Nový gramofon 8 až 12 tis.

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od jirkab64 »

Ahoj, poprosím o radu, mám asi 40let staré desky a hodlám koupit gramofon. Představa je bez phono, kde jde nastavit přítlak, antiskating a přenoska je aspoň OM10 a nebo podobná. Finančně 8 až 12 max. 13 tisíc.
Mám Denon dra-800h s phono vstupem a bedny Polk Signature S20e.
Koukal jsem na Rega Planar 1 (tam mi vadí, že nastavení přítlaku a antiskatingu je automatické), potom na nějaké Pro-Ject (nevím jaký model) a ještě uvažuji o Audio-technica.
Budu rád za každou radu, rozbor. Děkuji.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od Dinosaurjr »

1) Jaké máš vlastně LP ? (Supraphon, Panton, Opus, nebo jiné US, JAP ??)
2) Pořiď si gramo Pro-Ject, v podstatě je nejvýhodnější ve všech směrech, napiš sem co jsi vybral - lze doladit *sunglases*
3) Předzesilovač si pořiď co nejkalitnější (i bazar), napiš sem co jsi vybral - lze doladit *sunglases*
4) Denon DRA-800H + malé Polk, ty jsou spíše na DK, no jde to, ale dře to...
5) Mnoho zdaru při poslechu staých LPíííček !! *2thumbsup*
Promysli celkový rozpočet za G+PRE.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od lechos »

Jenom nový nebo může být i vintage repas?

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od jirkab64 »

Dinosaurjr píše:
04 lis 2022 20:46
1) Jaké máš vlastně LP ? (Supraphon, Panton, Opus, nebo jiné US, JAP ??)
2) Pořiď si gramo Pro-Ject, v podstatě je nejvýhodnější ve všech směrech, napiš sem co jsi vybral - lze doladit *sunglases*
3) Předzesilovač si pořiď co nejkalitnější (i bazar), napiš sem co jsi vybral - lze doladit *sunglases*
4) Denon DRA-800H + malé Polk, ty jsou spíše na DK, no jde to, ale dře to...
5) Mnoho zdaru při poslechu staých LPíííček !! *2thumbsup*
Promysli celkový rozpočet za G+PRE.
1) Převážně naše Supraphon, Panton, Opus a asi 50 LPíček z celého světa (více něž 35 let staré).
3) Předzesilovač nepotřebuji, mám na Denonu
4) Poslouchat budu spíše z nostalgie, táhne mi na 60 a už jsem docela hluchý, takže nepotřebuji žádný High-End :)
2) Docela se rozhoduji mezi Rega Planar 1 a Pro-Ject Debut III
Děkuji za čas a rád si nechám poradit.

Lechos: já bych bral i starší, ale manželka trvá na novém. Bude to v obýváku

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od lechos »

Technics SL-1200 (a jeho mutace) sleduj cenu!
PS. slyšel jsem to hrát, na zem z židle nepadal tož asi tak

jirkab64
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od jirkab64 »

Tak nakonec Rega Planar 1 asi odsunu a zvolím Pro-Ject Debut Carbon Evo s Ortofon 2MRed, sice je to na hranici co jsem chtěl investovat, ale z gramofonů do 15t. se mi to zdá asi nej. Jestli ho někdo má, tak poprosím ještě o osobní zkušenosti. Díky.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od JV »

S týmuto konkrétnym "debutom" skúsenosť nemám. Len raz som akýsi "karbon" okukoval v nejakom obchode a moc ma to prevedenie nenadchlo. Čím ale samozrejme netvrdím že je to zlý gramec. Rozhodne si počkaj na nejaké hodnotenia ludí čo ho reálne prevádzkujú.
Osobne som niekolko rokov žil so základným Projectom. Tým že to bolo niekolko rokov chcem naznačiť že sa s tým dalo žiť, na druhú stranu len niekolko rokov znamená aj to, že už s ním nežijem a vymenil som ho za dospelejší "vintage" gramofón z druhej ruky, ktorý mi príde teda podstatne lepší (a to aj napriek tomu že by potreboval trochu odborného servisu). Zrazu pribúdajú LPčky, posluch ma baví. Kúpil som ho v podstate za cenu prenosky (M2blue). A hlavne koncové vypínanie s návratom ramienka je na nezaplatenie. Inak by som to už asi ani nechcel.
Každopádne prajem dobrý výber a vela radosti pri posluchu.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od lechos »

Před použitím vyper desky! vyplatí se...není třeba rovnou kupovat
pračku, jsou provozovny - služby co to zmáknou za mírnou úplatu.

Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 477
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od Strejdin »

Za mě ti ten Pro-Ject s klidem schválím. Mám v podstatě to samé s S raménkem. Maximálně jednoduchá tradiční konstrukce, motorek - talíř - raménko - přenoska, víceméně nic co by se mohlo pokazit nebo rozladit, ale taky nic co by ti poslech dělalo komfortnější. Já poslouchám především CD a když se k LP dostanu, nevadí mi, že na konci desky vstanu a jdu ji otočit a nebo vyměnit. Zvukově k němu nemám výhrady, ale uznávám že to pro někoho není asi ten pravý HighEnd. Jedinou kaňkou na stroji je jeho nevzhledný plastový vypínač, který se už dlouho se chystám vyměnit za kovový páčkový, ale teď koukám, že u nových strojů už ho umístili pod desku a dojem tedy nekazí.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový gramofon 8 až 12 tis.

Příspěvek od Dinosaurjr »

Gramofon s S raménkem, v Carbonu, s přenoskou 2MRed je za tu cenu OK. Jak zlepšit zvuk je dle mého dopo:
• co nejvíce omezit vibrace tj. pořídit si (nebo udělat) Proj-Ject Wallmount (nestavět do HiFi "věže")
• pořídit si lepší předzesilovač, klidně si ho půjč v blízkém HiFi studiu na otestování
Poslech se pak výrazně zlepšíza rozumné finance.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host