minidisc

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
schimanski
Příspěvky: 22
Registrován: 03 dub 2009 11:41
Kontaktovat uživatele:

minidisc

Příspěvek od schimanski »

napište kdo máte nějaký md a mužeme porovnávat a třeba si i poradit:-)
ja mám momentálne sony mds-ja50es gold

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od Audio »

U mne spočívá Sony MDS-JB940QS,už dlouho nebyl v "aktivní činnosti".Mám disky nahrané v režimu LP,což je,jak známo už nic moc,ale jsou to věci,které poslechnu občas.V normálním režimu bývá problém rozeznat záznam od CD.Editační možnosti MD jsou poměrně dobré.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od Pytel »

U mě Denon DMD-1800AL ve zlatě. Velká škoda že tento formát je už mrtví,sice se dají ještě koupit MD disky. Dokonce jsem i objevil pár origo nahraných MD, a i tady je jako u CD velký rozdíl v kvalitě záznamu.

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od jkb4 »

Já mám černý Sony MDS-JA20ES, jsem s ním spokojený. Přenosný MD přehrávač jsem už před časem prodal. První minidisk rekordér Sony MDS-JE500 jsem koupil v ´96 za prachy z brigády, to byly časy!

schimanski
Příspěvky: 22
Registrován: 03 dub 2009 11:41
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od schimanski »

ja mel i denon dmd 1000 respektivně ještě jej mám kdyby byl zajem v černé ale tak ani nevím jaký je atrac
jinak jsem měl 555,333es a začinal jsem na sony 920qs,940qs
je škoda že se tento formát vytrácí je to super věcička

dedek
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2010 09:09
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od dedek »

Zdravim vsechny pratele MD, respektive pratele algoritmu ATRAC. MD =magnetoopticke medium jejako nosic je asi nejspolehlivejsi. Muj archiv cita cca 1 000 nahranych MD /vetsinou digitalne/, mam i par originalu s klasikou.Jiz radu let vlastnim stroj SONY MDS 30ES /druhy nejvyssi model/, pouzivam ho dost casto, jelikoz nahradil muj kazetovy tape deck. Rozdil mezi orig, CD a nahravkou na MD je minimalni, samozrejme zpusobeny komprimaci 5:1 ---->>> a to mam hodne kvalitni poslechovy retezec.Bohuzel se ciste MD dnes hure shaneji --- vyrabi je snad jiz jen SONY. Za celou dobu pouzivani MD nosicu jsem se setkal pouze s 1 vadnym /BASF/- musel byt vadne vyroben, protoze byl uvnitr skrably--->>> nosice jsem testoval i pri 50ti smazanich, vse OK.
Jeste poznamka k SONY MD rekorderu. Odesel mi celkem brzy laser /po necelych 900 hodinach/, oprava stala s praci 5 000Kc /samotny laser kolem 3 500/ --- urcite by mel vydrzet o hodne dele. S novym laserem mam natocino jiste pres 1000 hodin, vse OK. A jeste 1 zavada se projevila - vypadaval displej >12 studenaku na desce zobrazovace.
******
Kolem roku 1998 jsem porovnaval dostupne formaty pro zaznam zvuku ... a vite, co hralo lepe mym usim nez CD ????? ------->>> zaznam na DCC /DigitalCompactCassette/--- zvuk byl analogovejsi, mekci nez disk- skoda, ze se neujal!

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od agavel »

dedek píše:Kolem roku 1998 jsem porovnaval dostupne formaty pro zaznam zvuku ... a vite, co hralo lepe mym usim nez CD ????? ------->>> zaznam na DCC /DigitalCompactCassette/--- zvuk byl analogovejsi, mekci nez disk- skoda, ze se neujal!
Jojo, byla tam i zpětná kompatibilita. Ale to je podobné jak s SACD, i když z jiných důvodů. Nové formáty, nové mašiny a čím dál tím víc lidí hraje z PC a těmto věcem se směje.
Dneska je tahounem MD firma Onkyo, která má i gigabajtové placky. Trochu jsem o tom uvažoval kvůli záznamu rádia, ale nakonec se ukázalo, že náklady jsou nezanedbatelné a u nás se to v podstatě nesežene. To už je lepší koupit nějaký Pioneer DVD rekordér s diskem a nahrávat na to. Funguje to i bez obrazu, mají to docela vychytané.

LADA22
Příspěvky: 25
Registrován: 25 led 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od LADA22 »

Mám Sony Ja 555es.Dokonce vypodložený přišroubovaným ceraball spiderem.Ještě si pamatuji,když jsem to celý zblázněný masově instaloval na vše možný a memožný.Zdaleka nehraji na tak jak kdysi,dalo by se říci,že 10 let stará mašinka odpočívá,svojí existencí člověka vyzývá k prodeji,ale..Ale neprodám.Mám ten přístroj rád a jednak by za to dnes člověk stejně dostal kulový.Člověk si taky prostě na svojí sbírce MD vybaví dobu,kdy jako blázen na kole jezdil do půjčovny na CD nahrával novinky.Dnes stačí připojení na net,stáhnout flac soubory z piratebay bay,natáhnout na 80gb cowon Q5,připojit digitalem k předzesilovači a chrochtat blahem jak je to pohodlné.Stejně Vám,ale mohu říct,že jsem zkusil z cowona nahrát flac digi cestou na MD,a i přes kompresi se mi zvuk líbil,víc jakoby šlapal.
P.S.taky jste si všimly,že nahrávky staré dejme tomu 10 let se zvukově zhoršily?Anebo se mi to jen zdá?

fb_david5
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2023 03:24
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od fb_david5 »

Minidisk je fajn věcička, přemýšlím že bych si ho koupil na fakturu do práce, umí je skladný a funguje i na nových windows. Bohužel komprese u nás doma není stavěná na MD, tak snad příště. Jinak je skvělý a už dlouho si chci minidisk pořídit.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: minidisc

Příspěvek od Lad2000 »

https://www.thomann.de/cz/tascam_ss_r250n.htm

Tohle je možná lepší než minidisk, a rozhodně víc užitečnější.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: minidisc

Příspěvek od progsociety »

Uznávam, že v "offline" dobe mal MD rekordér zmysel. V "online" dobe sa jeho opodstatnenie vytratilo, obzvlášť ak v PC sú nahrávanie a editácia oveľa jednoduchšie. A to tvrdím aj napriek tomu, že občas aktívne používam Sony MDS-JB920 QS.

hornet52
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2021 12:45
Kontaktovat uživatele:

Re: minidisc

Příspěvek od hornet52 »

Zdravím,také se přidám.Mám dva kusy Sony MDS-JB920 QS,jeden má už slabší displej,pak MDS JB 940QS(dobrá funkce lp) a MD JA 30 ES kde je už slabší laser,přehráva už je originální MD.Ano MD je mrtvé,ale je to nostalgie,zvlášť když toho máte doma 200ks minidisků a 15 originálních.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host