DCC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Ruprecht
Kontaktovat uživatele:

DCC

Příspěvek od Ruprecht »

Asi týden jsem šťastným majitelem DCC Marantz DD-82
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Máte někdo nějakou zkušenost s DCC? Mne překvapila příjemně kvalita originálních nahrávek. Podle dobových informací se nahrávky pro DCC remasterovaly přímo pro tento formát (DCC používá 18 bitů místo Cdečkových 16 bitů), samotný kodek PASC pomáhal odladit sám guru Ken Ishiwata.
Momentálně mám k dispozici pár originálních nahrávek na DCC (rock, blues, pop) a tak netrpělivě čekám na dodávku vážné hudby z katalogu Philipse, kterým byla údajně věnována při masteringu obzvláště velká pozornost. Těším se, až budu moci přímo porovnat stejnou nahrávku na CD a DCC, pak poreferuji o výsledku.
Škoda jen, že nelze DD-82 použít jako externí DA převodník stejně lehce jako MiniDisc od SONY - MARANTZ tak funguje pouze v režimu REC/PAUSE s vloženou kazetou.

cyrilsvet
Kontaktovat uživatele:

Re: DCC

Příspěvek od cyrilsvet »

Marantz DD-82 mam skoro 2 mesice. Tedy abych byl presny prvni mam 2 mesice a ten druhy asi mesic a pul. Musel jsem poridit druhy, protoze ten prvni bohuzel neprehrava ani nenahrava DCC (sice se tvari, ze nahrava, ale neprecte pak nic), prehrava jen klasicke kazety (zato vyborne - Dolby B/C). Mam ho nachystany pro zacleneni do sestavy, ale protoze jsem byl mesic pryc, nedostal jsem se k tomu. DCC jsem si poridil hlavne kvuli castecne kompatibilite s klasickymi kazetami a taky proto, ze jsem to chtel proste vyzkouset. A funguje to opravdu dobre. I nahravani na DCC je zvukove vyborne. Ale nejvetsi srandicka je poustet klasicke kazety pres digitalni vystup...Prevodniky v DD-82 jsou totiz opravdu paradni a funguji vyborne, analogove vystupy taky. Dokonce jsou 2 - pevny a variabilni.

A ted k vyuziti jako prevodnik - Marantz DD-82 se da prave vyborne pouzit jako prevodnik a to nejen jako DA, ale i AD! Je to ukrutne jednoduche - staci navolit prislusny vstup (coax, optiku nebo analog) a zmacknout tlacitko MONITOR (vpravo od Open/Close) a na VSECH vystupech pak je vystupni signal (jak analogovy tak digitalni)! Takze zadna kazeta a REC/Pause. Takze velmi univerzalni a kvalitni prevodnik, posudte sami: D/A conversion: Bitstrem DAC-7 Differential mode 1 bit pulse density modulation with 20 bit 8 times oversampling digital filter, A/D conversion: Bitstream Sigma-Delta modulation 64 times oversampling with 18 bit resolution. Blizsi info treba zde http://www.marantzphilips.nl/marantz_dd82_dcc_recorder/.

Ruprecht
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ruprecht »

jj, díky za info, prostě jsem byl líný přečíst si návod :-), hned to večer prubnu....

Ruprecht
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ruprecht »

pipis píše:a kolik bazarovky stojí cca?
Já bral ten svůj na ebay ze švýcar za 50 Eur + 20 doprava. Od prvního majitele, v původní krabici s manuálem a dálkou, stav jako nový. Pokud koukneš do skončených aukcí na ebay za poslední půlrok, pohybuje ze průměrná cena od 70 do 100 Eur.
DCC pásky s vážnou hudbou (originály, nerozbalené) 3-4 Eur
ostatní muzika 6 -16 Eur
čisté pásky jdou taky sehnat....

Ruprecht
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ruprecht »

pipis píše:Tak to je cenově příznivé. Zkoušel si už porovnávat s CD?
Zkoušel :P , ale na pořádný test se teprve chystám, nemám identickou nahrávku na CD a DCC. Brzo by však měla dorazit Suzanne Vega - Solitude standing a Dire Straits - Brothers in arms + něco od Stinga a to už na CD mám, takže bude možno provnat.
Subjektivně zatím rozdíl mezi CD a jeho kopíí na DCC slyšet nejde...ovšem v mezích mé sociální aparatury :-)

Odpovědět