Dac s USB

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dac s USB

Příspěvek od Leony5 »

Nadešel čas k výměně dacu jelikož můj Styleaudio Carat Sapphire nemá USB vstup.Ač zvukově pro mě velice slušný a nerad se sním loučím.Po zakoupení mini pc Intel nuc 7i5 jsem začal více přehrávat muziku z HDD ve flacu ale cesta signálu není ideální ( Hdmi do TV a optikou do dacu) proto jsem začal hledat dac s usb.V ceně adekvátní k mé sestavě okolo 10-15k jsou pro mě zajímaví dva favorité,Teac UD 301 a Arcam IR Dac. Popravdě více se mi líbí Teac. Rád bych si přečetl vaše názory na tyto dva dacany,popřípadě nějaký jiný návrh v této ceně? Bude li zájem o Sapphira je k mání. *headbang* :D

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac s USB

Příspěvek od PavelDosko »

zkus se podivat na Customworks DAC nebo Pro-ject Pre Box S2 Digital
p.s. oba dva tebou uvazovane kousky jsou uz pomerne dost starsi konstrukce

Odar

Příspěvek od Odar »

Druha moznost, kupit USB --> SPDIF konvertor. Bud od Casea, alebo M2Tech.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Teac je skvělá volba. Variantou může být kupříkladu již zmíněný Pro-Ject Pre Box S2 Digital za desítku, jenž navíc umí dekódovat MQA.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

M2Tech jsem se díval,cena 3999kč ale na mém dacu bych postrádal jeden vstup.TV,CD,PC a Styleaudio má jen dva vstupy :x Jo Teac zatím vede :lol:Navíc postrádám dálku,jsem línej :D

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Arcam IR DAC jsem zrovna včera prodal a nahrazuji jej raspberry pi + i2S převodník - je to levnější, ušetřím za různé USB kabely, reclokery a podobný příslušenství a dle mého názoru v sestavách do cca 100 K plně dostačující. Zde už pak zaleží na konkrétním převodníku - výběr je velký zde je pár možností:
TERRATECHNOS – Terra-BerryDAC 2
mamboberry HD+ DAC with Crystek Clock
mamboberry HD+ DAC with IDT Clock
pi2design 502DAC PRO (yes !)
allo BOSS v. 1.2
allo Piano 2.1 with Kali in dual mono.
SABREberry DAC
odroid hifi shield 2
justboom dac zero
IQaudio DAC pro
Nyní používám jako operační systém Volumio. uvedené zařízení lze po připojení k TV použít i pro přehrávání videa v FHD kvalitě. Célé to vyjde na cca 2500 až 4000,- Kč podle zvoleného převodníku.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Objednal jsem po dlouhém čtení a přemýšlení Teac UD 301.Tímto díky všem za čas a rady. *palec*

jirka86
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka86 »

Mám dotaz ,jestli jste našel někde nějakou zmínku o zvukové kvalitě Teacu.UD 503 údajně nevýrazná na basech.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Napsáno je o něm dost,vesměs je chválen a mírně převyšuje svojí cenovou kat. v jednom testu byla špatně hodnocená USB část jakož i u 301 a vypíchnuta kvalita coaxiálního vstupu jako vynikající. Zvukově je hodnocen jako vyrovnaný a muzikální s detailním podáním na dobré úrovni v cenové kat.

jirka86
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka86 »

Za 10 u Audiofeel ,dobrá koupě,hlavně bytelná konstrukce.A zvuk kupodivu taky dobrý,na to že je to /starší řešení dacu/jak tu někdo psal.Díky Leony5 za nápovědu.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

jirka86: Co jsi nakonec koupil? 501 nebo 301? Mě se zvuk 301 líbí jak USB část tak i digitální vstupy, zvuk dacu je příjemný.

jirka86
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka86 »

UD 301

kutil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kutil »

Nejlíp hrajou převodníky s čipem od firmy Burr Brown, tenhle hraje dobře jako vinyl. https://www.banggood.com/PCM2704-USB-DA ... rehouse=CN

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

kutil: jak jsi ke svému závěru došel? S čím máš zkušenost? Nezáleží jen na čipu, ale na řadě věcí kolem.

Co myslíš tím, že ten DAC za necelých 300 zní jako "vinyl"? Že má např. příjemný, či líbivý nebo snad "měkčí" zvuk? S čím ti zní jako vinyl? V jaké sestavě?

Osobně prostě po zkušenostech s řadou kategorií DACů a priori nedokážu uvěřit, že něco tak levného hraje opravdu věrně a opravdu dobře, ale třeba je to zázračné překvapení?

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Jestli DAC hraje jako vinyl, tak je to špatný převodník. DAC má fungovat maximálně neutrálně a pouze dokonale převádět.
Není to ani o ceně, pouhý PCB za $100 může být lepší než snobský DAC za $10000.
Zkuste si najít jejich měření, tam je cesta.

Odpovědět