DAC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
jardik16
Příspěvky: 12
Registrován: 29 črc 2022 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC

Příspěvek od jardik16 »

Jestli se můžu laicky zeptat :
K čemu je streamování hudby z PC do Hi-fi sestavy ? Stream přece vysílá Youtuber pro lidi po netu...
Já si prostě zapojím zelený cinch stíněným kablíkem do vstupu věže a už to hraje...Spíš mě štve kvalita nahrávek v MP3 od některých lidí. :-(
Tady se píší samé divné věci , používají divné zkratky a hází 1000 - ci korunami jako kdyby rostly peníze na stromě...
Sám jsem tu dnes na radu jednoho prodejce součástek poprvé a začínám pochybovat , zda to k něčemu bude...
Jestli je DAC myšleno jako digital-analog převodník...tak ten už má skoro každá MB deska v PC v sobě ve zvukové kartě.
Jinak by mi asi nehrály ani bedýnky u PC.
Nač ještě nějaký další převod ?
P.S. Mou odpověď berte jako náhodně vybranému uživateli...Je toho tu mnoho a já zkouším , zda mi vůbec někdy někdo odpoví na moji otázku...

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC

Příspěvek od hřebík »

jardik16: Ano, DAC je převodník digitálu na analog. Sice ho dnes má každá PC deska integrovaný, ale externí DAC může hrát lépe. Pokud jsi spokojený se současným zvukem, asi bych se dál nepídil. Pokud to ale řešit chceš, zkus popsat svou stávající sestavu, tj. jakou "věž", reproduktory, základní desku (integrovanou zvukovou kartu) atd. máš. A třeba tě někdo s podobnou výbavou vhodně nasměruje k lepšímu zvuku.

jardik16
Příspěvky: 12
Registrován: 29 črc 2022 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC

Příspěvek od jardik16 »

Dobrý den pane hřebík.
Mám vše z doby po roce 94 - 97. Není to věž ale jednotlivé komponenty. Tehdá se mi líbilo SONY a tak jsem postupně koupil receiver, double magič , CD , DVD ...Reprobedny jsem si chtěl postavit sám třípásmové s reproduktory TVM. Výhybky do nich jsem si dělal také sám, ale protože se mi nevešly všechny závity na kostřičky , tak jsem tam cpal kousky feritu aby měřák ukázal správné uH. Jenže to mi bylo 20 let a celkem mě to netrápilo. Dnes bych chtěl alespon tyto výhybky vyměnit za nějaké levné tovární. Vše bylo a dodnes je pouze stereo. Na nějaké vylomeniny typu 5,6,7,8 + 1 nemám ani peníze ani vhodnou místnost na poslech. MB do PC jsem měl celkem 3. Jednu pro Win98 , pak XP a dodnes nejnovější pro Win7. Win 10 zatím nechci ani vidět a asi bych k němu dnes nesehnal ani instalační CD...myslím zdarma vypálené a cracklé od někoho kdo to umí :-) ..
Ted jsem v invalidním důchodu začal vzpomínat na staré časy a stavět elektronkový zesík. Bohužel nedostatek vhodných schemat a součástek už přináší první problémy...Viz moje otázka v sekci potřebuji poradit...

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC

Příspěvek od hřebík »

jardik16: Základní otázka je, co vlastně chcete zlepšovat a jestli zrovna DAC je tím nejslabším místem vaší sestavy. A na to bohužel neumím odpovědět.

Jinak ještě k vašemu předchozímu příspěvku: Stream: Spousta hudby se dnes tzv. "streamuje", tj. přehrává přímo z internetových "streamovacích služeb" (jako je například Tidal). Nemusíte vlastnit žádné nosiče ani soubory, hudbu přehráváte přímo z internetu. Poskytovatel streamovacích služeb (např. zmíněný Tidal) vám poskytne přístup ke svému hudebnímu katalogu, pokud si ho předplatíte. Výhodou je např. rozsáhlá hudební nabídka, která je průběžně aktualizovaná o nové tituly, slušná kategorizace, přístup k hudbě odevšad, kde máte internet, bez nutnosti se o cokoli starat, něco někam kopírovat a udržovat si pořádek v médiích, složkách, souborech, zálohách atd.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DAC

Příspěvek od progsociety »

Oplt píše:
27 led 2022 20:40
Solidní prodejce nikdy nemá problém a ještě si kolikrát dobře pokecáš protože je stejně ujetej.
Predajca chce hlavne predávať, predávať a predávať to, čo má aktuálne v ponuke a nemusí to byť ani super kvalitné. Hlavne predávať. Ľuďom za pultom by som neveril, takmer vždy som bol sklamaný. Radšej si dať poradiť na fóre, potom objednať cez eshop a do 14 dní vrátiť *hura*

Oplt
Příspěvky: 338
Registrován: 21 úno 2017 21:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DAC

Příspěvek od Oplt »

Si to trochu vytrhl z kontextu.
Solidní prodejce ano, ale bazarový a né v obchodě.

"S tím bazarem určitě s vyzkoušením.
Solidní prodejce nikdy nemá problém a ještě si kolikrát dobře pokecáš protože je stejně ujetej."

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DAC

Příspěvek od blesk666 »

Oplit ano suhlas. Ak pri bazare natrafis na cloveka co neksftuje ale predava kompoennet ktory nahradil, ale chce nahradit inym, tak to byvaju aj dobre rozhovory a s viacerymi som zostal v kontakte. Pri hobby to plati obecne. Debata s bazarovym “obchodnikom”, byva skoro vzdy este horsia nez s predajcami v showroome. (lebo sa snazia dost casto predat aj vysloveny sunt ako “stare poctive zelezo”)

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DAC

Příspěvek od progsociety »

@Oplt
čo si predstavujete pod pojmom "solidní prodejce"? predajca v showroome, ponúkajúci nový tovar so zárukou?

@blesk666
... a dvojnásobne to platí v druhom najväčšom slovenskom meste ;)

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1047
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC

Příspěvek od bacil2 »

@progsociety: keď sú všetci "vyhodňáre v roboce" , tak je druhé najväčšie slovenské mesto Petržalka :lol:

Oplt
Příspěvky: 338
Registrován: 21 úno 2017 21:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DAC

Příspěvek od Oplt »

blesk666 píše:
03 srp 2022 17:23
Oplit ano suhlas. Ak pri bazare natrafis na cloveka co neksftuje ale predava kompoennet ktory nahradil, ale chce nahradit inym, tak to byvaju aj dobre rozhovory a s viacerymi som zostal v kontakte. Pri hobby to plati obecne. Debata s bazarovym “obchodnikom”, byva skoro vzdy este horsia nez s predajcami v showroome. (lebo sa snazia dost casto predat aj vysloveny sunt ako “stare poctive zelezo”)
Přesně tak.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host