Linux vs. Microsoft

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux vs. Microsoft

Příspěvek od noaid »

Mazlik píše:Jinak ty tvrdíš, že digitální výstup (44,1 kHz) u USB nebo interní zvukovky se liší kus od kusu?
Nepochopil jsem co myslíš.
Mazlik píše:Jak jsi u své zvukovky nastavil, aby zvukový čip neměl nijak zpracovávat data a má je datastream rovnou šoupat ven.
To může být kdekoliv nebo taky nikde, záleží jak to kdo naprogramoval. Já to mám v driveru interní zvukovky Realtek HD od Gigabatu, kde je na záložce směšovače u "Přehrát" nastavení, po rozkliknutí musí být zatrženo "Aktivovat přehrávání datových proudů".
Dále na záložce V/v zvuku, "Digitální", "Nastavení", nastaví se výstupní sample rate a hlavně u Výstupní zdroj - Zdroj výstupního digitálního zvuku.
Až po nastavení těchto parametrů to teprve hrálo správně. Škoda, že výstupní sample rate se musí u mne přepínat ručně, že to nejde automaticky. Jiné drivery k jiným zvukovkám to dělají automaticky.
Ty to ale můžeš mít vše jinak, musíš hledat a hledat a buď najdeš nějaká podobná nastavení nebo ne. Jak je to u USB audio zařízení netuším.

Mazlik
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux vs. Microsoft

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj, vše co tady popíšu jsou jen mé postřehy, nikomu je nenutím a určitě nechci říct, že když to mne nehrálo, že vám to nehraje. Tak jsem si dal tu práci a znova nainstaloval všechny systémy, co používám, tj. WinXP, Win7 a Ubuntu 9 (buhužel se mi nepodařilo rozjet instalačku mých osvědčených Ubuntu 7) a pouze si prehazoval disky s různým systémem. WinXP - opět nahráno a nastaveno Asio, Foobar, ovladače (bohužel jsem už zapomněl otestovat bez ovladačů), ovladače nastavil na dig. výstup, upravil jak to jen šlo, jen tu tvou věc, co jsi mi radil, jak ji nastavit, jsem u sebe bohužel nenašel. Zvuk teda s porovnáním s ostatníma hrůza, hudba byla jen zvuk, žádný duch, bez šťávy. Druhý v řadě byl Win7, který měl nainstalované svoje ovladače, takže asi taky žádná sláva. ale ve výsledku to bylo ještě lepší, než XP, nevím proč :P A nakonec Linux Ubuntu, ta poslední verze, myslím 9.4 (opět zdůraznuji, že jsem nemohl porovnat s mou osvědčenou sedmičkou). A hudba dostala šťávu. Po přepnutí hned na Win7 byl slyšet závratný skok, XP úplně nic, ale snažili se kluci. Stejné jak win7, ale stále byl oproti win7 rozdíl. Na převodníku se opět z Linuxu ukázalo 44.1 kHz, takže zase žádné převzorkování. Porovnávali jsme to dva, ale pocity byly stejné. Jen jsem u Ubuntu nenastavil ten soubor na hodnotu 1. Mám ho na 8, ale ať mačkám co mačkám, nemůžu ten soubor editovat, nejde v ničem otevřít. Ale kdyby se mi to podařilo, zjistil bych, zda by ten posun byl zase dál. Poradíš jak na to? Teď vím určitě, že přecházím na Linux :lol:

Odpovědět