Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
merfas
Příspěvky: 83
Registrován: 31 srp 2014 21:05
Kontaktovat uživatele:

Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od merfas »

Na rovinu povím že poslouchám hlavně desky a v digitálu se nevyznám, proto budu rád za radu. Zajímá mě jak kvalitně dostat muziku ze serveru Tidal do zesilovače. Jestli je důležitější streamer nebo DAC, případně jaký používáte vy? Sám jsem trochu hledal a zaujal mě Auralic Aries Mini, nebál bych se však zainvestovat více cca do 40t, zajímavé jsou přístroje CA CXN, CXU ovšem nevím jestli umí Tidal.

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od MB »

V tejto cenovej kategórii by som si asi určite zapožičal domov a vyskúšal aj Pro-Ject Stream Box RS, to že Tidal vie viem, má ho kamarát a musím povedať že mu to z Tidalu hrá naprosto skvele.

http://www.box-designs.com/main.php?pro ... al&lang=en

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od Fidas »

Dovolím si říct, že záleží na obojím. Zejména na dobré filtraci napájení jak streameru, tak i Dacu.

merhaut

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od merhaut »

Tidal s MQA je v současnosti zvukový top v online službách. Zvládá jej například Bluesound Node 2. Mám jej doma, mám i Pro-Ject Stream Box RS včetně Power Box RS Uni 4-Way. Pro Tidal upřednostňuji Bluesound, už jen pro špičkovou ovládací aplikaci pro Android.

Peppik
Příspěvky: 4
Registrován: 06 zář 2016 13:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od Peppik »

Na této adrese http://tidal.com/cz/download najdeš značky přístrojů, které umí Tidal. Seznam se postupně rozrůstá, ale tebou zmiňované Cambridge Tidal neumí.
I na přístrojích, které nepodporují Tidal si hudbu z Tidalu můžeš pustit. A to tak, že Tidal je nainstalován na telefonu nebo tabletu, písničky jsou pouštěny přímo na mobilním zařízení a prostřednictvím bezdrátové technologie (bluetooth, airplay) nebo usb jsou přenášeny do receiveru (princip bezdrátových sluchátek).
Nicméně první varianta kdy přístroj Tidal podporuje je vhodnější. Tady mobilní zařízení funguje pouze jako "ovladač" ke spuštění hudby a k samotnému přehrávání není mobil potřeba (přístroj je připojen ethernetovým kabelem k internetu a ke službě Tidal na přímo). Samozřejmě i kvalita zvuku pak není není ovlivněna bezdrátovým přenosem.
Omlouvám se, určitě toto všechno víš, ale možná se toto vysvětlení někomu hodí.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od terahera »

Já mám postavený mini PC primárně určený pro audio,je to Intel NUC kit vložen do hliníkové skříně Akasa Newton S,nainstalován systém Openelec,ovládám pomocí aplikace z telefonu,Dac mám externí.Podle mě taky záleží na obojím,jak na transportu dat,tak na Dacu ;)

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od FS »

merfas píše:
20 lis 2017 19:52
Na rovinu povím že poslouchám hlavně desky a v digitálu se nevyznám, proto budu rád za radu. Zajímá mě jak kvalitně dostat muziku ze serveru Tidal do zesilovače. Jestli je důležitější streamer nebo DAC, případně jaký používáte vy? Sám jsem trochu hledal a zaujal mě Auralic Aries Mini, nebál bych se však zainvestovat více cca do 40t, zajímavé jsou přístroje CA CXN, CXU ovšem nevím jestli umí Tidal.
Cambridge audio CXN jsem měl doma. Bohužel, musím řící, že zvuková kvalita mne neuspokojila. V té době byl k dispozici v CA jen Spotify.
Tidal jsem poslouchal ze streameru NAIM Superuniti a bylo to dobré - to ještě v době, kdy nebylo MQA.

K té otázce, na čem nejvíce záleží. Asi na všem, hlavně by celá sestava měla být vyvážená. Já slyšel i velký rozdíl po výměně ethernetového kabelu, to má však s ohledem na cenu smysl řešit až v systému s vyšším rozlišením.


Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od dadaft »

Mně se moc líbí, že jsou ty streamery často vlastně i preampy -- řešit dneska stereo z nuly, tak si platím Tidal, koupím ProJect Stream Box RS, který bych měl pěkně u ruky na poslechovém místě, a k tomu koncák Lyngdorf SDA 2175, který bych jebnul na zem mezi bedny.......... a mám vyřešeno na dlouho k plné spokojenosti.

merhaut

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od merhaut »

Na co u ruky, Pro-Ject Stream Box RS jde samozřejmě ovládat i z tabletu:-)

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od RedBaron »

Kterýkoliv DAC mi hrál lépe přes předzes. A to P1 považuji za nejslabší článek své sestavy.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od terahera »

Musím souhlasit,zkoušel jsem dac přímo do koncaku a potom přes integrac (který v tu chvíli fungoval jako preamp) a z něj do koncaku a zvuk jednoznačně lepší s preampem ;)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od PítrsPraha »

Mam stejnou zkusenost. Dobry preamp ma v sestave sve misto.

merfas
Příspěvky: 83
Registrován: 31 srp 2014 21:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od merfas »

Zdravím všechny, na chvíli jsem se dostal k počítači tak zkusím zareagovat. Díky za všechny příspěvky, hlavně za adresu na Tidal, kde můžu přelouskat všechny kandidáty.
Díval jsem se na Bluesoud node 2, podle všeho je to hlavně přehrávač a chtělo by to k němu pak nějaký DAC, oproti Pro-Jectu Stream box RS, který vypadá velmi dobře a má i DAC. Podle fotky má Pro-Ject Stream box RS i analog in vstup typu cinch, znamená že do něj můžu zapojit nějaký jiný zdroj signálu a ten mi ho projede přes DAC?
Jinak předzesilovač v přístroji nepotřebuji, jedu přes lampový zesilovač, spíš nerozumím že je všude dávají, ale to sem nepatří.
Ve výčtu na stránkách Tidalu je i OPPO, zkoušel někdo 105D, nové už Tidal neumí. Přiznám se, že nemám tablet ani chytrý telefon, vyhovovalo by mi ovládání přes TV, ale klidně se zmodernizuji, když už chci vyzkoušet ten digitál.

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak přehrávate hudbu z Tidal přes hifi

Příspěvek od FS »

.. omluva, přeskočil jsem poslední příspěvek:

Souhlasím. Mně se to jevilo tak, že zvuk bez preampu byl takový sušší, na první poslech možná budil zdání větší detailnosti, ale bylo to spíše tím, že byl celkově hubenější než s preampem.
Na druhou stranu, ve svém "malém" systému jsem po mnoho let krmil koncáky RiAudio přímo z variabilního výstupu CD přehrávače Cairn Fog 2 a našel jsem si v tom to pěkné.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti