Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
jisk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od jisk »

Fidas
když jsem si příspěvek od Tebe poprvé přečetl, polil mě studený pot při predstavě, že Tidal skončí a potřebě nějak exportovat nebo nedejbože opisovat oblíbená alba, která mám uložená na Tidalu v oblíbených položkách.
Na druhou stranu to byla přímá možnost si uvědomit rizika streamingu a odkázanosti na libost-nelibost nějakého provozovatele.
Tak doufejme, že nebude tak zle.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

V té souvislosti mne napadá, zda bez Tidalu přežije MQA. Proti Tidalu nic nemám, ale pokud umře Tidal, potěšilo by mne, pokud by s sebou vzalo do definitivního propadlistě dějin i MQA.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Tidal v nejhorším zase někdo koupí (Apple?) a MQA má i tak rozjednanou spolupráci s Deezerem.

Martin_AQ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_AQ »

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká možnost, jak dostat do streameru signál z Tidalu přes DLNA (tedy aniž bych musel pouštět PC. Jako server mám dvojdiskový NAS Synology, streamer Pioneer n70a (ten umí pouze spotify a Pioneer na aktualizaci, jak se tady řešilo, prdí). Samozřejmě, jde to přes USB z ntb, ale to nechci.
Nevím jestli to umí nějaký mediální server v kombinaci s aplikací v mobilu, nebo...díky moc za radu.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Nejlevněji a bez PC pomocí krabičky typu https://www.lidl.de/de/silvercrest-wlan ... a1/p243354 per optiku. Jeden můj známý ji používá ve spojení s Pioneer N-70A.

Obrázek

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Martas píše:
20 úno 2018 09:41
Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká možnost, jak dostat do streameru signál z Tidalu přes DLNA (tedy aniž bych musel pouštět PC. Jako server mám dvojdiskový NAS Synology, streamer Pioneer n70a (ten umí pouze spotify a Pioneer na aktualizaci, jak se tady řešilo, prdí). Samozřejmě, jde to přes USB z ntb, ale to nechci.
Nevím jestli to umí nějaký mediální server v kombinaci s aplikací v mobilu, nebo...díky moc za radu.
Já mám nainstalovaný maličký software Bubble UPnP server na multimediální krabičce s Androidem, kterou jsem si kdysi koupil na přehrávání seriálů :-) Pak jsem v rámci experimentů zjistil, že na ní můžu pustit i ten Bubble (https://bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/). Na té stránce uvádí, že mají i verzi pro Synology.

Pak to funguje tak, že v mobilu mám aplikaci Linn Kazoo nebo Lumin a z ní ovládám Tidal. Stream je "objednán" ze serveru Tidalu, proteče přes Bubble a ten ho přes DLNA nastrká do Pioneeru.

Zipik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zipik »

Ahojte,

možná blbá otázka ale teď jsem si na zkoušku dal aplikaci TIDAL.Jde z této alikace nějak odeslat skladbu do síťového přehrávače?U Spotify se nabízí jméno zařízení ale u Tidal ne.Jde to vubec?Díky moc za info

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

original Tidal aplikace airplay ani upnp nepodporuje, je možné to obejít použítím jiné aplikace s podporou Tidalu - Mconnect, Bubble Upnp, aj., kde je možnost poslat stream na síťový přehrávač.

fb_bodi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_bodi »

Mam doma sitovy prehravac marantz na 6005 ten tidal taky nepodporuje ale da se s tim jak to slusne napsat :) no proste nainatalujete do founu aplikaci BubleUpnp v ni je tidal podporovan, v teto aplikaci se do tidalu prihlasite a pomoci ni streamujete do sitoveho prehravace, mate k dipozici vse co je v tidalu, jedina nevyhoda ze muaite mit aplikaci stale zaplou na mobilu jelikoz streamovani bezi pres ni, takze to neni jako se spotify kde telefon slouzi pouze jako ovladac a data jasou prijomana po ethernetu nebo wifi rovnou do prehravace. Ale i tak je Tidal pomoci BubleUpnp streamovan v daleko vyssi kvalite nez Spotify PS: mam placene verze obou techto programu a Tidal v kvalite Hifi je oproti spotify opravdu o par levelu vejs.

reign
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reign »

Nejsem zrovna znalec, takže můj dotaz zřejmě i pobaví...
Streamuji z mobilu pomocí BubbleUpNP na Raspberry Pi2 s nainstalovaným Kodi, odtud teče signál do TV, z ní optikou do DAC a následně do zesilovače. Kde probíhá převod? V telefonu, nebo až v DAC? Ve founu mám ten převodník nic moc, velmi se to projeví na sluchátkách, bedny to patrně trochu maskují, tak bez přímého porovnání to nepoznám... Jde mi hlavně o Tidal HiFi.
Luboš

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

proc mas v ceste tu televizi ?

reign
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reign »

Protože se na ní koukám na filmy přehrávané z raspberry, na něm nemám ani zvukovou kartu, takže používám jediný možný výstup - do TV pomocí hdmi.

reign
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reign »

Důležitý detail - stávající DAC je takové malé šmé pouze s toslinkem, lepší DAC s přepínáním vstupů USB /toslink/coax mi přijde kdovíkdy z Číny. Nicméně, fakt mně zajímá, kde probíhá převod, protože jestliže v mobilu, tak zřejmě pořídím ještě jednu malinu čistě na hudbu a nainstaluji na ní Volumio.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Celou cestu do DACu mas digitalni, takze prevod digital-analog logicky probiha v DACu. Po HDMI ani optice nelze prenaset analogovy signal.

reign
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reign »

Super, díky, to mně uklidnilo a zjednodušuje to situaci - ovládání přes bubble upnp mi vyhovuje a nemusím nic nového vymýšlet a ladit.

Odpovědět