Audio a počítač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
kamelot
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio a počítač

Příspěvek od kamelot »

To Aleska,

TAKE FIVE je podle mne ta nejleší věc, kterou Brubeck kdy vytvořil. Proto prodej sestavy TIME OUT má takový "oskarový úspěch".

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

Aleska píše:prý vyšlo i SACD.
Vlastnim na HE Praha v roku 2008 zakupene cistokrvne SACD bez CD stopy a aj takto digitalne vo vyssom rozliseni je to fantasticky zazitok.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

hledal jsem na youtube co to tak vychvalujete (a hned si to pridal do wishlistu, snad na to narazim nekde v bazaru na LP) a pri brouzdani okolnich odkazu jsem nasel podle me zajimavou ukazku:
http://www.youtube.com/watch?v=oNhnbx8l ... ure=fvwrel
ono to neni v formatu SACD, nebo 24/96... toto je predevsim v interpretovi. a nahravka muze byt na jeden mikrofon a presto to bude super a budu to rad poslouchat :)
formaty, bity a kilohertze jsou spise jakymsi bonusem. kdyby tam posadili me, tak by mi nepomohl ani format 64/1024, prestoze by se aleska toho bubnu asi take leknul ;)

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Ale no tak, srovnávat výstup z integrovaný zvukovky notebooku s pořádnou zvukovou kartou, je asi jako srovnávat bagr s vrtulníkem. Asfaltový desky se dneska lisujou z digitálního záznamu, takže pokud to hraje "líp", tak je to tak akorát zkreslení při reprodukci, nebo samotné výrobě, lisování do té nahrávky asi nic co nezaznamenal mikrofon a autor by to tam chtěl nepřidá. Pokud se to někomu líbí, tak ať slouží (já proti tomu nic nemám), ale ať z toho nedělá nějaké závěry o kvalitě digitálního zvuku. Mimochodem, ty efekty, který dělá se zvukem vinyl, se dají na počítači nasimulovat DSP pluginem. Jde tam nastavit jak je deska stará, jak je zaprášená, jak je ohraná atd. http://izotope.com/products/audio/vinyl/

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Hellboy, obávám se, že to bychom "již přepískli". :lol:

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot »

Hellboyi, v jedničce filmu jsi excelentní. Je to moje jedno z nejoblíbenějších BD, ale jinak si ohledně audia neporozumíme.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Já proti analogu nic nemám. Za opravdu vyjímečně kvalitní považuju záznamy na páskáčích o čemž jsem se opakovaně přesvědčil při jejich poslechu. Gramofonům nikterak nerozumím, ale z logiky věci, obzvlášť u dnešních desek vyráběných z digitálních originálů, je prakticky nemožné, aby se zvuk z LP od CD/SACD/FLAC lišil čímkoli jiným, než zkreslením. LP se nenahrávají na fonografu, ale na počítači a to digitálně. Pokud se nahrávka nějak změní, tak to může způsobit jedině nosné médium, nebo gramofon a to tak, že ji nějak zkreslí. Pokud se to někomu líbí, tak je to jeho věc a nikdo mu to nebere, ale nemusí nikde vykřikovat, že přehrávání digitálního záznamu z digitálního transportu není hifi. Z hlediska věrnosti reprodukce vůči originálu, je to mnohem větší hifi, než gramofon.

cysta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cysta »

Original je digitalni, takze u LP uz nekdo DA prevod udelal za nas. Zato u CD to ma tu vyhodu, ze si to muzeme zprznit sami na svem DACu :)

sekal

Příspěvek od sekal »

cysta píše:Zato u CD to ma tu vyhodu, ze si to muzeme zprznit sami na svem DACu :)
V této souvislosti jsem si vybavil Kazzatelem občas používaný příměr "Jak z ho*na uplést bič"...:mrgreen:

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

kamelot píše:Reakce na diskuzi ohledně audia z počítače nebo jen klasicky z CD nabo SACD přehrávače.DVD přehrávače jako zdroj zvuku neuznávám a zatím mě žádný o opaku nepřesvědčil. Vlastním ACER AS5552G-N854G64Mnrr, což je docela nadupaný notebook s velmi slušnou grafikou a i zvukovou kartou. Přehrávání filmů v hd kvalitě s příponou .mkv i jiných je opravdu špica, ale pokud přijde na zvuk, ať už jako zvuková stopa .mkv filmů nebo přehrávaných CD slyším sterilní a hlavně nehudební zvuk oproti poslechu z klasické audio sestavy. Prostě nevěřím těm audio zvukovkám o rozměru 10x15 s napájenými čipy. A přehrávat třeba Dianu Krall z počítače a ne z poctivého přehrávače mi připadá trochu unfér vúdči Dianě.
Asi tě opravdu nikdo nepřesvědčí ale nesmíš ani pomyslet na to,že by ta tvá (velmi slušná -v notebooku lze jedině integrovaná přímo na mobo) zvuková karta 7.1 v tom lepším případě alespoň herní od creative atd. měla cokoli společného s kvalitnímí USB DAC ,nebo skutečnými zvukovkami od firem jako je audiotrak aj. zaměřenými primárně na hudbu! To je jiný zájezd bez ohledu nebo nějaké spojitosti s nadupaností tvého nouťáku.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Dovolil by som si oponovat. Mechanika moze byt vyladena podla sposobu pouzitia, audiodata vyzaduju castejsiu kontrolu datovych paketov a su citlivejsie na otrasy, takze ked sa nahodou najde shodna mechanika bezne pouzivana v administrativnych compoch aj v kvalitnom playeri, co osobne neverim, bude urcite inak uchytena, bude minimalizujuci prenos vibraciii, zvacseny buffer a pravdepodobne aj nastavenie laseru a atd.

