NAD D 1050

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
mhafan
Příspěvky: 4
Registrován: 25 lis 2014 09:15
Kontaktovat uživatele:

NAD D 1050

Příspěvek od mhafan »

Ahoj,

chtel bych si poridit ne-uplne-spatny DAC k notebooku (sluchatka), ale predevsim jako napojeni na vystup Applovskeho wifi-routeru Airport Express (posilam na to muziku pres AirPlay) - pak zesilovac (NAD) a bedny. Do uzsiho vyberu se mi dostavaji: NAD D 1050 (3020?), Arcam irDAC, Cambridge Audio DACmagic plus a snad DAC-1 od Vincenta. Nejsem puristicky hifista masochistickeho typu ;-), muziku posloucham krome spanku temer nepretrzite a konecne si muzu dovolit do aparatury trosku zainvestovat.

Sympaticky je mi ten NAD D 1050. Podle recenzi je ve sve kategorii kvalitou blizky Arcamu. Pokud maji byt zvukem rekneme podobne, pak preferuju zpracovani od NADu. O tom Cambridge ctu rozporuplne nazory a Vincent ma mensi uzitnou hodnotu (pocet vstupu, neni sluchatkovy vystup apod).

Mate nekdo zkusenost s tou D1050? Nikde jsem nevycetl prakticky rozdil mezi 1050 a 3020. Skoro to vypada, ze je to stejny vnitrek prodavany ve dvou ruznych kabatech. Vystup na repro u 3020 neocenim.

Momentalne posloucham zvukovy vystup z toho wifi AirPort Express. Da se to vydrzet, ale u nekterych skladeb je to fakt slaby - predevsim v basech. Hudbu mam z ruznych online obchodu ve formatech AAC, ALAC, FLAC a mp3 320kbs.

dik za nazory

m

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD D 1050

Příspěvek od Renown »

co třeba Project Pre Box RS digital ?
http://www.box-designs.com/main.php?pro ... ce&lang=en

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD D 1050

Příspěvek od PítrsPraha »

mhafan:
Jestli je tvůj zesilovač NAD buď C356 nebo C375, stál by za úvahu i NAD MDC DAC - vzhledem k nizounké ceně výborný DAC. Nevýhodou by byl průměrný sluchátkový výstup obou zesíků.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD D 1050

Příspěvek od Petanek »

Za danou cenu doporučuji rovněž Pro-ject Pre RS Digital. 2x 1792 v duálu udělá skvělou práci u DSD (hybridní čip - umí nativně DSD - žádná DoP) a díky přítomnosti 5102 můžeš až PCM 384. Lampový výstup (vypínatelný) také udělá svá kouzla. XLR + RCA výstupy. Co chtít více? Akorát jsem ho neslyšel :twisted: . Papírově to vypadá na hodně zajímavý produkt. Minimálně bych ho vyzkoušel než koupíš cokoli od CA nebo NAD.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD D 1050

Příspěvek od PítrsPraha »

...až na tu cenu Pro-Jectu, která je mnohdy násobně jinde než u ostatních uvažovaných přístrojů...

Uživatelský avatar
Hopp
Příspěvky: 328
Registrován: 04 zář 2008 23:00
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD D 1050

Příspěvek od Hopp »

Petanek píše:Za danou cenu doporučuji rovněž Pro-ject Pre RS Digital. 2x 1792 v duálu udělá skvělou práci u DSD (hybridní čip - umí nativně DSD - žádná DoP) a díky přítomnosti 5102 můžeš až PCM 384.
Podla navodu vyrobcu to vyzera tak, ze prehravanie DSD suborov je mozne len DoP metodou resp. ju odporucaju:
http://www.box-designs.com/inhalt/de/do ... 314-DE.pdf
http://www.box-designs.com/inhalt/en/do ... 314-EN.pdf

mhafan
Příspěvky: 4
Registrován: 25 lis 2014 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD D 1050

Příspěvek od mhafan »

PítrsPraha píše:...až na tu cenu Pro-Jectu, která je mnohdy násobně jinde než u ostatních uvažovaných přístrojů...

presne tak. Mam jakysi cenovy strop, pres ktery bych nechtel jit. Nic se nema prehanet. V jistem okamziku muze byt pro audiofila racionalnejsi investovat do navstev psychoanalytika nez do lepsiho vybaveni ;-) Hudba mi dela celodenni kulisu. Jsem schopen soustredene poslouchat nejvyse hodinu denne.

