cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Noaide, dík za informace, ale já mám v PC všechny Windows zvuky vypnuty, protože mne s...y. To neustálé připomínání něčeho, včetně toho že píši na klávesnici, něco otevírám, zavírám, pouštím. Když mi u práce na PC hraje hudba (jako kulisa), tak je to děs a běs. Já nemám PC na hry, původně bylo navrženo na matematické a statistické výpočty, hudba byla nakonec jen jako ta třešnička na vrcholku toho dortu.
Tím zbav se jí jsem myslel kup si jinou. Do té doby podle mne pro tebe nemá význam se hires zabývat.
Trochu by to možná byla škoda. Jako dvoukanálová zvukovka není špatná, řekl bych dokonce že je víc než dobrá a na 44,1 kHz se ještě dlouho vyrovná (nebo dokonce i předčí) celou řadu DACů, o PC zvukovkách ani nemluvě. A v novém PC transportu s ní počítám, protože má digitální výstup, který by měl umět i těch 96 kHz. Víc nepotřebuji, ani po hi-res nahrávkách netoužím. Miluji country-rock, garage-rock, blues-rock, southern-rock, folk-rock a to je většina nahrávek z let 1960 - 1970. Ty nahrávky vznikly na zařízení, které určitě nebylo hi-res, ale analogové, protože první CD bylo až v roce 1983. Přesto, že se snažím mapovat jejich vývoj až do dnešní doby, stačí mi těch 44,1 kHz i v budoucnosti - ale kvalitně.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:já mám v PC všechny Windows zvuky vypnuty,
Je úplně jedno, jestli je máš vypnuté nebo ne. Ale já už to dál rozebírat nebudu. To by byla nekonečná debata.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od dadaft »

možná bys to noaide měl zkusit. zrovna tohle vysvětlit přece nemůže být tak složité. pochop, já to myslím v dobrém. je jasné, že o některých věcech toho dost víš, ale chybí ti často něco jako argumentační zručnost nebo síla. nebo spíš vůle k ní. a z toho pramení tvá frustrace nebo "přecitlivělost", chceš-li. znova opakuju, myslím to v dobrém.


Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Kdybych měl Visty, pak bych jej i vyzkoušel, ba dokonce šel do XXHighEndu, ale Wasapi je pouze pro Visty a novější Windows 7. Já mám bohužel XP, protože mi pod Vistami jeden program nejede.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

noaid píše: Je úplně jedno, jestli je máš vypnuté nebo ne. Ale já už to dál rozebírat nebudu. To by byla nekonečná debata.
Pochopil jsem (konečně), nastaveno, díky.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

noaid píše:......Ale hlavně - hodně a hodně studia o tom - jak to vše funguje.........Bohužel nejsi sám. Myslím, že většina lidí má představu, že strčí do pecka zvukárnu a je to vyřízeno. Ale je to přece jen trochu složitější.........
V tom,co napsal noaid jsou jen a jen pravdivá slova. Již delší dobu prohledávám web a dělám si seznam těch TOP. Protože zcela určitě nejsem sám, koho problematika PC & špičkové audio zajímá, zde jsou nejzajímavější linky. Řada z nich obsahuje ještě odkazy jinam, ale mnohé z nich jsem z časových důvodů ani neotevřel.
Přeji pěknou zábavu, určitě jich je mnohem více, pro exotické jazyky použijte Google

Japonsky, 135 stran, My AV
Anglický blog PC nadšence, Can HTPC Beat CD Player ?
Francouzsky, 23 stran, Home Cinema o cPlay a cMP
Italsky, 5 stran, AV Magazine
Portugalsky, 151 stran, HT Forum
Rusky, 49 stran, HiFi Forum
Italsky, 3 strany, VideoHifi.com Forum
Portugalsky, 10 stran, opět HT fórum, archív
Anglicky, 2 strany Naim Forum
Anglicky, 8 stran, Digital Audio Music Server
Anglicky, 5 stran, cMP2 DIY Mods...
Anglicky, 18 stran, Computer based Hifi
Anglicky, 5 stran, Music Server Computer transport - Hop On!
Anglicky, 26 stran, Pc -> Dac, How ?
Anglicky, 45 stran, Lossless SD-card player , který je velice zajímavou alternativou PC přehrávače

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Pochopil jsem (konečně), nastaveno, díky.
Psal jsem to už jednou někde jako odpověď Dadaftovi.
Windows i jiné programy mají neodolatelnou touhu ovládat nějakou zvukovku, přehrávat v ní 16/48 apod. Tak je třeba jim nějakou předhodit, hrej si, tu máš kocoura, ať neotravují svou vlezlostí mou vlastní hifi hračku. Tu chci mít jen pro sebe. ;)
Mám tudíž prostě 100% jistotu, že mi ji nepíchá někdo jiný.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

noaid píše:Mám tudíž prostě 100% jistotu, že mi ji nepíchá někdo jiný.
To je velice rozšířená představa (idea), naprosto se rozcházející s praxí ! Obrázek

PS: Prosím všechny, aby omluvili nepřesnost v předcházejícím mém příspěvku, fórum My Av je v jazyku nového ekonomického tygra = Číny.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Jsem, podobně jako jiní, od přírody v podstatě lenivý člověk, takže regulace hlasitosti přímo v PC byla pro mne optimální. Na českých hifistických fórech proběhla celá řada debat o vhodnosti této regulace, ve světě se snad nejvíce probírala v souvislosti s modifikacemi digitální výhybky Behringer DCX2496, pěkné stránky jsou francouzsky nebo zde anglicky
Celkově tu debatu shrnul noaid:
noaid píše:..........než to vyřešíš lépe jinak, tak si alespoň zkus koupit log.potenciometr pro regulaci hlasitosti mezi výstupem zvukovky a vstupem koncáku, to je i s konektory pár desetikorun, místo předzesilovače, a porovnej, tuším, že i toto superprovizorní řešení by mohlo být pořád lepší než dávat -32dB regulaci v digitále. Za pokus to stojí, a pak uvidíš. .....
a má (pochopitelně) úplnou pravdu. Nelze diskutovat o tom, že regulace hlasitosti v analogé oblasti je to pravé ořechové, ale přesto ve mně hloubaly pochybnosti o tom, zda je regulace v digitální zóně tak špatná jak se traduje. Když jsem tuto otázku položil zvukovým mistrům, koukali na mne jako na zjevení. Jim v životě ani nepřišlo na mysl, že by na výstup ze zvukové karty, nebo D/A převodníku měli připojit ještě nějakou regulaci hlasitosti. Proč taky ? V každém nahrávacím či masteringovém software ji mají zabudovanou, takže ani nepřemýšlí zda je to nutné (a potřebné). Na jednom fóru jsem četl tento názor:
Pokud se pri hodne extremnim zeslabeni z 24 platnych bitu snizime na dejmetomu 16 (to uz je peak z 0dB stazen na cca -48dB), tak je to porad jeste jakz takz uchazejici. Potak az v analogove ceste zase snizi S/N a ma nepatrne parazitni kapacity a bla bla, nehlede na to, ze je v signalove je dalsi soucastka, ktera na zvuku nijak neprida...holt tohle nikdy nebude idealni reseni, chce to optimalni kompromis.
a odpověď na něj:
ano, pri 24 to neni az tolik bolestne, ale pri 16 a koncaku cca 300W s rozumne citlivyma menicema uz to nasere
Takže jsem hledal a na Computer Audio Asylum jsem našel tuto diskusi anglicky a přeloženo v Google.
Závěr si každý musí udělat sám, ale je zde ještě zlatá střední cesta: Mezi analogový výstup z karty či DACu a zesilovač zařadit vhodný útlumový odporový článek a jste v situaci, kdy se vlk nažral a koza zůstala celá, protože výhoda jednoduché regulace přímo v PC zůstává, a ztráta kvality ještě nemusí být poznatelná.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Diskuse jsem nečetl, ale logicky mi vychází, že pokud je regulace alespoň v 24 bitech, tak to tolik v digitále nevadí, ale problém bude v analogové časti, kde jde už o relativně nízké úrovně signálu a tudíž i větší vliv případného rušení z PC, jehož úroveň zůstává stejná. Regulací v analogu se snižuje úroveň i u toho rušení.
V 16 bitech by to byl průser už v digitále - v tvém případě využití jen asi 10-11 bitů. Ovšem jsem přesvědčen, že i takto spousta lidí přehrává a pak z toho vyvozují závěry.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

cPlay má regulaci hlasitosti dělanou v 64 bitech:
Offers high quality 64 bit double precision digital volume control (in 0.5db steps).
, Foobar taktéž, jak je to u ostatních přehrávačů nevím. Navíc v mém případě zvukovka Lynx One jede v nastavení 32 bit / 44,1 kHz nativně a odmítá se dát jinak nastavit.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Navíc v mém případě zvukovka Lynx One jede v nastavení 32 bit / 44,1 kHz nativně a odmítá se dát jinak nastavit.
A jsem tam kde jsme byli před měsíci. Kruh se uzavřel.
:(


Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Nemám na PC nainstalovány Visty, které prý by měly být k audiu šetrnější. Pro ty z vás, kdo je mají, přidávám odkaz na nastavení zvuku přímo ve Vistách. Český Google překlad je kvalitní, tak proč jej nepoužít: Vista audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti