Philips CD960

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Philips CD960

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

o spoustě starých přístrojů se říká - legenda. většinou je to jen zbožné přání. existují ovšem i světlé výjimky.
tohle je jedna z nich:

nikdy a nikým nezpochybněná high-endová legenda a nejlépe hrající philips všech dob

Philips CD960

nezničitelná mechanika CDM1 a 2 x 16bit D/A-převodník TDA1541

http://www.thevintageknob.org/THEVAULT/ ... D960.html#
http://www.mfbfreaks.nl/folders/1988/2/ ... age70.html
http://www.marantzphilips.nl/index.asp? ... lips-cd960

sháněl jsem ho víc než rok, aby korunoval mou sestavu. teď jsem ve fázi čekání, až dorazí, a po pravdě - jsem z toho pěkně vyklepaný...

takže jestli někdo máte s tímhle krasavcem nějaké zkušenosti, prosím podělte se o ně.
ať mi to rychleji utíká...

lubos
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips CD960

Příspěvek od lubos »

nikdy a nikým nezpochybněná high-endová legenda a nejlépe hrající philips všech dob

zbeznych Philipsov urcite, ale este je tu jedna top rada LHH a ta je uplne nedostupna

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jo, LHH je spíš sen, než přístroj, který by se dal reálně koupit. nejsou na prodej. já viděl jen jeden a za brutální pálku. LHH neřeším...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

vážení přátelé
dámy a pánové
milí zlatí
chudí
i boubelatí :-)
střízliví i sťatí
právě jsem otevřel jednu pěkně těžkou krabici
a vytáhl cd-přehrávač

Philips CD960

kurvadrát
nejsem doma
ztratil jsem telefon
to si mě s někým pletete
ukončuji kariéru a odcházím strávit podzim života v samotě a rozjímání
děkuji za pochopení
...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

v podstatě není moc co říct...

cesta je za mnou?
fajront?
prostě není co dodat, tohle je konečná. to cdčko je nad věcí, neřeší, hraje. nenapadá mě, co napsat. na netu se dá něco najít. prostě player z toho horního konce...
Obrázek

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

takový jsem.

co mě rychle přivede k vytržení, co 5 minut po setkání opěvuji plamennými slovy, bývá lepší než to předešlé, ale opravdová láska to není. ta přichází pomalu. má na sobě málo šminek, zato mnoho závojů. začíná nesmělými doteky. ne ejakulací.

CD960 napoprvé zaujme. ničím nedráždí. není vyzývavé. člověka nenapadne, jestli něco ukrývá, nebo jak z něj něco vydobýt. vkládá různá cdčka a poslouchá. jednou tohle a podruhé zas něco jiného. pak ho napadne, že je to vlastně skvělé, že je takové, jaké je. že ničím nedráždí. že není vyzývavé. a začne ho to zajímat. jde blíž a naslouchá pozorněji. poptá se, co taková kytka potřebuje, a dá ji to. zkypří záhon. dá na slunečnější místo. a ona se rozroste a její vůně zesílí. až se hlava točí. a přitom je to vlastně pořád stejné jako poprvé. ničím nedráždí. není vyzývavé. člověk vkládá různá cdčka a poslouchá. jednou tohle a podruhé zas něco jiného. a pak pochopí, že není stejné jako ty před ním. že tentokrát narazil na něco jiného.

takové je.

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jelikož zde poslední dobou šly nějaké řeči o tomhle přehrávači ve smyslu, že jako určitě nehraje špatně, ale ke špičce má hooodně daleko, chtěl bych pro případné reklamou nezatížené zájemce znovu připomenout odkazy z počátku tohoto vlákna. jsou pravdivé. tohle cdčko hraje s neuvěřitelným rozlišením, hloubkou a věrností.
tohle jsem chtěl říct.

nebo:
http://www.thevintageknob.org/THEVAULT1 ... CD960.html
http://www.marantzphilips.nl/philips_cd960_cdplayer/
http://www.dcaudio.kgb.pl/cd960.htm

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Zajimave by take bylo srovnani se starymi Sony s TDA1541, napr. 555ESD, 333ESD, 337ESD, 227ESD ...(?). U Sony tipuju lepe resene napajeni, ale horsi digitalni cast (mechaniku), takze zvukove...?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já bych zase moc rád slyšel cd960 transport + dac960...

vzhledem k tomu, že dac960 má ovláání hlasitosti bych to navíc nejradši pích rovnou do Aconů, B & M, či jiných špičkových aktivn9ch beden. hádám, že bych měl hotovo...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

tak jsem měl příležitost poslechnout si 960ku na opravdu dobrém železe. je to zvláštní přehrávač. jeho hlavní tušené charakteristiky se mi potvrdily: je zcela přizpůsobivý a odkázaný na zbytek řetězce a zároveň bez limitů. po připojení na zařízení s nízkým rozlišením se s nějakým agitačním high-endováním nepřetrhne. zní jako dvd sencor a je mu to fuk. zkreslující, nafukující nebo ostrý zesilovač a bedny ho neudělají zkreslujícím náfukou nebo břitvou. stane se bezvýrazný a nudný. ale čím lepší zbytek, tím víc ukazuje, co v něm vězí. rytmus. hloubka prostoru. barva. spojitost. vášeň. tam kde jiní už jen čadí zapatlaným štiplavým dýmem z ohořelých trosek slávy nebo tučné cenovky se dokáže teprve skutečně rozhořet nejjasnějším plamenem.
philips z horního konce??? chachachacha......
a great player. cutting edge and true high-end. vždycky si při takové příležitosti na ta slova z netu vzpomenu.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Myslím, že je to vlastnost TDA1541. Na první poslech nenápadný, na dnešní poměry temnější zvuk, který čím dýl posloucháš, tím správnější ti připadá. A bez dig. filtru je toho všeho ještě víc ;-) Máš ještě s CD960 kam růst, dadafte. Test klavírem? Chachá. Nějaké další vyšší harmonické?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

CD960
musím před tímto přístrojem varovat, mám právě záchvat ryzí zodpovědnosti: pozor. cd960 je svým projevem a způsobem hraní těžce návkový. nezahrávejte si. ani se nenadějete a cokoliv jiného vám příjde prostě otřesné...

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

tenhle CD toč provozuji taktéž

už jsem toho měl doma dost ..

a CD 960 je i díky kvalitě provedení transportu a převodníku TDA1541 a kvalitě provedení analogového výstupu i dnes ve shopnosti

udělat z toho mála jediček a nul co na CDDA plackách je maximální analogový hudební zážitek neskutečná mašina ..

sluchátkový výstup dokáže z AKG 240 DF vyždímat věci o kterém se nejednomu sluchátkáči může jen zdát ..

vřele nedoporučuju se tomuto přístroji vyhýbat v domnění že se zvuk v případě nových přístrojů posunul dopředu o kvalitě provedení a životnosti
radši ani nemluvě ;)

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Já už hraji CD960 nějaký ten pátek,před několika měsíci jsem ho podrobil malému upgrade s tím,že jsme před i po poslouchali CD player v původní cenovce cca 80tis,nejprve byl malinký rozdíl a po upgrade jsme nerozpoznali žádný,tak zatím nemám nutkání ho měnit,jen doporučit...

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Zkus mrknout tady: http://www.dutchaudioclassics.nl/the_co ... er_list/#P

..ale to je jen profi řada LHH, což Česky znamená, nesehnatelné a když jo, tak kurde nezaplatitelné :-)

Odpovědět