nám poskytuje pohodu. Přehraji si ho doma, v autě, u kamaráda (při čemž nezkoumám, jestli CD nějak neubliži "železo"). CD nezabírá tolik místa. Můžu si ho strčit do kapsy nebo batohu. Kompromisem mezi touto pohodou a kvalitou bych viděl kazetový mgf. Ale tam "železo" může mít také negativní vliv na nosič (sjeté hlavy, porouchaná mechanika, nebo dokonce žvýkač). Ovšem kvalitou zvuku kazeta má k LP velice blízko, při čemž při nahrávání ještě můžeme využit funkcí mgf a sbalancovat kanály, přebudit zvuk nebo využit dalších funkcí jako je na příklad dolby, dbx a podobně.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 4024
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od lechos »

Říkejte si co chcete ale renesance gramofonů a LP je marketingový tah a obchodní manévr s cílem oživit skomírající poptávku v celosvětově chudnoucí a úpadající společnosti. Vynález CD (Sony, Philips) byla revoluce bez precedensu, snadná, levná a časově nenáročná možnost kopírování nosičů bez úbytku jakosti, úpravy a editace sestavit si vlastní CD-R oblíbených hitů, možnost komprese dat do MP3 a odesílat mailem, stahování dříve nedostupné (nejenom cenově) nepřeberné nabídky hudby z internetu...to jsou vymoženosti technické civilizace XXI. století o kterých se nám odchovancům Tesla B4, B5, A3, NC070...před desetiletími (1970-80) ani nezdálo. Vyšší jakost a přirozenost pořadu z analogu (LP) je diskutabilní a je v tom velký kus psycho audio subjektívní autosugesce.
Podobná je situace u cívkových magnetofonů (kdo neviděl Čínou opajcnutý starý TEAC ?)
a vakuových elektronek v zesilovačích výkonu, i když to je oblast pro opravdové
znalce - fajnšmekry, levné totiž nejsou. Tož tak, hifisté.

petrL
Příspěvky: 1303
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od petrL »

Tak kazety snad ne. Vždycky mi na nich vadilo kolísání rychlosti, to je hrozný zvuk. Možná tím netrpěl nějaký Dragon, ale spotřebka, se kterou jsem přišel do styku, dřív nebo později vždycky. Tohle ani nejlacinější CD přehrávače nebo gramofony nedělají.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 4024
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od lechos »

Ani ten Drahouš Nakamiči nepřehraje bez chyby vytahaný zvlněný pásek v kazetě, stopa úzká, pásek tenký, rychlost pomalá 4.75 cm/s až na vzácné vyjímky - Marantz CD 4000, 6000, 8000 umí navíc 9.5 cm/s. Ne, standartní audio kazeta bylo komerční médium provizorium, snadná manipulace a kopírování, pro mladé (walkman), do auto přehrávače a podobné aplikace. Analogový zvuk vykouzlí leda půlstopý cívkáč (TEAC, ReVoX, AKAI...) na rychlosti 19.05 cm/s.

Disorder
Příspěvky: 16
Registrován: 27 bře 2013 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: LP? CD? HDD?

Příspěvek od Disorder »

Také studiové STUDER to umí dobře. Když už jsme u kotoučáků. Takový DASH (24 stopy). K tomu zesilovače PASS LABS 100,5, a na konec repro třeba QUAD elektrostatické.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti