Jak hlučný je váš CD přehrávač?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Mám problém se svým novým přehrávačem Luxman D05. Při přehrávání některých CD a SACD ruší dojem z poslechu svištivý hluk mechaniky, který chvílemi slyším z místa poslechu cca 2,5 metru od přístroje. Jedná se o pazvuky různé intenzity a frekvence, které jsou slyšet v tichých pasážích nebo ke konci skladby, kdy hudba doznívá do ztracena. Pokud někdo poslouchá výhradně hlasitou rockovou muziku, tak tyto pazvuky asi vůbec nezaznamená. Jiná situace ovšem nastává při poslechu delikátnějších stylů jako je vážná hudba a jazz třeba v nočních hodinách.
Pazvuky mechaniky u D05 začínají být slyšitelné obvykle cca 10 minut po začátku přehrávání , jejich intenzita různě kolísá a asi od poloviny CD již jsou prakticky neslyšitelné. Mou reklamaci prodejce neuznává s poukazem na vyjádření výrobce, že prý jde o hluk typický pro přístroje Luxman D05.
Velice mě to překvapuje, protože mýma rukama prošlo za 25 let více než 10 různých CD přehrávačů, ale ani u jednoho z nich jsem neměl nejmenší problém s hlučností jejich mechaniky (Sony, Pioneer, Marantz, Accuphase, Cambridge Audio, Audio Analogue). U přístroje jako je Luxman D05 bych tento problém nejméně očekával, zvláště pak když se jedná o zvukově velmi vydařený přehrávač.

Jak hlučné jsou mechaniky vašich CD/SACD přístrojů? Zvláště pak by mě zajímaly zkušenosti ostatních majitelů přehrávačů Luxman D05.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Prospero »

Tvuj prispevek mne velmi prekvapil. U masinky tak zvucneho jmena bych ocekaval, ze vlozim CD a bude “ticho po pesine”. Jakakoli prohlaseni, ze tyto pazvuky jsou prave pro tento model typicke, pro me u pristroje se ctyrmistnou cenovkou (v €) zneji jen jako vymluvy prodejce a neumim si predstavit, ze by vyrobce jako je Luxman pustil neco takoveho vedome na trh.
Muj Panasonic DVD-RA 71, (na trhu mezi r.2000 – 2002) a tedy uz temer„Oldie“, se mi uz od pocatku pri poslechu hudby pripomina lehkym „vrnenim“, ktere je ale konstantni a z mista poslechu (take ca. 2,5m) slysitelne jen v prestavkach mezi jednotlivymi skladbami. Je fakt, ze mi v porovnani s mym puvodnim (jen)CD Playerem Onkyo DX 6850, ktery po zavreni supliku produkuje opravdu jen hudbu, z pocatku pripadal pomerne hlucny. Od te doby, co jsem ho ale postavil na bazi od firmy SSC (puvodne stal primo na skle), ten zvuk jakoby zeslabnul a je temer zanedbatelny. U me se ale take nejedna o zadne pazvuky, ale pouze o rovnomerny zvuk rotace CD/DVD.
Na tvem miste bych se asi s prohlasenim prodejce nespokojil a pokusil se kontaktovat primo evropske zastoupeni Luxika. Treba ti povi neco uplne jineho.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bh69 »

Fakt překvapivé .. Mám obyčejný starý Denon a je naprosto tichý. Možná uplně zblízka trochu šumí, ale z poslechového místa jsem nikdy nevnímal, že by mne něco rušilo, ani v pauzách. Jediny zvuk vydava pri preskoceni stopy nebo pri zastaveni, ale to asi naprosto kazda mechanika.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sostakovic »

CD přehrávač za 120 000 a toto! :shock:
Je to síla, dnes se výroba fláká i u tak drahých věcí.
Jak znělo výše, obrátil bych se přímo na výrobce, často je s nimi lepší řeč než s prodejcem.
Zvláštní, že to prodejce ani nepošle na posouzení. Není to malý kšeft. Nechápu.

lubin
Příspěvky: 560
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od lubin »

Jestli je to tak, jak popisuješ, trval bych na odstranění závady. Hlučná mechanika není nikde v recenzích předmětem kritiky. Sám mám stařečka Pioneer s obrácenou mechanikou...talíř, na který se pokládá CD už něco váží a přeci je mechanika naprosto tichá!!! Dokonce ani z 20 cm není slyšet nic, jen při první skladbě posun (jakési klapnutí) laseru po dráze. Za tuhletu cenu je to pro mě nepřijatelná záležitost.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Odar »

Moj CD prehravac je uplne tichy, pretoze ziadny nemam 8-)

