HTPC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: HTPC

Příspěvek od noaid »

Klidně se Sekale směj, jak je libo, tuhle reakci jsem přesně čekal. Hodně lidí WMP nemá rádo, protože se na něm nemohou vyřádit, ale já mám své zkušenosti jiné - přehraje i videa, se kterými mají jiné SW velké problémy. Nevím s čím máš zkušenosti ty, ale já s videi téměř denně pracuji trochu víc, tím nemyslím, že si je večer pouštím ;) . S různými formáty. Přehrávačů jsem už vyzkoušel dost hodně. Jsou věci, které ani ten MPC nezvládne dobře či tak, jak by člověk potřeboval, např. Theatre Mode (což si myslím u HTPC může být dost důležitá vlastnost) jede v WMP mnohem lépe a automaticky a i s titulky, s čímž mají jiné sw problém. Než jsem si nedávno změnil grafiku, tak WMP byla jediná spolehlivě funkční možnost přehrávat na TV v Theatre modu a dokonce se správným poměrem stran (ve FullHD).
Já potřebuji jen, aby se film přehrával bez trhání, bez úprav, s mnou vybranou zvukovou stopou a titulky, poklepáním na soubor. Ale jakýkoliv, ne jen ty nenáročné degradované ripy, ale i velmi náročná videa, která jen tak něco nepřehraje. Aby byla vždy u jakéhokoliv formátu přesně synchronizovaná zvuková a obrazová stopa. Prostě aby to šlo v praxi snadno a bez problémů používat.

VLC - má vlastní videa přehrává trhaně, CPU na 100% a žádným nastavením to nelze zlepšit. *thumbs down*
KMPlayer - u mých videí rozsynchronizovaný zvuk, jak jsem psal. Na netu jsem četl náročný a buggy. *thumbs down*
PotPlayer - pár týdnů starý program, ten přehrává kupodivu zdá se zatím vše, asi mu dám šanci a prozkoumám více. *sunglases* Na jednom filmu měl problém - nešel zvuk vůbec a obraz trhal. Na stolním přehrávači tentýž bez problémů. VLC to zvládl trochu lépe, ale taky nic moc.

Ale jak říkám, jde o náročná videa v různých formátech, na běžné zmenšované ripy asi stačí cokoliv.

Odar

Příspěvek od Odar »

Dnes o konkretnom vybere komponentov http://pctuning.tyden.cz/navody/zaklady ... rver-2-dil Mozno sa to niekomu zide.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

tomasT: docela by me zajimala celkova spotreba, ale ne teoreticka, vypoctena deklarovanymi hodnotami komponent, ale realna, namerena nejakym merakem. nemas moznost zmerit?npripada mi totiz, ze jsi pouzil celkem vykonne komponenty, takze cekam trosku "zrave" htpc.
co se tyce tech disku, se samsungy mam dobrou zkusenost, mozna jsi mel smulu zrovna na nejakou vadnou serii? v praci jsme jednou meli problem s westerny, nejaka spatna serie, ze sta kusu jich odesla vic jak polovina. ale chapu, ze po takove zkusenosti budes hledat neco jineho, tez bych hledal. pri te smule je stesti, ze se ty disky projevily vadne hned na zacatku a ne az po pulroce pouzivani, pak by to bylo jiste horsi a otravnejsi.

odar: hezke, na zitrejsi dil jsem zvedavy, spotreba 18W pro mini-server zni zajimave. ja mam s intel atom spotrebu mnohem vyssi, zvolil jsem spatnou desku, kupoval jeden z prvnich dostupnych modelu... nedockavy a zvedavy...

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Nebyly to samsungy, byl to seagate. Samsungy byly moje puvodni 1TB. A vypada ze bude zmena... Takova, ze vyhazu drtivou vetsinu co stejne neposloucham a bude mi stacit jeden disk uplne v pohode. Ted jsem se podival na nekolik filmu, pripada mi ze ten nas svet kraci milovyma krokama do prdele, protoze na ty stupidity se fakt neda divat. Co se tyce spotreby nemam merak, mel jsem, ale pujcil jsem ho a nemam...

Ale abych zase jen nenadaval na stupidni becka cecka a decka, mam i koncert marillion *hura* *hura* *hura* *jupi* *jupi* *jupi* *jupi*
A jdu si ho hned pustit *sunglases*

Odar

Příspěvek od Odar »

Filmy si treba vyberat, to je fakt . . . zrovna v uhorkovej sezone toho moc nenamutis. Ale to je kazde leto *sunglases*

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 »

Zdravím všechny a mám pár dotazu ohledně stavby HTPC o kterém uvažuji čím dál více. Jelikož se v těchto věcech nevyznám a Pc pro mne znamená jen prohlížení netu a stahování nějakého obsahu. Mám doma sestavu skladající se z digitálního zesilovače Lyngdorf 2200ADC, CD přehrávače NAD 565 a repro Dynaudio 1.4. Jelikož jedu čistě digitálně přes koax. výstup CD do zesilovače tudíž využívám jen transport z celého přehrávače je třeba nějak řešit kvalitu zvukové karty? A musí tam být vůbec když to pojede vždy přes zesilovač? A co se týče mechaniky , vím , že pro následné přehrání je důležité aby co nejpřesněji načetla data z disku a pak se to poslalo dále, ale je potřeba v tomto větší investice. Ono nakonec bude sloužit spíše okrajově , protože uvažuji všechny CD převést do bezztrátového Flac a hudbu již primárně přehrávat jen s HDD, kde bych dále chtěl využívat i přehrávaní kvalitnějších formátů jako HD Tracky, 24/96 potažmo 24/192 KHz. O videu tam je to jasné . MKV a vše v 1080 by neměl činit snad problém. Jelikož můj NAD 565 má USB vstup tak hraji nyní hodně a protože neumožňuje Flac tak jedu jen na Mp3 v nejvyšší kvalitě. Je to někdy na těsno ve srovnání s originálem. I když originál je slyšitelně lepší není to pokud to nesrovnám okamžitě vedla sebe tak markantní. U Flac a vyšších záznamových formátů si myslím už rozdíl nebude nějak markantní a co se týče komfortu tak bez komentáře. Budu rád kdyby se mi někdo solidně vyjádřil k mému dotazu ohledně zvukové karty a případně mechaniky. Neuvažuji do budoucna měnit zesilovač zpět na analog jelikož jsem spokojen a, a tudíž pojedu digitální cestou. Jestli koax nebo optika je mi celkem fuk, i když koax je pro mnne kapku zvukově lepší. Ale je to malý rozdíl. Nakonec bych od takového HTPC centra uvítal malou spotřebu a bezhlučnost, pokud možno pasivní chlazení a na čelní straně přehledný display pro orientaci v hudbě , abych nemusel mít zapnutou velkou plazmu jako monitor. Děkuji předem *thumbs up*

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Vzhledem k tomu, že nepotřebuješ řešit DAC, protože DAC je tvůj zesilovač sám o sobě, tak v zásadě zvukovku řešit nemusíš. Potřebuješ především přehrávač, který dokáže posílat bit perfect data do zesilovače. Já používám JRiver Media Center, ale umí to i XBMC a audiofilské přehrávače (které neznám, protože mi přijdou mnohem horší, než mnou zmiňované softy). Ve výstupu zvuku je potřeba nastavit SPDIF WASAPI, nebo SPDIF ASIO a do zesíku by mělo jít přesně to co je na CD. Osobně si myslím, že to takhle stačí, někdo tady asi nadhodí, že problém bude jitter, rušení atd., ale tomu já moc nerozumím ani nevěřím, takže si budeš muset počkat na odpověď od lidí co to řeší. Aby mělo srdčíčko klid, stačí koupit nějakou lepší zvukovku co má stínění, samostatné napájení atd. U mě to vyhrál Asus Xonar ST, ale pravda je, že stojí nějakou korunu a vyplatí se spíš pokud bys chtěl posílat signál analogově. Jinak by ti měl stačit digitální výstup z obyčejného notebook, motherboardu atd.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

Tomasz70 mas tam optiku..tak proc to nefrknes z pc optikou ?
10m kabelu za 350kc a frcime bez ztrat...
pripadne nemas vystup optiky tak pres usb nejakou masinkou.... tato neni nejdrazsi, ale svede co ma (mysleno z pc na optiku ne na analog - a svede to frkat i DTS hudbu o prutoku 6,4mbps (1.4mbps ma cd...))
Moznosti je kupa....

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 »

Jasné že tam mám optiku. ten obrázek je přesný, jelikož mám model 2200 AC tak tam mám analogové a samozřejmě 3 koax. výstupy, 1 optika a 1 digi XLR. Prostě výběr je široký. Děkuji za odpovědi, které jsem očekával. S mého noteboku nemám žádný digi výstup kromě HDMI. Mám levný, základní model, který má jen 2 USB.Ale to HTPC chci stavět také , aby přehrávalo i výše zmíněné video, jelikož noteboke to zvládá sice také, ale jeho grafická karta, která je sdílená né vždy zvládne vyšší rozlišení bez trhání. Ale jak říkám hudba je prioritní tak tam bych nechtěl dělat moc kompromisů. Tak jak říkáte bude stačit slušná zvuková karta z digi výstupem a mohlo by to stačit. A teď otázka? Je zvukový rozdíl v digi výstupech /koax, optika/ u levné a drahé zvukovky nebo je to u digitálu vcelku jedno.Navíc to HTPC by mělo nahradit můj současný NAD 565 tak proto chci aby to nebyl notebok. Chci,aby to mělo vzhled a krabici komponentu. Hlavní je pro mne abych neztratil zvukovou kvalitu s kterou jsem nyní spokojen Děkuji všem za reakce na můj příspěvek. *palec*

Odar

Příspěvek od Odar »

Jedna z moznosti je pouzit aj HiFace http://headphones.cz/inshop/sluchatkove ... ce-rca.htm

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 »

Zajímavá klíčenka. Zajímal by mne výsledek na vlastní uši, protože to není zase tak úplně levné a pokud bych tahal zvuk s noteboku, který mám většinou na klíně nebo před sebou na stolku tak bych se nevyhnul poměrně dlouhému koaxiálnímu kabelu, který bych musel skrýt. Není to moc praktické, ale zajímavé určitě.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

jako nemusis brat levne veci.. muzes si koupit i nejakou drahou skatulu treba za 100.000kc... nikdo ti v tom nebrani..., podle me je to, ale zbytecne...

Mam tez obycejny notas Dell XPS 1530 JP ma 5.1 zvukovku... ale na hifi to taham optikou (da se koupit ruzna metraz /zlate koncovky/) ... tahat to koaxem muzes digitalne... volba je na tobe (nekeri u optiky potrebuji 3.5mm toslink redukci)
a rozdil bych rekl, ze nebude zadny, pac to jsou jen jednicky a nuly... jen mozna cena kabelu a koncovek
u analogu by to byl rapidni rozdil a to bych z notasu analogove netahal, pac to sebere kdejaky bordel na te delce.

a jinak se muzes vydlabat na notas ci pc a tahat to Xtreamerem ... pripevnis hdd idealne SSD a mas ticho, pac to ma passivni chladic a ssd disk je nehlucny 0dB... a Xtreamer ti zbagruje vsechno od vstupu pres vystupy i pres kodeky....
bez problemo... to kdejaka DVD/BR/SACD znackova masina nezvladne...

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 »

Jde mi jen aby výsledek korespondoval s cenou. nechci ani nemám 100tis na HTPC. jde mi jen o kvalitní digi výstup do mého digi zesilovače. :)

Odar

Příspěvek od Odar »

Ak budes skladat HTPC, tak tam vraz PCI kartu (oblubena je napr. ESI Juli@). Osobne pouzivam Infrasonic Quartet (v EU sa nepredava). Predpokladam, ze nevyuzijes ale analogove vystupy, takze zbytocne za ne budes platit. Preto by som uvazoval aj nad tymto http://www.ebay.com/itm/ooAoo-SQ210A-St ... 0384055445 (cosi viac o nej najdes tu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 962#128962 ). Ciste na digital by som sa jej vobec nebal.

tomasz70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasz70 »

Osobně uvažuji o zvukovce Asus Xonar HDAV 1.3 SLIM, která má jen digi výstupy a dle hodnocení je velmi dobrá a nemá zbytečné analog. výstupy a provedení slim je vhodné právě do HTPC. Jako mechaniku chci použít Plextor. Chci opravdu kvalitu za rozumnou cenu, která mi opravdu nahradí můj NAD 565, který pak nabídnu k prodeji. Ještě pak doplním celou sestavu HTPC k vašemu posouzení.

Odpovědět