Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Pytel »

Za mne doporučuji 2 LP The Collectin series The Sweet vydané 1989, super zvuk, asi nejlépe vydaná compilace této skupiny. Castle communications England.

Oldear
Příspěvky: 1453
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Oldear »

Dasta, Pytel,

dík za radu. Sweet mám komplet na CD a to je v poho a mám i původní desky, ale chtěl jsem si to vylepšit v návaznosti na nové vydání 2018 na LP 180g, doprovázené masivní reklamou, ale on skutek utek. I to se stává. Až roztočím ty další, tak uvidím, zda jsou na tom stejně špatně. V našem věku už dnes máme vše co jsme chtěli mít, tak snad už budu kupovat je speciální edice: MFSL, Wilson a pod. Tam je to tutovka.

Pytel
ten výběr mám na CD z roku 1990 ( GB ) a ten je zvukově fakt super.

Ať nám to hraje.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od zabiny007 »

YOUN SUN NAH
vydavatelství ACT, desky Same Girl (2010), She Moves On (2013), Lento (2017)

O tuto zpěvačku jsem zavadil někdy začátkem roku, tak jsem pořídil její 3 LP a až nyní jsem se dostal k jejich poslechu. Musím konstatovat, že paráda! Mám rád ženský vokál a očekával jsem noční pohodový jazzík, proto jsem si desku Same Girl vylosoval včera kolem půlnoci ze zástupu téměř stovky "čekatelů" ve frontě s označením - "nová deska - čeká na první přehrání".
To co jsem ale slyšel mne dostalo svojí barvitostí. Zpěvačka zpívá v mnoha různých polohách od jemné baladické až po expresivní až "živočišnou" a tyto polohy s přehledem střídá i v rámci jedné sklady. Dnes dopoledne jsem ji dal znovu s vyšším volume a s ní i Lento a She Moves On. Všechny desky jsou parádně nahrané (label ACT) a mohu je jen doporučit!

IMG_20180513_111658.jpg
A jedna malá ukázka (i když trochu jiné provedení než na desce). No - jsem zvědav, co na to ortodoxní fanoušci skupiny Metallica :lol:

Dasta
Příspěvky: 1327
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Dasta »

JETHRO TULL "HEAVY HORSES" Steven Wilson remixed 180gr 1 LP
Parlophone Records Ltd a Warner Music Group Company v roce 2018
na etiketě Chrysalis 0190205757311
Koupeno květen 2018 Happy Music
Vydání k příležitosti čtyřicátého výročí původního vydání ,obsahuje 24 stránkovou brožuru se spoustou fotografií a povídání, která je vložená spolu s výliskem do jednoduchého obalu, který je dostatečně tlustý, aby se vše pohodlně vešlo.
Proti kvalitě výlisku, jak po technické stránce, tak co se kvality nahrávky týče, nelze mít sebemenší výhrady,deska udělá radost velkému množství fanoušků a příznivců kapely.
Při porovnání s původním německými vydáním (Chrysalis 6307 622) zjistíte, že úpravy byly provedeny velice citlivě, obě vydání se hodně podobají charakterem zvuku a vzdušností . Zvukově se dají obě vydání hodnotit hodně vysoko.
Co se však moc nepovedlo je obal nového vydání. V porovnání s původním obalem působí jak tisicikoruna vyrobená na špatně seřízené barevné kopírce.
Obal z roku 78 je proveden na papíře s texturou, takže působí, jako by byl vyveden na tkané látce.Temně zelený podklad pro zlaté rámování má zase texturu usně, která je vypraskaná od sluníčka.Zlaté rámování je provedeno reliéfně, obal jako celek působí jako umělecké dílo, který povedené hudební dílo umocňuje.
Nový obal je proveden na hladkému papíře, textura a embosy chybí, barvy jsou o dva odstíny tmavší, takže obal vypadá oproti originálu jako špatná kopie.
Mrzí mně to.Je to neúcta k příznivcům této desky a výborné práci jak Stevena Wilsona, tak výrobcům výlisku, který je perfektní.

jupol
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2016 07:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od jupol »

S novými obalmi reedícií mám veľmi podobné skúsenosti, napr. kedysi som mal pôvodné vydanie Aqualung, ktorý vyzeral ako obraz namaľovaný na plátne. Zvukovo je remix Steven Wilson výborný, no obal je len na obyčajnom hladkom kartóne. Stand Up ma ale príjemne prekvapil s vyskakujúcimi postavičkami, predpokladal som, že ich už vynechajú.
Pôvodný Uriah Heep Look At Yourself mal do obalu vloženú zrkadlovú fóliu, kde sa človek mohol vidieť, no a reedícia zvukovo
excelentná, obal ale zase sklamal, obyčajný hladký kartón samozrejme už bez "zrkadla".
Alebo Rolling Stones Sticky Fingers mali v jeansoch normálny zips aj keď to riadne ničilo obaly susedných LP, ale bolo to na tú dobu
veľmi originálne...