Ty ceny digitalnich pristroju me nuti premyslet, jakou asi maji ty pristroje fyzickou a moralni zivotnost. Moralni zivotnost bude u audiofila zrejme dost kratka ;-)

Takze ten NAD D 1050 nikdo neslysel hrat?

mhafan
Příspěvky: 4
Registrován: 25 lis 2014 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD D 1050

Příspěvek od mhafan »

PítrsPraha píše:mhafan:
Jestli je tvůj zesilovač NAD buď C356 nebo C375, stál by za úvahu i NAD MDC DAC - vzhledem k nizounké ceně výborný DAC. Nevýhodou by byl průměrný sluchátkový výstup obou zesíků.
chci ten prevodnik hodne univerzalni. Pokud ho jednou odmontuju od zesilovace, tak bych ho chtel aspon k pocitaci.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD D 1050

Příspěvek od Renown »

Ale porovnejte co ten Pre Box RS digital umí :
- má deset vstupů !!!
- asynchronní USB XMOS
- AES/EBU
- Sonic 2 se synchronizací hodin transportu CD Box RS, kdo tu kombinaci slyšel, dá mi za pravdu, že je to absolutní TOP !!!
- 4 x optický SPDIF
- 2 x koaxiální SPDIF
- linkový analogový vstup
- má XLR a RCA výstup
- má sluchátkový zesilovač s přepínatelnou výstupní impedancí
- má dva DACy, každý z nich má dva přepínatelné filtry a má dva výstupní buffery : elektronkový a polovodičový, celkem tedy osm možných kombinací jak zpracovávat vstupní signál. To nemá vůbec nikdo
- umí DSD64 a DSD128

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAD D 1050

Příspěvek od PítrsPraha »

No to je jasné :-). Neříkám, že je to špatný stroj, naopak si myslím, že vzhledem k ceně je dost nadupaný. Jen se mi zdá, že podle výběru kandidátů mhafan loví v docela jiných vodách než v jakých plave tenhle Pro-Ject. Ale asi by se k tomu měl vyjádřit hlavně on :-).

mhafan
Příspěvky: 4
Registrován: 25 lis 2014 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD D 1050

Příspěvek od mhafan »

Renown píše:Ale porovnejte co ten Pre Box RS digital umí :
- má deset vstupů !!!
- asynchronní USB XMOS
- AES/EBU
- Sonic 2 se synchronizací hodin transportu CD Box RS, kdo tu kombinaci slyšel, dá mi za pravdu, že je to absolutní TOP !!!
- 4 x optický SPDIF
- 2 x koaxiální SPDIF
- linkový analogový vstup
- má XLR a RCA výstup
- má sluchátkový zesilovač s přepínatelnou výstupní impedancí
- má dva DACy, každý z nich má dva přepínatelné filtry a má dva výstupní buffery : elektronkový a polovodičový, celkem tedy osm možných kombinací jak zpracovávat vstupní signál. To nemá vůbec nikdo
- umí DSD64 a DSD128
fakt diky za tip ;-) Je to cenove nad moje uvazovane mantinely

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD D 1050

Příspěvek od Petanek »

Hopp píše:
Petanek píše:Za danou cenu doporučuji rovněž Pro-ject Pre RS Digital. 2x 1792 v duálu udělá skvělou práci u DSD (hybridní čip - umí nativně DSD - žádná DoP) a díky přítomnosti 5102 můžeš až PCM 384.
Podla navodu vyrobcu to vyzera tak, ze prehravanie DSD suborov je mozne len DoP metodou resp. ju odporucaju:
http://www.box-designs.com/inhalt/de/do ... 314-DE.pdf
http://www.box-designs.com/inhalt/en/do ... 314-EN.pdf
Nevím, proč by mělo být DoP lepší než přímé zpracování DSD streamu bez paketizace na PCM. To prostě nemá logiku. Výrobci, kteří dělají špičkové přehrávače SACD rádi využívají starší čipy BB právě z toho důvodu, protože nic lepšího v zaplatitelných sférách není (Meitner s Kochem si to řeší po svém) a čistě multi-bitové DACy se s DSD ke spokojenosti moc nepopasují.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti