Dálkový ovladač k SONY SCD-1

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
daikatana79
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2021 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od daikatana79 »

"Hlavně když je to SACD přehrávač, tak není tak docela možný používat ho jen jako transport, to lze jen pro CD, ale SACD lze přehrávat/poslouchat jen z analogovejch výstupů.
A ani za použití digitálních výstupů pro CD ani přibližně neplatí, že všechny CD transporty hrajou stejně."

Ale já přeci mluvil o CD transportu, ne SACD transportu. A ohledně toho, jestli hrajou nebo nehrajou stejně už jsem vysvětlil v předchozím příspěvku.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od progsociety »

@daikatana79

prečítal som si diskusiu a naozaj si spomínal transport len v súvislosti s CD. Takže máš pravdu a tým pádom môžeš mať čisté svedomie ;)

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od LUK »

O to tu vůbec nejde, Já prostě jen říkám, že používat SACD přehrávač jen jako transport jde jen z části, protože se tím připravíš o možnost hrát SACD, nic víc.
A ohledně toho, jestli CD transporty hrajou nebo nehrajou stejně, jsi nic "nevysvětlil," to co jsi napsal není žádný "vysvětlení" zvukovejch rozdílů mezi CD transporty, ztráty při čtení a přenosu ("ztráty jedniček a nul"), který se snad následně dokonce projeví "cvakáním"/"prskáním" jsou chyby a vady a to je něco úplně jinýho než zvukový rozdíly mezi CD transporty.

daikatana79
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2021 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od daikatana79 »

Mám za to, že jsem to vysvětlil dostatečně. CD transport prostě jen přečte CD a data, která obsahuje CD pošle beze změny do DACu, který ty data převede na analogový signál. Pokud je to čistě CD transport, nemůže tam být logicky a ani prakticky žádný rozdíl. To je jak kdybych hrál dooma z CD a kvůli chybě při čtení jsem měl místo beretty glocka.

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od blesk666 »

daikatana79 píše:
27 srp 2022 10:02
Ano, to je pravda, chyby tam nastat samozřejmě můžou a pokud se ztratí jedničky a nuly, tak se to na zvuku samozřejmě podepíše, ale ne že se magicky zhorší nebo zlepší detaily nebo bassy nebo prostor. Zvuk se nebude zhoršovat postupně, ale prostě to ten DAC přeloží jako cvakání nebo prskání.
Nie, ale mysliet si to kludne mozes, to ti nikto nezakaze.
To by potom bolo uplne jedno aj ci streamujes alebo prehravas z lokalneho disku a taktiez by bolo jedno ak tam mas na USB zbernici pri prehravani z PC ako transpprtu navesane periferie na to USB alebo nie. Za prepokladu rovnakeho zdroja dat
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 27 srp 2022 15:57, celkem upraveno 1 x.

Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od Fidji99 »

Je aj zopar technickyhc dovodov, preco CD transporty nie su len "jednicky a nuly". Tym hlavnym je fakt, ze vacsinou posielas data SPDIF alebo Toslinkom [v takychto starsich to je casto jedina moznost] A vtedy velmi casto sluzi transport ako Master Clock. CIze ak je tam nejaky jitter, tak sa ti prenesie aj do DACu, a ten vystup bude trochu iny. A hodiny boli v tychto CDckach vselijake.

daikatana79
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2021 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od daikatana79 »

blesk666 píše:
27 srp 2022 15:45
daikatana79 píše:
27 srp 2022 10:02
Ano, to je pravda, chyby tam nastat samozřejmě můžou a pokud se ztratí jedničky a nuly, tak se to na zvuku samozřejmě podepíše, ale ne že se magicky zhorší nebo zlepší detaily nebo bassy nebo prostor. Zvuk se nebude zhoršovat postupně, ale prostě to ten DAC přeloží jako cvakání nebo prskání.
Nie, ale mysliet si to kludne mozes, to ti nikto nezakaze.
To by potom bolo uplne jedno aj ci streamujes alebo prehravas z lokalneho disku a taktiez by bolo jedno ak tam mas na USB zbernici pri prehravani z PC ako transpprtu navesane periferie na to USB alebo nie. Za prepokladu rovnakeho zdroja dat
Však to taky jedno je. Stačí CD mechanika za 100 Kč a udělá stejnou práci.

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od FS »

To nic. To chce jen čas😁

daikatana79
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2021 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od daikatana79 »

CD transport je víceméně stejný hifi podvod, jako kabely nebo síťová pračka.

Může mi tedy někdo logicky vysvětlit, proč by měl jeden transport být lepší, než druhý?

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od blesk666 »

Tak myslim ze staci to ukoncit tymto: “ Nie, ale mysliet si to kludne mozes” Niekedy je rozumne ukoncit debatu aj tym ze konstatujeme obe strany ze sa nezhodneme. Pochybujem ze by malo zmysel sa pokusat nieco viac si vysvetlovat

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od LUK »

daikatana79 píše:
27 srp 2022 15:40
Mám za to, že jsem to vysvětlil dostatečně. CD transport prostě jen přečte CD a data, která obsahuje CD pošle beze změny do DACu, který ty data převede na analogový signál. Pokud je to čistě CD transport, nemůže tam být logicky a ani prakticky žádný rozdíl. To je jak kdybych hrál dooma z CD a kvůli chybě při čtení jsem měl místo beretty glocka.
"Mít za to" klidně můžeš, to je jen tvá věc, ale realita je naštěstí někde úplně jinde. Z tvých příspěvků tady je ale zcela evidentntí, že pokoušet se ti to vysvětlit by byla zcela zbytečná snaha a naprostá ztráta času.

jardalukas
Příspěvky: 211
Registrován: 02 dub 2021 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od jardalukas »

Nemá opravdu smysl dál tuto diskusi rozvádět. Pro bližší pochopení je třeba si nejdříve něco prostudovat, přečíst Red Book ( a nebo alespoň částečně) a pak si projít řešení některých firem, alespoň pohledem na jejich SM, když nemám možnost si to blíže osahat.
Nechci tedy někomu brát iluze, ale opravdu jsou velké rozdíly mezi mechanikami. A začíná to vždy snímací jednotkou, kterou bych nazval "nástrojem" , její začlenění do mechaniky, použití elektronické části, použitými součástkami, obvodovým řešením, začleněním do celku, napájením a každá tato část se nějakým způsobem projevuje na celém procesu snímaní a zpracování dat.
Proto je taky tolik různých řešení, proto tolik firem vynaložilo v minulosti tolik peněz na vývoj CD. Opravdu to není nic jednoduchého a byl bych rád kdyby lidi kteří tvrdí, že mechanika (transport) za pár korun, udělá úplně tu stejnou práci jako ty drahé mašinky. Takové tvrzení by někteří mohli brát jako plivnutí do tváře, nebo minimálně jako urážka.
Dřív, před 15-20ti lety se špičkové mašiny nevyvíjeli jen tak pro radost hájendistů, ale šlo se až na doraz, proto mohli vzniknout ty nejlepší kousky, které už dnes nikdo ani neumí vyrobit.
Toť můj názor.

daikatana79
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2021 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od daikatana79 »

LUK píše:
27 srp 2022 18:18
daikatana79 píše:
27 srp 2022 15:40
Mám za to, že jsem to vysvětlil dostatečně. CD transport prostě jen přečte CD a data, která obsahuje CD pošle beze změny do DACu, který ty data převede na analogový signál. Pokud je to čistě CD transport, nemůže tam být logicky a ani prakticky žádný rozdíl. To je jak kdybych hrál dooma z CD a kvůli chybě při čtení jsem měl místo beretty glocka.
"Mít za to" klidně můžeš, to je jen tvá věc, ale realita je naštěstí někde úplně jinde. Z tvých příspěvků tady je ale zcela evidentntí, že pokoušet se ti to vysvětlit by byla zcela zbytečná snaha a naprostá ztráta času.

Pokud by se to někdo pokusil logicky vysvětlit, bylo by to hezké, ale argumenty typu "realita je někde jinde" nebo "je to ztráta času" tomu moc nepomáhají.

daikatana79
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2021 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od daikatana79 »

jardalukas píše:
27 srp 2022 20:15
Nemá opravdu smysl dál tuto diskusi rozvádět. Pro bližší pochopení je třeba si nejdříve něco prostudovat, přečíst Red Book ( a nebo alespoň částečně) a pak si projít řešení některých firem, alespoň pohledem na jejich SM, když nemám možnost si to blíže osahat.
Nechci tedy někomu brát iluze, ale opravdu jsou velké rozdíly mezi mechanikami. A začíná to vždy snímací jednotkou, kterou bych nazval "nástrojem" , její začlenění do mechaniky, použití elektronické části, použitými součástkami, obvodovým řešením, začleněním do celku, napájením a každá tato část se nějakým způsobem projevuje na celém procesu snímaní a zpracování dat.
Proto je taky tolik různých řešení, proto tolik firem vynaložilo v minulosti tolik peněz na vývoj CD. Opravdu to není nic jednoduchého a byl bych rád kdyby lidi kteří tvrdí, že mechanika (transport) za pár korun, udělá úplně tu stejnou práci jako ty drahé mašinky. Takové tvrzení by někteří mohli brát jako plivnutí do tváře, nebo minimálně jako urážka.
Dřív, před 15-20ti lety se špičkové mašiny nevyvíjeli jen tak pro radost hájendistů, ale šlo se až na doraz, proto mohli vzniknout ty nejlepší kousky, které už dnes nikdo ani neumí vyrobit.
Toť můj názor.
No a nenapadlo vás, že by to mohlo mít něco společného s tím, že se ty firmy snaží vydělat peníze? To, že někdo prodává nesmyslně drahou věc neznamená, že ta věc je v čemkoliv lepší, než něco levnějšího.

Viz kabely. Podvodníkům jako je Audioquest nebo Nordost do tváře plivnu rád, protože jejich kabely za půl milionu nemají oproti kabelům z alzy za 100kč žádnou výhodu. Možná stínění.

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dálkový ovladač k SONY SCD-1

Příspěvek od FS »

Tak nevīm, jestli jsem se neukvapil. Čas asi stačit nebude.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host