Behringer SRC2496

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Vit
Kontaktovat uživatele:

Behringer SRC2496

Příspěvek od Vit »

Za účelem up-sampling experimentu jsem zakoupil tento "zevšehopřevodník" a zjistil jsem, že se zároveň jedná o (za ty peníze) velmi dobře hrající DAC s vlastním reclockingem a up-samplingem.

Čip je AKM4393, což je předchůdce "Miracle DAC" AK4396, na výstupu jsou opampy 4580 (to lepší z těch nejlevnějších). Jedinou nevýhodou jsou balancované výstupy (XLR), které se ale dají redukcí či speciálně zapojeným kabelem převést do RCA. Má to i sluchátkový výstup opět s 4580.

Za 3.300 Kč :!: (internetová cena) se jedná o super řešení, stačí připojit zdroj z PC nebo DVD (možnosti připojení jsou skutečně široké) a jedem.

Jakmile vyzkouším upsampling se svým Buffalo DAC dám vědět, zvuk "stock" verze DAC části je za dané peníze super.

V blízké budoucnosti udělám upgrade elytů a opampů ve výstupní části DACu (to kdyby upsampling nic moc nepřinesl, budu mít alespoň další dobrý převodník 8-) )

Nějaké povídání o 4393 vs 4396: http://translate.google.com/translate?p ... ry_state0=

Takhle to vypadá:
Obrázek
Obrázek

petrL
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer SRC2496

Příspěvek od petrL »

Asi o tom samém Behringeru psal taky www.lampizator.eu a dost ho chválil, hlavně upsampling (ať už to znamená cokoliv). Za ty prachy to nemůže být omyl.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Za ty prachy? Pokud jedem v tomhle tak za ty prachy bude OK, že Blunt bude znít jako chlap.
Ale z jiného úhlu je zajímavé, kolik stojí tyhle entry level profi věci. Člověk si kolikrát říká, jestli to nehraje lépe než lety zprzněná základní hifi třída. A našel se někdo, kdo to chce zkusit. Je dobře, že se s námi poděli o své dojmy. *thumbs up*

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Tak za Blunta bych nedal ani (padesáti)halíř. A aby zněl jako chlap, na to by bylo potřeba ne hi-fi, ale minimálně nějaké su-fi. (surreal-fidelity).

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Nevím, jestli jsi to pochopil nebo právě ne. Ale v názoru na Blunta jsme na tom stejně, aspoň co se hlasu týká.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Jo, psal jsem o hlasu. Pokud jde o upsampling, ten má zajímavý efekt. Jak je nějaký CD přehrávač nebo dac, který umožňuje jeho vypínání, tak recenzenti vždycky preferují upsampling. Popis zvuku vždycky vychází, jako by přidával lampové zkreslení nebo ubíral tranzistorové zkreslení, jak kdo chce.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Subjektivně to ubírá agresivitu nahrávce, je to uhlazenější, pěknější.
Člověk se za chvíli doví, že černé album Metallicy je vlastně taková pop-dechovka :D

Chystám osconizaci tohoto hebla po vzoru mr. fikuse, dám vědět.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Aaaaaha, takze v tom pripade je naprosto v poradku, ze jsem upsampling na svem Lyngdorf CD1 vypnul, bo mi prislo, ze to trochu patla ;)

Odpovědět