PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
kejv2
Příspěvky: 24
Registrován: 14 úno 2013 11:21
Kontaktovat uživatele:

PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od kejv2 »

Ma jeste dnes smysl porizovat si takto stary prehravac? Jaka cena je pro nej dnes adekvatni? Daji se na nej pripadne sehnat nahradni dily?

Zajimam se o nej kvuli prevodniku TDA 1541. Ale prehravacu s timhle prevodnikem byla spousta ( http://www.dutchaudioclassics.nl/Overvi ... cdplayers/ ), takze v prevodniku to asi vsechno nebude...

Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 348
Registrován: 19 úno 2010 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od Davidus »

Smysl má dívat se po CD 960 (případně jeho Marantzí verzi CD-94). Měl jsem a je velmi dobrý. Zajímavý by mohl být i CD850. Jestli jsou ještě jiné zajímavé modely od Philips/Marantz, bude muset poradit někdo jiný. Třeba Dadaft by mohl vědět víc.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od petrL »

CD650 není ničím vyjímečný, snad kromě 2 analogových výstupů s různými filtry, a zvukově se mu vyrovná Tesla MC902, která je rozhodně spolehlivější (kromě displeje). Prakticky všechny přehrávače s TDA1541, včetně CD960, mají chybu v zapojení oscilátoru. Oscilátor musí být synchronizovaný se vstupním signálem. Geniálně jednoduché řešení tady má Grundig CD9009. Myslím, že tahle modifikace posune podstatně výš i CD960 apod. (Já ji mám v DACu) U lacinějších (Tesla, 650) by se muselo řešit i těch 14 kondenzátorů kolem TDA, ale ten oscilátor má asi větší vliv. Asi nejlepší mechanika je CDM4/11.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od tujatuja »

Tesla MC902 byl můj první CD přehrávač. Když jsem si ho přinesl domů a pustil, domníval jsem se, že je vadný - jeho zvuk mi připadal hrozný. Byla jsem zvyklý na analog a ten přechod byl pro mě šok. Časem jsem si trochu zvykl, ale přesto bych tento přehrávač nedoporučoval.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od petrL »

To je pravda. Ale CD650 je v podstatě to samé. A většina přehrávačů s tím TDA také. Má velký potenciál, který ani Philips nedokázal využít, takže se dá doporučit spíš pro kutily.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od lechos »

Smysl to má jakože podobné nové aparáty se moc nevyrábějí. Pro mě je důležité jestli přečte CD-RW a MP3 i když spousta fajnšmekrů těmito formáty opovrhuje, já ne, výběr origo titulů v krámu je dnes hanebný a mizivý. Zásilková služba je zajíc v pytli, ceny poštovného nenormální.

Pesi
Příspěvky: 681
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: PHILIPS CD-650 (ci podobne z te doby)

Příspěvek od Pesi »

Přidávám se k výše napsanému - MC-902 se mi vůbec nelíbila - řekl bych až moc široká scéna; takové rozlítané, nepřirozeně. Tesla MC 900 byla ale jiná, pokud si vzpomínám taková suchá, bez basů .... Ještě používám občas s TDA1541 CD471 a to docela jde ... Ale používam to většinou jen na pálenky které nevezme CD 824. To mi vyhovuje. Ale lituju prodeje CD 834 - ta byla podle mě kapánek lepší (pevnější a hutnější) na basech ..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti