Sakura systems - DAC s TDA 1543

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
efičák
Kontaktovat uživatele:

Sakura systems - DAC s TDA 1543

Příspěvek od efičák »

Internet, jako zdroj informací skýtá tak velké množství cest a volby, že ji znemožňuje.
;)
V naší členské základně - komunitě, jsou zastánci moderních přesných digitálních řešení a naopak vintage (CD má 25 let) řešení z prvních strojů Phipips - Sony o různém řešení jak šel čas ...

Já sám si ve formátu 44.1 kHz - 16 bitů libuji jak ve starém Philips 650 s velmi jemným, příjemných zvukem, tak s Valdou prodávaným CA 340 s modulem DAC Sirius.

SA + Sirius poskytuje vynikající zvuk za příjemnou cenu a pro intenzivní kvalitní poslech je pro mne nenahraditelný.
Zkoušel jsem si moderním převodníkem vyslechnout i hudbu z PC HD, ale poslech s vysokou přesností mi až tak nevyhovoval, protože bych chtěl něco s lepším "uměleckým dojmem".

Jak získat vintage zvuk i z HD, nebo CA, když mám poptávku po relaxačním poslechu ?

Protože do Philipsu 650 koaxiální SPDIF výstup z PC nezapojím, zaujal mne test v polském High Fidelity a na tamní laťku až nezvykle nadšenou recenzi levného Pro-Ject DAC Boxu FL.

Protože členy HIFINÁZORŮ jsou pokročilí číslicoví mágové, prosím je o názor... na

http://www.sakurasystems.com/articles/Kusunoki.html

Obrázek *sunglases*

Audio
Kontaktovat uživatele:

Re: Sakura systems - DAC s TDA 1543

Příspěvek od Audio »

Na tyto stránky jsem taky narazil.Na nějakých zahr.fórech jsem postřehl i zpochybnění této teorie,ale nevím,no.V zes.mám DAC s dig. filtry BB DF1706 a multibit DAC PCM 1704,které byly vyráběny dost dlouho a používány v profi a hifi přístr.najvyšších tříd(Wadia,Krell atd.).Prý kvůli ceně se toto už neděje.DF filtry nejsou integrovány v DAC,ale samostatně,zřejmě proto mám v menu volby "hi-bit on-off" a "hi-samp on-ff".Hraju převážně z PC,propojené USB přímo do zes.(jako ext.zvuk.karta)a zdá se mi,že to hraje velmi slušně("analogově" :?: )Vlastně jenom poslouchám a neřeším nic. *sunglases*

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Tak já mám doma DDDAC. Bez oversamplingu a digi filtrů atd. S rušením problém nemám. Zvuk na mluvené slovo a akustické nástroje v nižším středovém pásmu je hodně dobrý. Na sluchátkách se mi to zdá i špičkový. Ale na 24bitový převodník, který tvořím ještě s dalšími dvěma členy to nemá. Prostě je to jemnější a i na osciloskopu z toho leze krásná sinusovka.. Takže asi v tom mám jasno. TDA1543 je pro mě zajímavé ale nedostatečné řešení.

http://www.dddac.de/ma_dac31.htm

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

S PCM1704UK se tu a tam něco najde i dnes, i když jsou ty čipy drahé. Doma mám DAC Audio-GD Reference One, což je předchůdce tohoto: http://audio-gd.com/Pro/dac/RE7.1/RE7.1EN.htm
Osobní zkušenost i další ohlasy dobré. Oversampling se u toho dá vypnout, nebo nastavit na 2x, 4x či 8x. Hrál jsem si s tím a preferuju oversampling 8x. Ale je to Čína, což zde není moc populární.

Odpovědět