HTPC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
TomasT
Kontaktovat uživatele:

Re: HTPC

Příspěvek od TomasT »

nejde mne jen ten seagate. Bordem ani zdrojem to neni, makalo to v tom "starem" pc a tam mne makalo vse nekolik roku. Nejaka nekompatibilita je samozrejme mozna.

Ze grafika neco dela je jasne kdyz z nejakeho zmrseneho avi musi udelat plne HD rozliseni. Nejvic na tom smazim nejaky ten oblibeny serial a ve velikosti 350mb na epizodu se nemuze skryvat neco extra. Ale nejak mne to nebere a dokazu to s naprostym klidem protrpet -))) Rad bych si dopral i neco lepsiho, ale nikdo mne nechce na hdbits dostat. A o to bych mel fakt zajem -)

Odar

Příspěvek od Odar »

Na co HDbits? Budes sa starat o ratio na privatnom trackeri? Zaplat si nejaky filehosting (momentalne frci fileserve, alebo filesonic) a mas filmov, kolko len chces. Osobne chodim v 90%tach na tehPARADOX. Titulky dam z titulky.com a viac nepotrebujem.

BTW mozem ti poslat odporucanie na TreZZoR (tiez privatny P2P tracker). Tam HD tiez dost frci . . . vies, kde sa mas ozvat ;)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

TomasT píše:Rad bych si dopral i neco lepsiho, ale nikdo mne nechce na hdbits dostat. A o to bych mel fakt zajem -)
Na to přece není třeba někde nějakých registrací ;) Zdroje jsou. Já už ani nekoukám na nějaké mkv 1080 když je k mání orig. BD. Problém mám akorát se svými vlastnoručně natočenými filmy (se zvukem 5.1), ty jsou v takové kvalitě, že to zatím komerční přehrávače ani nezvládají přehrát a střihové programy zpracovat, musím to bohužel downgradovat na podstatně nižší kvalitu. Možná mi nakonec taky nezbude než si tu PC grafiku pořádně nastavit.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

No já nevím, ale jako zas taková věda mi to něpřijde. U ATI nahodíte ten jejich Catalyst a v záložce video všechno vypnete. Nebo můžete experimentovat s nastavením barev, jasu, zostřováním a takovejch věcí, ale pravda je, že to má i televize, receivery a přímo přehrávače, takže bych to nechal být, nebo to zapnul jen na jednom tom zařízení, nejspíš asi na TV, které dnes už mají ty procesy "vylepšování" obrazu docela namakané. Pokud si dáte zostřování a odstraňování šumu na kartě, TV, receiveru i v přehrávači, tak vám to obraz opravdu jen zmrví. CO bych možná zkusil nechat běžet, pokud se vám trhá video, je Plynulé přehrávání, což by mohlo pomoct (a nebo taky ne, jak je u PC zvykem :)

Nejdůležitější je asi nastavení přehrávače a tam dost záleží co umožňuje. KM player má opravdu bohaté nastavení a moc nedoporučuju se v tom hrabat, protože tam je tolik filtrů a kombinací, že to můžete naprosto doprasit a pak to ani nejde pořádně dát zpátky. Jsou tam ale vcelku pokročilé nastavení, které s obrazem dokážou dělat divy. XBMC mnoho nastavení nemá. Jen použití postprocessingu, jas kontrast a DXVA akceleraci videa. Většina z toho může být zapnutá a nic moc se nestane. Co mě osobně vadí u filmů z PC nejvíc je cukání a obzvlášť v betaverzích XBMC. Nenašel jsem snad ještě žádný přehrávač, který by dokázal přehrát video naprosto bez cukání. Prostě se to občas škubne. Někdy, pokud se v PC děje nějaký záhadný proces, se to škube hodně a někdy můžu přehrávat 1080p s obrovským bitrate a jede to naprosto plynule, ale to je asi podstata architektury PC, které nikdy neumělo dokonalý multitasking a jde na to přes výkon, takže když se něco stane, nedokáže správně rozdělit výkon a to ostatní se zasekne, zpomalí atd.

Odar

Příspěvek od Odar »

Trhanie nie je podla mna otazka vykonu, ale problem popisovany tu.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Hellboy píše:CO bych možná zkusil nechat běžet, pokud se vám trhá video, je Plynulé přehrávání,
Proboha jen to ne! Jeden z hlavních mršičů obrazu.

Trhání nemá co do činění s výkonem nebo windowsama (standardní výmluva uživatelů ;) ), ale většinou s majitelem počítače. Téměř vždy je zapříčiněno rozdrbanýma instalacema video softwarů - třeba několik stejných kodeků se bije o stejný video stream.
Mně se nic netrhá i když pustím 2 HD filmy najednou, u třetího už občas nestíhá procesor, plynule jede jen ten, který je v popředí.
Rozdrbané instalace a přílišná iniciativa kombinovaná s neznalostí uživatelů v nastavování všeho možného jsou hlavním důvodem většiny nefunkčností. Já mám nainstalováno pár set softwarů od malých utilitek po větší a vše funguje jak má. Pod WXP PRO 32. 1 codec balík, video přehrávačů ani nevím kolik, možná 5-6 různých nebo tak nějak, spoustu dalšího video sw pro střih a úpravu či muxování videa. Vše funguje.
Takže pokud někomu něco nefunguje, tak žádné výmluvy na Microsoft a je třeba to spravit. Pokud ovšem není vyloženě vadný právě ten instalovaný sw, což se stává taky, hlavně u různých freewarů.
Bohužel velký problém má už i poslední verze foobaru, ne každého ale postihne, tudíž to asi ani bohužel není snaha nějak řešit.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Tak jsem si nainstaloval ten KMPlayer. Přehrál, to jo, ale audio rozsynchronizované s obrazem, skončilo podstatně dříve. Žádný jiný přehrávač tohle nedělá. Tohle není pro uživatele, ale pro hračičky, kteří si s tím budou půl dne hrát, aby si správně přehráli jeden film. *taktone*

Po dlouholetých zkušenostech s mnoha mám důvěru pouze ke 2 přehrávačům pro video - Windows Media Player a Media Player Classic Home Cinema. U něj jako u jediného se mi podařilo nastavit tak, aby video 1080/50p přehrával s 0% CPU. VLC apod. žraly skoro 100% a a toto náročné video se cukalo. S WMP či MPCHC radost pohledět...

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

jde to samozrejme u toho prehravace nastavit a to pomerne jednoduse, asi stejna zalezitost jako u mphc. Pokud pouzijes original nastaveni, oceanic dela problemy, bezny film prehrajes bez problemu. Zase tak tragicky bych to nevidel. Nemam s tim prehravacem zavaznejsi problem. Nicmene ted jsem nainstaloval mphc, zbezne nastavil na notasu a jede to... Vse ma svuj rub i lic.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

TomasT píše:jde to samozrejme u toho prehravace nastavit a to pomerne jednoduse,
Proboha a proč bych tohle měl vůbec nastavovat? Vždyť tohle musí umět KAŽDÝ přehrávač automaticky. Přehrávač, který to neumí, je na hovno a je úplně jedno, co si mohu nastavit. Software má sloužit člověku a ne naopak, jak se stává standardem.

Dovedeš si představit situaci, že si v obchodě koupíš dvd přehrávač a doma si jej musíš dodělat? Ty taky neděláš dac s tím, že kupec si sám musí doladit pracovní body jednotlivých tranzistorů aby mu to vůbec hrálo. Nebo jo?

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

jeste jednou, pro cokoliv mene extremniho nez oceanic life nemusis nastavovat nic, oceanic to proste nepobere -))) Svym zpusobem je to celkem jedno, ja jsem klp pouzival docela dost dlouho s AVC pluginem nebo jak se tomu nadava, pak jsem se na to vykaslal a nechal to na "hrube" sile no a ted jsem nainstaloval a taky nastavil mphc. A s kazdym bych mohl zit -)))) Asi to tak neprozivam -))))) mkv je spis vyjimecne a na standartni avi, co tam chces vymyslet... Pustit a hotovo. Fakt nemam problem ani s jednim.

EDIT: Disk jsem uspesne vratil, chtel jsem vzit dalsi a pan mne rekl ze nynejsi 2TB disky jsou hodne pruserove, ze se serou extremne moc. Ze bud si mam vzit terove ktere jsou bez problemove nebo alespon 7200rpm, ale 5400rpm a 2TB ze je velmi nestastna kombinace. A ten seagate je pry ultrashit, tak nevim... Vypada ze si necham svoje dve terovky i za cenu vetsiho kravalu, alespon asi na nejaky cas.

Odar

Příspěvek od Odar »

Mohol si skusit WD20EARS. Ja som s nim spokojny. Akurat je dobre vypnut parkovanie hlaviciek - ale to je vec tak na pol hodinku.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Tomáši, o voze a o koze. Já nemluvím o žádném oceanicu, ale o videu, které dodržuje běžné standardy a v 5 jiných přehrávačích funguje bez problémů. Oceanic není nic extra, pouze používá počet reference frames, který je zcela mimo zvyklosti a standardy.
Nechápu, proč na ty avička pořád hledáš nějaký zázračný player, to ti WMP nestačí? Vždyť umí i věci, se kterými mají jiné problémy, a to sám a automaticky, a to se hodí právě u HTPC.
On je totiž právě tak dělaný, aby si laik nemohl něco nějakým neustálým přenastavováním dokurvit. Nehledej highendový přehrávač na empétrojky.

Já pokud chci někdy něco pustit z PC do TV, taky to jedu z WMP, je to totiž nejjednodušší cesta k dvoumonitorovému přehrávání. WMP je dobrý player, jen hračičkům vadí, že v něm nemohou kde co předělat, i když to vůbec není potřeba. Právě naopak.
Snad víš, že bych ti neradil špatně.

Odar

Příspěvek od Odar »

sekal

Příspěvek od sekal »

noaid píše:Nechápu, proč na ty avička pořád hledáš nějaký zázračný player, to ti WMP nestačí? Vždyť umí i věci, se kterými mají jiné problémy, a to sám a automaticky....
Nechci zde vyvolávat nějaký zbytečný flame, ale nad výše uvedeným názorem - hodnocením se nelze než pousmát...:mrgreen:

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

My si nerozumime, porad. Ja zadny program ani nejak nehledam, kmp pouzivam ze setrvacnosti nekolika let. Tenkrat byl dobry a prehral vsecko. Ted mam mphc a jsem uplne stejne spokojeny jak predtim, protoze ovladat to umim a prehrava to asi taky snad vse -)))) Zadne serepeticky okolo nehledam. Jen zakladni veci jako treba malou editaci velikosti titulku, vybrani jine audio stopy pokud je a tim to asi tak konci. Ja jsem vazne moooc spokojeny -)

Odpovědět