SROLL DAC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

SROLL DAC

Příspěvek od Jiri »

Na výstavě se mi moc líbila sestava SROLL (Lyric Mini & DAC & mini PC) a VIVID bedny. Zaujalo mě, že p.Šroll používá USB kabel AudioQuest Coffee (s DBS) za cca 8tis Kč a tak jsem se ho na to zeptal, zda taková investice opravdu dává smysl a dostal jsem odpověď, že by do toho neinvestoval pokud by to nebylo přínosem do jeho sestavy.
V jeho případě naprosto odpadá obvyklé vysvětlení, že někdo naletěl marketingovým reklamám typu "snake oil".

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL DAC

Příspěvek od Miero »

a toto vlakno je o DACi ktory podla tvojho prispevku potrebuje superUSB kabel aby dobre hral, alebo o tom kabli?

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough »

Vlákno je o věčné touze dosáhnout magické rytmičnosti, nejlépe vlastních, pocitů.

Jak taky jinak odpovědět na otázku, zda-li bude v noci tma? Možná by ten AudioQuest kábel hrál ještě líp, kdyby tam žádný převodník nebyl vůbec.

Každopádně bych spíš raději diskutoval informace o převodníku samotném, nejlépe od autora/zdroje. Moc toho zatím známo není...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

I kdyby bylo, tak to 99.99% návštěvníků fóra v ničem nepomůže. A "vlastní pocity" nakonec uspokojuje každý, bez výjimky ;)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Konstruktér se na svých stránkách zmiňuje o unikátním řešení analogové části DACu. O digitální se nic nepíše takže předpokládám, že se jedná o použití DAC čipů některého z renomovaných velkovýrobců. Pokud by p.Šroll použil diskrétní řešení na způsob technologie EMM LABS nebo DCS tak by to určitě zmínil.
Každopádně pro mě zajímavé je použití drahého USB kabelu u renomovaného technika.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Ja po technickej stránke veci nerozumiem a preto ma necháva chladným použitie kábla či už drahého alebo lacného. Zvažujem nákup DAC-u, nechal som si od dvoch ľudí čo tomu rozumejú poradiť, ako na to a momentálne, len tak paberkujem a rozmýšľam, čo áno a čo nie.
Nie som dlho na fórach a po technickej stránke veci nerozumiem, ale už dávno ma nechávajú chladným reči o tom ako to niekto počuje a tiež fundované zdôvodnenia technikov - "lebo je to tak".

Nechcem nikoho nahnevať a úprimne neznášam konšpirácie, ale pri čítaní tejto témy som sa o výrobku prd dozvedel a pokým nebude zverejnené to riešenie a problematiku nerozoberú tí čo tomu rozumejú(vysvetlenie zvyknem pochopiť :D), necháva ma tento výrobok chladným, aj keď práve kôli nemu som otáľal s nákupom DAC (dizajn super + český výrobca=očakával som prístupnejšie info).
A teraz, to čo neznášam, teda konšpirácia: nedostatok info + drahý kábel = presne určená skupina hifistov, ktorá nezaváha. Môj laický rozum mi našepkáva, prečo drahý kábel a aj to prečo sa o digitálnej časti nič nepíše, no preto lebo drahý kábel :D

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Pani ide o dac z vyssej kategerie, predpokladana cena ma byt cca 130-150t. Kc t.j. je adekvatne, ze sa pouzije i primerane kvalitny USB kabel a cena cca 8tis Kc pri top high end USB kablov co sa predavaju je smiesna. ;)

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Lubos:
To je presne problém, riešime primeranosť kábla, ale v podstate nikto nevie ako je riešený ten DAC. Cenová primeranosť áno, to sa rieši najčastejšie, načo riešiť to ostatné.
Problematika DACov je rozoberaná v mnohých témach, naozaj by to chcelo info o technickej stránke veci, v čom je to iné, lepšie, horšie?
Všimol som si aj na susednom fóre, že v podstate je to neznáma a že vraj to hrá dobre (to je základ), len mi príde zvláštne, že podobné tajomstvá sa u zahraničných výrobcov highendu netolerujú a v tomto prípade začínajú byť tolerantnejší aj niektorí ortodoxní technici.
Mne sa ten výrobok páči, cena je akceptovateľná, zaujímali by ma nejaké porovnania s konkurenciou a nielen v našom priestore.
Naposledy upravil(a) kite19 dne 02 dub 2015 13:21, celkem upraveno 1 x.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

a aj zabalene by to mohlo byt v high-end igelite v cene 1000Kc a high-end papierovej krabici v cene aspon 7000Kc ?

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Aby ses dokazal rozhodnout jestli dac hraje nebo nehraje dobře, potrebujes srovnání. Tzn mit je oba dva vedle sebe a porovnat co ti zvukové vice sedi. Z poslechu nekde ve studiu nebo na výstavě a klidne i u kamose se stejne nic nedozvis, protože to nemas s cim porovnat. 150 litru uz je hodne penez na to abych dokazal z fleku říct, Jo to je ono, bez toho abych mel možnost porovnaní třeba se světem. Tim nechci říct, ze sroll bude spatny nebo horší. U kvalitních dacu jsou to opravdu ne tak velke rozdíly jako by se na první pohled zdálo. A ohledně USB kabelu, sám mam doma Audioquest Carbon a nedokážu upřímně posoudit, jestli to s nim hraje lepe nez s Belkinem. Jednou se mi zda ze jo a pak zase ne, čímž se přikláním spíše k psychoakustice.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Aktualne info od autora (hifislovanet).

Sroll
Št apríl 02, 2015 12:45:45

Nerad čtu diskuze, zdržuje to od práce. Reaguji na telefonát, ve kterém jsem se dověděl, že jsou tu zase poznámky k měření a i kabeláži. Tento příspěvek jsem napsal ještě před otevřením zdejší diskuze, kterou jsem už 2 měsíce nečetl, jen několik příspěvků když jsem sem dával pozvánku na výstavu. Jinak bych měl nutkání psát víc a na to není čas. Vyvíjíme produkty ke špičkovému poslechu hudby. Proto jsme se soustředili na předvedení zvuku na výstavě. K tomu je zapotřebí i kvalitní kabeláž. Bez ohledu na to co si o tom myslí ti co s tím nemají zkušenosti. Použili jsme síťový filtr Power Pro PP2000 za 120000Kč, power cable MIT SL Matrix Z-Cord 6, power Cable Audioquest NRG-4 za 6000Kč, USB kabel Audioquest Diamond za 15000kč, propojovací kabely zakázkový Audioquest 40cm za 24000kč a repro kabely MIT SL Matrix 39s za 80000kč. Předvedli jsme, jak nám to hraje v podmínkách výstavy. Kdo jak to dokázal posoudit už je na jeho zkušenostech. Takto jen poslechem na výstavě nelze čekat, že se v tom zorientuje každý. Proto pokud někdo má přístup ke kvalitnímu DA nebo zesilovači, který by podle něj stálo za to s našimi komponenty porovnat, ať ho doveze do naší poslechové místnosti v Novém Jičíně a může si to porovnat přímo. Omlouvám se, že jsem zde sliboval termíny zveřejnění podrobnějších info, už jsem poučen a nebudu opakovat stejné chyby. Příprava na výstavu zabrala všechen čas, teď zase musíme dohánět, co se odložilo. Chtěli jsme první sérii už v únoru. Ale finální verze doznala mnoha změn včetně rozšíření počtu ochran a citelného zvýšení výkonu. Takže máme jen 2 kusy a série se teprve bude montovat. Nejdříve pracujeme na hardwaru a rychle opakovatelné sériové výrobě. Pak teprve má smysl řešit marketing. Je v plánu ho založit na podstatně podrobnějších informacích než dříve. Včetně obrázků DPS a popisu co která část dělá a proč. Takové materiály připravit není práce na den. Až to bude, tak to bude. Zvuk stejně běžným měřením posoudit nelze. To máme při našem vývoji prokázáno jednoznačně. I to že dobré měření může znamenat naprosto neposlouchatelný přístroj.

Kokoudelka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kokoudelka »

tzn. že huvnitř je nějaká ta Casea?

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Ta nejlepší.
kabelguru.cz

Tomcat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomcat »

Dnes , resp. uz je to vcera sem mel moznost v Novem Jicine poslechnout nazivo Sroll Lyric mini + Sroll DAC na repro Genesis 5.3.
Vyborny zazitek. Doporucuji kazdemu.
Dekuji panu Srollovi i panu Vranovi a tesim se na poslech jejich vlastnich novych repro.

Odpovědět