Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Moc vám všem děkuju za cenné rady. V případě, že bych se rozhodl pro výměnu komplet přenosky, víte o nějaké firmě v Praze, která by to provedla včetně nastavení? Šablony mě děsí...
Jinak tu váhu na přítlak jsem si objednal tuto:
https://www.mikrovahy.cz/mikrovahy-do-5 ... 0-01g.html

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

Možná že by ti s tím mohl pomoci některý člen zdejšího fóra, který se o analog zajímá a je z Prahy, nebo okolí?
Ta vážka je přesně ta, kterou budeš potřebovat. 👍


Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

No výborně. 👍
Pokud ti výměnu provedou, udělají určitě i kompletní justáž, takže tu vážku vlastně ani potřebovat nebudeš.
Pro majitele gramofonu ale není nikdy špatné mít ji doma. Člověk nikdy neví, kdy se může hodit...😉

marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Jasně, já než přistoupím k té výměně tak budu zatím používat tu dodanou přenoskou s dodanou jehlou. Takže nastavení přítlaku budu určitě dělat. Během dalších dnů bych si dovolil ještě otravovat - zkusil bych nafotit tu přenosku - jestli bys ji byl schopen identifikovat a poradit, jestli se držet údajů v manuálu nebo toho, co jsi tady uváděl (zelená přenoska).

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

Pokud to bude ta bílá AudioTechnica z obrázku, je to zaručeně ta 3600. U té by bylo dobré ten doporučený přítlak 3,5g ponechat.
Uchycení jehly má poměrně nízkou poddajnost a nižší zatížení na ni by na deskách způsobilo ještě více škody než doporučené = správné nastavení....😉
U přenosek je vždy dobře řídit se údaji uvedenými výrobcem.

A žádný strach, své milované desky si, při správném nastavení a čistém hrotu určitě nezničíš. Stačí si jen na netu vyhledat, s jakým přítlakem fungují přenosky Ortofon SPU. (Mimochodem jedny z nejlepších od téhle firmy...😊)

marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Díky, jsem zvědavý až mi to zítra přivezou, co tam bude.

marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Tak to dorazilo - ta přenoska je bílá.

marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Tenpřítlak dle tvé rady nastavuju u té bílé na 3,5. Je to OK?

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

No pokud to uděláš správně, nic nepokazíš. (Kolik jsi vlastně naměřil teď?)
A po nastavení / kontrole máš dvě možnosti:
Poslouchat hudbu a časem vymenít tuhle jehlu za zelenou ATN 3651 a snížiš přítlak (to je otázka cca. pěti minut a 25,-€, nebo si koupít přenosku AT VM a nechat si ji vyměnit u vzpomínanané firmy, určite ale dráž...
Stačí to takhle? 😉

marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Moc díky, měření zatím nemám, váha mi přijde zítra. Dělal jsem to podle toho videa Ty jsi se k tomu vyjádřil, že v tom videu to nastavení přítlaku u bílé přenosky je malé, chce to 3,5. Jenže na tom raménku je to do 2,9 a pak 0. Na antiskatingu to jde, ale tam mi to přijde blbé dávat tam 3,5, když na raménku mám jen 2,5. Mám tam na to raménkp dát těch 2,9 a stejně ten antiskating? Mimochodem včera jsem měl mailovou diskusi s panem Horáčkem z Phono.cz ohledně výměny té přenosky. Říkal mi, že pro tu třídu gramofonu co mám (Marley) je přenoska AT VM 95E plně dostačující, AT VM95EN je naddimenzovaná a rozdíl je prakticky nerozeznatelný, takže akorát vyhodím peníze. Na skaldě ji sice nemá, ale klidně mi ji objedná, pokud chci.
V oboru je 25 let a to, že férově říká, že levnější věc pro mě bude lepší finančně i z hlediska užitkovosti na mě působí důvěryhodně. Jaký je tvůj názor?
Ještě poznámka: V manuálu nikde není ani slovo o doporučeném přítlaku a druhu přenosky a jehly. O tom jak se to nastavuje už vůbec.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

No pokud protizávaží jinou možnost neumožňuje (???)
dej tam prostě tu nejvyšší hodnotu, kterou dovolí... 2,9g je potom taky O.K.
Už i tahle původní přenoska AT3600 je pro tvé nároky v podstatě dostačující. S tou elipickou jehlou (a nižším přítlakem) je jehla ATN3651 ještě lepší a ta AT VM95E je samozřejmě ještě o dost dál. Jestli to ramínko "uveze" ještě lepší přenosku nemůžu potvrdit ani vyvrátit.... nemám zkušenost.
Zato z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že je určitě znatelný zvukový rozdíl mezi hrotem AT VM95E a dražší verzí EN.
(Vyzkoušeno "na vlastní uši" na gramofonu ProJect debut Carbon.) 95EN je, oproti základní 95E, podstatě detailnější a to v celém hudebním spektru od basů až po výšky.....😉

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

P.S.: Pokud někdo (třeba i s praxí 40 let) ten zvukový rozdíl nepozná, je někde něco špatně! (Kde a co si takhle na dálku netroufám říci....😉)

marty63
Příspěvky: 48
Registrován: 16 pro 2021 15:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od marty63 »

Moc ti děkuju za všechny rady. Už jsem to nastavil a posluchám tohle: https://marty63.rajce.idnes.cz/Vinyl/1519006522
Zatím to zní parádně.
Ty další věci promyslím a zkusím získat ještě další informace. Přeju krásné svátky a ještě jednou velké díky.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za přenosku Audiotechnica ATN 3600L

Příspěvek od Prospero »

No to je dobrá zpráva! 👍
Tak si to užívej a přes svátky v klidu popřemýšlej.
I tobě pěkné prožití Vánoc a hlavně dostatek dobré hudby...😉

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host