Bavime sa, ale dufam o high ende :)[/quote]

A já bych si zase dovolil oponovat tobě,kde jsi byl na tom že: Mechanika na čtení audiodat moze byt vyladena podla sposobu pouzitia,nebo je citlivejsia na otrasy? Dále laser se kalibruje pokud vím automaticky (při vložení-loadingu) a to podle druhu,tipu a výrobce media,ne pro obsah toho co je na něm zapsáno.Další omyl je ten,že audiodata vyžadují jak říkáš: castejsiu kontrolu datovych paketov-právě naopak běžné audioplayery připouští při přehrávání kopu chyb které za chodu opravuje (doplňuje,aproximuje,odvozuje,prostě si je nějakým algoritmem doplní ) což je u tebou jmenovaných admin kompů nepřípustné.Programy v pc makají občas s důležitými daty takže se při chybě čtení třeba několikrát opakuje a v přípaďe nečitelných dat to vyhodí chybu ,tady se nic nedomýšlí.Rozdílná je u audio dat pouze strategie zápisu na disk kdy je doporučována nižší rychlost max. 8x ale raději ještě pomalejši.Jo a pokud budeš mít v playeru řekněme do ceny 30tis. PC mechaniku tak si můžeš gratulovat a neboj je proti otřesům antivibr.uložená přímo ve svém vlastním boxu.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

zapis typu cd audio obsahuje oproti cd romu mene opravnych bloku, na 74 min medium se tak nahraje vic audio dat v audio formatu (740 mb) nez datovem (650 mb). pokud by se nahralo audio do datoveho typu ve wavech, tak by ho cetlo prakticky bez chyb.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

No myslím, že autor chtěl říct, že CD player načítá hudbu rychlostí 1x a nemá možnost v případě chyby je načíst znovu a tak si data domyslí, zatímco CD ROM načítá rychlostí mnohem vyšší a v případě chyby je schopný daný úsek načíst znova a to klidně několikrát, takže pokud se nejedná o nějaký zářez hřebíkem, je výstup podstatně přesnější, respektive načte se vždy přesně to co je na disku. Co se čtení týče, je CD ROM za tři kila prostě mnohem lepší než CD player za tři sta tisíc :) Samozřejmě je pak otázka co se s tím dál v tom počítači děje. Pokud se pletu opravte mě.

Odar

Příspěvek od Odar »

Hellboy --> Si si isty, ze haaaaajend CD zrutovia citaju CD 1 X a nepouzivaju ziadny buffer? V dnesnej dobe mi to pride ako sci-fi. Ale mozno mas pravdu - ja to nesledujem.

Viem len to, ze takzvane discmany (prenosne CD prehravace na von - nie MP3) mavali vyrovnavaciu pamat hoci 30 sekund a to CD sa v nich vrtelo evidentne rychlejsie, ako 1 X. A to sa bavime o prenosnom zariadeni z pred cca 12tich rokov.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Řešilo se to tady jinde a tohle jsem si z toho odnesl i po přečtení Red book standardů, což jsou specifikace formátu CD. Buffer je asi něco trochu jiného, tam jde primárně o to, že v autě, nebo v dicmanu se ten disk klepe a laser tak může přeskočit trochu někam jinam, tak si načte pár sekund dopředu, aby v takovém případě mohl zase najít to správné místo. To je ale jedno, myslím, že principielně je to správně, protože prostě je rozdíl jak jsou zapsána a načítána data pro audio a pro datový disk. Výrobce high endu bych pak rozhodně nepřeceňoval co se podobných "pokročilých" vlastností jako je buffer týče. To už totiž vyžaduje nějaké čipy, programování a podobné věcičky a na to oni většnou nemají, takže si to buď koupí od výrobce spotřební elektroniky, nebo to tam vůbec není a radši se věnují zlacení kabelů a předimenzovávání zdroje a vymýšlení marketingových keců o džitru :) I CD přehrávače za statisíce v sobě mají vždycky jenom normální mechaniku od Philipsu za pár tisíc. Výrobci high endu by totiž sami takovou věc jako mechanika vyrobit nedokázali, na to už je asi potřeba vcelku velká a drahá fabrika a pořádné vývojové laboratoře.

Odpovědět