Jednodoskove pocitace ako alternativa k PC/x86 na hranie do USB DACu

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jednodoskove pocitace ako alternativa k PC/x86 na hranie do USB DACu

Příspěvek od Oldear »

RASíček

15 let - to je v hifi pravěk, alespoň co se zvukových formátů týká. Pokud si nepopletl označení receiveru, tak tento skutečně nemá HDMI, pouze pro video kompozit.
Podle Tvého vyjádření a bodů 1 -5, Ty si chceš asi především hrát a zkoušet. Pokud chceš sledovat filmy v současných formátech a v přijatelné kvalitě, tak doporučuji tento aparát odnést do sběrného dvora a zakoupit nový receiver, který bude umět vše, včetně DACu a nemusíš se s ničím patlat a lámat to přes koleno. Čím méně propojení a zbytečných kabelů, tím lepší konečný výsledek audio i video.
Ke konkrétnímu doporučení neznám Tvůj budget.

RASíček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RASíček »

Jasně, Pioneer HDMI nemá, překouk jsem se o patro výš na DVR. Dík za opravu i za názor.
K variantě 3: kdesi jsem četl, že jakákoliv optika prý vnáší z principu jakési větší chvění či co a že lepší zvukovky ji proto nemají (fakt nemají...)
K variantě 2 bych se asi taky přiklonil, doufaje, že DAC Burr-Brown na zvukovce z roku 2021 bude lepší než ten z roku 2006.
Abych se přiznal, používám všechna řešení, z nutnosti, protože vstupů je málo, zdrojů víc a musím využívat všechny, některé dokonce zdvojeně (analog nebo digi - v tom je Pioneer sqělej). Neumím opustit gramo, kazeťák, VHS ani CD.
Jsem fanda do Raspi a jejich audiopříslušenství, které nabízejí za málo peněz dost muziky. Samozřejmě pořád experimentuju, problém je, že všechno hraje skvěle (jsem stará struktura a všechno je lepší Tesla + Emgeton kazeta a nahrávka přes mikrofon z televize :-).
Každá varianta samozřejmě zní trochu jinak. Problém je v tom, že mi "chutnají" (skoro) všechny a spíš tápu, kterou variantou si mám správně vytříbit vkus. Samozřejmě nic mi doma nezní jako v koncertní síni už jen proto, že to nejde osolit, aby nevycestovaly cihly ze zdi k sousedům, takže furt nejsem spokojený.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

No jasně, psal jsem, že si chceš s tím hrát. Pokud máš tedy zájem o provozování všech těch přístrojů, včetně gramce a požaduješ více vstupů, tak to právě řeší ten novější receiver. Dokonce zrovna Pioneer má vyřešen ten Jitter ( chvění ) za použití PQLS - vygůgli si to, nebo na Youtube to můžeš vidět, jak to pracuje.

Tak šťastný výběr.

Odpovědět