Dasta
Příspěvky: 1327
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Dasta »

Fleetwood Mac " Fleetwood Mac" 1lp 180gr
Reprise R2 559454 Made in USA 2018 jako Limited Edition Deluxe Format
3 CD+ DVD+LP
Koupeno v ČR HAPPY MUSIC 2018
Limitovaná edice přichází po 43 letech v nádherném kartonovém boxu, který obsahuje LP v gatefold obalu který je jemně strukturovaný, přesně jako vydání z roku 75.V levé části obalu je zasunutá deska, v pravé části jsou umístěna tři cd a dvd. Po grafické stránce je obal proveden na vysoké úrovni, papír krásně voní, tak jak jsme zvyklí u amerických elpíček.
V boxu je ještě vložená brožura z křídového papíru, která obsahuje povídání o desce, fotografie členů kapely ze studia a koncertních setů.Vse je přiloženo nezbytným tučňákem v klobouku.
Technická stránka vylisku je též na vysoké úrovni, drážky jak zaváděcí, koncové, tak mezi skladbami jsou tiché, nic nepraská.
Remaster lp je velmi povedený,detail, podání nízkých kmitočtů, sound jako takový nemá chybu.Porovnal jsem toto LP s druhým japonským vydáním na LP (Warner Bros P-10074R) z roku 75 a remasterovaným cd z roku 2004 vydaným v Evropě (Reprise 8122-73881-2).
Kvalit tohoto LP nedosahuje ani japonec a ani cd.Hlavně na spodních kmitočtech
Cd zaostává.Japonec nedosahuje v detailu, celkově se zdá reprodukce chudší.
Letošní reedice je velmi povedená a lze jen a jen doporučit.

enGiN
Příspěvky: 33
Registrován: 11 led 2015 19:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od enGiN »

Pánové řeším takový problém - dají se někde v ČR sehnat Mobile Fidelity desky? Našel jsem v zásadě jen na audiofriend.cz, ale dodací lhůta 4 týdny a vyšší cena se nevyplatí v porovnání s dovozem. Máte tip, kde se dají tyto desky koupit? Případně i někde rozumně v zahraničí...

Díky moc!

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od JV »

Páni (v prípade že tu nejaké sú, tak aj dámy), vedeli by ste poradiť ktoré s týchto vydaní stojí za kúpu?
http://www.mjuzik.sk/product.asp?Nosic= ... 397291013)
http://www.mjuzik.sk/product.asp?Nosic= ... 397219109)
http://www.mjuzik.sk/product.asp?Nosic= ... 397020576)
Mne tie vydavatelstvá nič nehovoria, tak ak by ste ma vedeli nasmerovať. Alebo je to jedno?

Ešte uvažujem že miesto LP by som možno išiel aj do CDčka: http://www.mjuzik.sk/product.asp?Nosic= ... 005843920)
Predsa len je to univerzálnejší nosič pustitelný aj v spálni kde nie je gramec. Ale zase tak nejak k jazzu sa mi viac hodí tá alchýmia okolo vinylu.

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od JV »

Naozaj sa nikto nevie vyjadriť?
Mne sa podarilo zistiť (ak som to správne pochopil) akurát to že jedno vydavatelstvo je USA a druhé UK. A CD je Japan.

Dasta
Příspěvky: 1327
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Dasta »

Nejlépe by bylo sehnat LP z doby vzniku, ale jelikož titul pochází z roku63, byl by to asi problém, jak se sháněním samotnými, tak posléze kvalitou,přece jen ty roky používaní by asi byla znát.
Dovolil bych si proto doporučit:
LP Music On Vinyl MOVLP-482 vydáno EU 2012 (nová či bazar)
LP MCA Impulse MCAC-5661 vydáno US1986(bazar či burza)
CD Mobile Fidelity MOFI UDCD 740 vydáno US1999(bazar či burza)
SaCd hybrid Impuls UCCU-40113 vydání Japan 2018.
180 gr. desky vydané po roce2015 se v ohlasech vlastníků moc nedoporučují.
Myslím, že pro poslech v ložnici úplně postačí běžné cd.
Přeji příjemný poslech.

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od JV »

Ďakujem za reakciu.
Čiže ak som to správne pochopil, tak nič z vyššie uvedených vydaní zrejme ničím nevytŕča a je úplne jedno čo z toho zoberiem.

Dasta
Příspěvky: 1327
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Dasta »

Rádo se stalo.
Když si vybereš cd,budeš mít jistotu, že nebude nic praskat, dynamika zřejmě u takového titulu bude také v pořádku, poslech si můžeš docela užít.
Přestože budeš chtít LP, preferoval bych americkou verzi.
Toto vše pochopitelně je myšleno k vydání, která jsi vybrat Ty a uvedl ve svém příspěvku.
Přeji šťastný výběr

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od JV »

Dík. Vychádzam z toho obchodu, lebo ho mám šikovne cestou domov.
Možno pôjdem do toho CD - japonské ešte nemám.

Oldear
Příspěvky: 1453
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od Oldear »

Včera jsem točil další LP koupené v Německu a to: https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail ... um/5739604

Velice dobře zpracované, obal i desky samotné bez závad, zvuk naprosto famózní a přirozeně znějící. Doposud jsem měl jen CD : https://www.discogs.com/Aerosmith-Get-A ... ase/370731

LP je zvukově o třídu lepší a perfektně to zvukově sedne na ucho, transparentní zvuk a prokreslené basy.
Můžu doporučit.

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová LP - hodnocení, dotazy, komentáře

Příspěvek od JV »

Ešte sa vrátim k môjmu minuloročnému dotazu ohladom toho Coltraina. Objednané LPčko som chcel k narodkám, ale stihlo prísť aspoň do vianoc. Z tých troch vyššie spomenutých som objednal niečo čo som považoval za produkt amerického vydavatelstva. Trochu ma preto prekvapilo že na obale je okrem názvu vydavatelstva napísané "vyrobené v Európe" a ešte pod tým je nejaká adresa s koncovkou ".ru".
Slušná globalizácia.
Ohladom prevedenia nemám čo vytknúť - kvalitný obal, platňa (180g) hrá pekne čisto, bez lupancov. Jediný limit je kvalita mojej aparatúry, ale to je už o inom.
Čo sa obsahu týka - je to jedna z najpohodovejších vecí aké som kedy mal. *thumbs up*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host