Který DAC se sluchátkáčem?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Seeker
Kontaktovat uživatele:

Který DAC se sluchátkáčem?

Příspěvek od Seeker »

Chtěl bych touto cestou požádat o radu refundované DACany (tedy odbornější audiofily, mající už nějaké naposlouchané zkušenosti s různými typy DAC převodníků). Nechci nic extra drahého ale ani low-end, cena okolo cca 10l a zároveň pokud možno i se slušným sluchátkáčem. Preferuji hlavně celkovou muzikálnost, barevnost zvuku, prokreslenost středů a u nízkých kmitočtů klidně i menší objem basů, zato však pevných a čistých. Zatím jsem vysondoval: Carat Ruby2, Music Hall DAC25.2, CITIPULSE AUDIO DA-7,2, ZHAOLU D3.5 (novinka údajně s kvalitnějším sluchátkáčem), Musiland MD10, OritekDAC. Pak snad ještě norskej Abrahamsen V6DAC, který sice nemá sluchátkáč, zato ale 2xkoax,1optiku a 1USB in, navíc jestli hraje tak nádherně jak vypadá....Měl tady někdo s dobrými slechy v prackách některý z těchto převodníků, případně měl možnost srovnání? Dík za názory.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Který DAC se sluchátkáčem?

Příspěvek od bh69 »

Seeker píše:Pak snad ještě norskej Abrahamsen V6DAC
vypada pekne, ale u nas se zrejme neprodava (?)

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi »

Tohle je těžké obávám se, že ti nikdo moc neporadí. Byl jsem v podstatě před 2 rokama na tom přesně jako ty. Naštěstí doma ještě nic nemám, za tu dobu dost našetřil poslouchal navštěvoval a objednal, což jsem rád protože bych to pravděpodobně časem prodával. To co zmiňuješ jsem neslyšel. Takže pokud má něco z toho kvality co by tě uspokojilo nejen na určitou dobu nevím. Konkrétně Norský Abrahamsen je v podstatě Electrocompaniet takže to nic špatného nebude, navíc to vypadá oravdu krásně, ale musel by si tak jako tak dokoupit zesilovač což by tě celkově už moc neoddělovalo od hranice 20t kde se dá (aspoň si to myslím) koupit pro mnohé už konečné řešení jako jednodušší verze BB Dac, nevim přesně kolik za to TomášT chce, ale věřim, že víc jak 20t určitě ne. Další možnost Casea Lyra digital nebo případně po domluvě s panem Vránou Cepheus mk2 v krabici od modu. Jak ke Cepheovi mk2 tak BB Dacu by jsi potřeboval redukci pro sluchátka. Nevim jak to pan Vrána má dělané u Cephea mk2 jestli to utáhne většinu sluchátek na to by ses musel zeptat přímo jeho. Vim není to jednoduchý si něco vybrat, neni kam spěchat dporučuju došetřit.
Ber to tak, že drtivou většinu věcí co jsi zmínil nemáš možnost si osobně ozkoušet a to je velký risk. Hádám u nás maxmimálně někdo slyšel ten Abrahamsen a Carat ostatní je ve hvězdách, nějaké informace seženeš jen na head-fi apodobně což řikám narovinu nemá smysl moc číst ve směs se dovíš co se líbí většině ale jaké mají ty lidi zkušenosti už ne, věř svým uším nikdo to za tebe nevybere. Pokud jo nechceš utrácet tak ještě zařaď jako jednu z možností Nuforce Icon HDP kde jsou vzhledem k ceně taky hezké reference případně se ještě koukni na značku Audio-gd.

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

No je fakt že zákon "ať člověk audiofilní koupí cokoliv stejně potom lituje" je pevný a neměnný, ale to bych furt čekal a teprv tejden před svým funusem něco koupil. Půjdu asi do Ruby2, ačkoliv Carat Sapphire mě láká tím galvanicky odděleným koaxem, jenže nemá sluch. zesilovač a navíc se mi zdá cena trochu nadsazená proti Ruby2, který je univerzálnější. Optika je sice ze své podstaty nejideálnější oddělení, ale za léta laborování ( blbnutí) mám zjištěno že přes koax má zvuk jakoby lepší šťávu. Jsou to sice všechno jedničky a nuly, ale pokud má zdroj současně obě možnosti výstupu (koax a optiku) vždy je asi patrně řešen, resp. optimalizován jeden na úkor druhého, přitom optické propojení by teoreticky mělo být ve všech případech lepší, protože tam pochopitelně odpadá problém impedančního přizpůsobení. Škoda že v odborných audio časopisech se dělaj společné srovnávací testy na kdejaký blbiny, ale na převodníky nikdy. I když je fakt, že stejně máme každej jiný uši a navíc někteří naši "odborní" časopisečtí recenzenti i různě hluboké kapsy...I tak dík za radu, když tak se pak tady někdy ozvu jak jsem dopadl.

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi »

Ještě karfik připravuje nový DAC3 bude mít i sluchátkový zesilovač. To by mohlo být pro tebe taky zajímavé řešení. Ten Ruby2 by neměl být problém si ho vypůjčit. No, ale už jsem ticho chtěl si hlavně nějaké zkušenosti s tím co jsi vyjmenoval což ti já bohužel nemohu přispět a tak to tu nechám na ostatních nechť se vyjádří.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Seeker píše:Škoda že v odborných audio časopisech se dělaj společné srovnávací testy na kdejaký blbiny, ale na převodníky nikdy.
Stejne to je zpravidla udaj k nicemu... Pokud to nemas do Opavy daleko, klidne sbal sluchatka a prijd vyzkouset... Mam jen HD650... Pokud je to prilis daleko, budu mit jeden "pujcovaci" *jupi*

Hanz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

Já mám doma Musiland MD10 z Číny, za ty peníze super věc, funguje víc jak rok bez problémů. Měl jsem doma na zkoušku DacMagic od CA a myslím že MD10 hraje líp. Přirovnal bych ho zvukové k CDP do 20t. Z PC (USB) a přes optiku z CDP to hraje prakticky stejně. Sluchátkáč oproti výstupu z CDP i zesilovače o dost lepší (Senn HD 590). Zvuk přesně jak popisuješ, spíš světlejší, rychlejší s výborným prostorem.

Hanz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

Jen tak pro zajímovsost jsem projel po dlouhé době tyto stránky http://www.audiophilechina.com/cp-show. ... 37&s_id=42
MD11 vypadá opravdu dobře. Asynchronní USB....

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

Kde by se dal ale MD10 bezproblémově sehnat, u nás se tuším neprodává a i kdyby náhodou tak naši nenažraní dovozci a prodejci by zas nevěděli co si za to říct (vyjma naštěstí "Káčka", ale to je spíš bílá vrána s užším sortimentem) . Na webu jsem viděl že se venku cena pohybuje i na 380 am. dolarech a už dříve mě zaujal vcelku dobrými recenzemi, popisující zvuk který by mi asi seděl, další číňan Citipulze v nové verzi DA7,2II (prý s pevnějšími basy) patrně možná taky. U té tvé MD10 je i možnost přepínání filtrů, mění se nějak podstatně zvuk? Škoda jen že sluch. výstup je na zadním panelu, ale nejdůležitější je samozřejmě výsledný zvuk. Ty tvoje HD590 mají impedanci 120Ohm, myslíš že by Musiland v pohodě a s rezervou utáhl i 300Ohm, (mám HD600)?
Jinak ke zvuku všeobecně, já prostě nesnáším zvuk kterej mě "nechytne" a může to být třeba superlativní Bryston či Accuphase za 200l, do mýho ucha se svým specifickým osobitým zvukem pak trefí třeba (příkladně) mnohem líp starej Pioneer low-end řada spotřebka a mám tím prostě z hudby větší radost. Jak tady někdo cituje - poslouchám hudbu a ne zvuk. @knopi: příkladně kdysi jsem měl tebou zmiňovaný Electrocompaniet (ECI 2), nehrál špatně, spíše srovnáním k ceně výborně, ale ten zvuk byl natolik čistý a hladký že zněl až příliš sterilně, nevtáhnul mě do muziky, a to kupodivu přesto že byl (částečně) v A třídě, sice i po dlouhém poslechu neunavoval, ale ani nenadchl. On taky málokterej pravověrnej a zároveň movitej audiofil je někdy finálně spokojen; audiofilní neuróza ho pořád nutí imrvére něco obměńovat prodávat a kupovat až je z toho nakonec natolik zblblý, že skutečnou radost z muziky, resp. kapely či skladby si pak prožije z cdautorádia za jízdy autem.

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Re: MD 11

Příspěvek od Seeker »

Tak to je myslím přesně to co bych potřeboval, dík za skvělej tip, sice nemám moc velkou důvěru ani zkušenost k zásilkám s objednáním zvenku, ale tohle risknu i s vědomím nevědomosti výsledného zvuku.

Hanz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz »

Já jsem kupoval MD10 přímo od Audiophile China. Do 5 dnů po objednávce byl DAC doma, sami udali na fakturu nižší cenu, takže jsem neplatil clo. Všechno perfektně zabaleno s anglickým návodem (krabice v krabici). Akorát šňůra byla pro jinou zásuvku, dal jsem tam šňuru z PC (teď tam mám XLO reference).

Radši se zeptej předem jestli je na skladě a kdy ti ho pošlou, chtěj ihned po odeslání tracking number. Impedance u MD10 je doporučená od nízké po střední, ale nahlas mi to hraje při 120 Ohm dost, poslouchám cca -35dB. Přepínání filtrace jsem neřešil. Lehká změna zvuku je asi trochu slyšet po přepnutí upsamplingu 16 - 20 - 24 bitů.

Možná bych to objednal přes Ebay, je tam jakási pravděpodobnost, že dostaneš peníze zpět když ti nic nepošlou. Kupodivu mě okradli v UK a ne v Číně.

Rado
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado »

Osobně bych dal přednost českému výrobku před Čínou. Záleží, jaké máš poslechové zkušenosti a co si od DACu očekáváš. Pokud má splnit účel převodu digitálního signálu, není požadavek na charakter zvuku apod. a priorita jsou finance, je těžké radit. Ale česká Casea má opravdu špičkový výrobek za rozumnou cenu a když zabrouzdáš mezi DIY výrobky (Tomáš Karfík), tak taky nešlápneš vedle. Čína je Čína a co do kvality to bude sazka do loterie. Porovnat asi bude problém, zkušenosti s DAC chybí. Šel bych přes kvalitní český výrobek i třeba za cenu second handu.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Mozna jsem ted neco v rychlosti prehlidnul ale Casea nepodporuje USB ? Srovnaval ji nekdo napr. s DAC Sapphire od Styleaudio, ktery mi za polovicni penize prijde dost podobny (jiny prevodnik, ale stejny prijimaci obvod a obvod pro redukci jitteru) ?

Odar

Příspěvek od Odar »

Mal som Styleaudio Carat Topaz, svojho casu stal 10 000 CZK a podla mna za tie prachy vyborny DAC, ale s Caseou by som si to nedovolil zrovnavat. Ta je o kategoriu vyssie. A mimochodom, keby ides zrovna do Sapphire, ak ho prepojis cez USB, to je to najhorsie, co mozes tej krabicke urobit ;) BTW toto podla mna nie je zla kupa.

Odpovědět