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Odare, tady jde o rady a postřehy.A né pubertální výroky stylu fuck boku...(Facebook)

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Milan_ »

Jestli ten hluk nebude způsobený tím, že nové ať už cd nebo dvd přehrávače disky v podstatě grabují jako v pc, tzn točí diskem na vyšších otáčkách než u starších přehrávačů, které přehrávaly disky jednorychlostně.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Odar »

DRVOŠTĚP --> Aby si z tej nepubertalnej vaznosti neskostnatel :lol:

Kazdy modernejsi CDP pouziva vyrovnavaciu pamat = necita placky single speed.

jouda

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od jouda »

D05 - ticho po pěšině, D03 - ticho po pěšině. Zřejmě to bude opravdu vada :shock: Mohu se zeptat, o jakého prodejce se jedná?

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Mě ale trochu zaráží věta-Při přehrávání některých CD a SACD ruší dojem z poslechu svištivý hluk mechaniky

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nstar »

az tam ma este jeden taky ziadaj predvedenie, ziadaj vratenie penazi. Pozri dnes su moznosti taketo: su fora fakbuky a podobne srandy a nemyslim si, ze by predajcu velmi potesilo keby si svoj pribeh a jeho firmu pekne menoval po vsetkych tychto sietach. Skus mu to navrhnut.
PS: je dost mozne ze predajca svojim zlym zaobchadzanim sposobil nejako vadu pristroja a dobre o tom vie a tak len cakal na niekoho kto to kupi a potom sa mu bude vyhovorat ale aj obchodna inspekcia alebo pravnik je riesenie...

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Ale proč to dělá jenom u některých? Co vzít ty /některé/ a zkusit je na jiném přehrávači?

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

K mému problému s Luxmanem D05 ještě několik doplňujících informací:

Zjevně se nejedná o ojedinělý případ. První přístroj Luxman D05 jsem reklamoval ihned po dovezení domů. Prodejce přijel ke mně ihned s novým přehrávačem, ale zjistili jsme, že pazvuky mechaniky vydávají oba dva. Obdržel jsem peníze zpět.

Po nějaké době přišla nová dodávka z Japonska, u které prodejce tvrdil, že se závada již nevyskytuje. Při předvedení ve studiu jsem opravdu žádný nadměrný hluk mechaniky nezaznamenal. Se zvukem přístroje jsem byl naprosto spokojen, ovšem po nějaké době (možná v souvislosti se zaběháním nové mechaniky?) se popisovaný problém začal objevovat i u tohoto přístroje. Zkoušel jsem sorbothanové puky pod přístrojem – bez účinku.

Tyto pazvuky jsem dokonce několikrát nahrál přes mikrofon a poslal prodejci a současně na e-mailovou adresu, uvedenou na stránkách Luxman. Tato adresa však bohužel odkazuje na nějakou kancelář v Číně – takže možnost přímé komunikace s výrobcem neexistuje.

Prodejce tvrdí s odvoláním na vlastní komunikaci s Japonskem, že se údajně jedná o hluk, daný konstrukcí mechaniky a vznikající v důsledku vibrací nekoncentrických CD a že proto nemůže reklamaci přijmout. Faktem je, že intenzita a frekvence pazvuků se liší CD od CD. Ovšem na druhou stranu by to znamenalo, že prakticky všechna CD jsou nekvalitně vyrobena. Dalším faktem je, že stejná CD jsem přehrával na přístrojích Marantz CD16, Cambridge Audio 840 a Audio Analogue Maestro, kde žádné pazvuky reprodukci nerušily. Rovněž přehrávač D06 od Luxmana žádné pazvuky nevydává.

Velice bych přivítal, kdyby se ozval některý ochotný majitel Luxmana D05 (pokud možno z Prahy či okolí) a nabídl mi možnost přímého srovnání svého přístroje s mým.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

nstar píše:az tam ma este jeden taky ziadaj predvedenie, ziadaj vratenie penazi. Pozri dnes su moznosti taketo: su fora fakbuky a podobne srandy a nemyslim si, ze by predajcu velmi potesilo keby si svoj pribeh a jeho firmu pekne menoval po vsetkych tychto sietach. Skus mu to navrhnut.
PS: je dost mozne ze predajca svojim zlym zaobchadzanim sposobil nejako vadu pristroja a dobre o tom vie a tak len cakal na niekoho kto to kupi a potom sa mu bude vyhovorat ale aj obchodna inspekcia alebo pravnik je riesenie...

Přístroj byl dodán zcela nový, dosud nevybalený, takže rozhodně nejde o závadu v důsledku nevhodného zacházení.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti