Tidal

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Zdeno1
Příspěvky: 473
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Zdeno1 »

Hřebik
no jo, také jsem na něho zvědavý, něco tají, nechtějí se podělit o informace, co bude nového, ale je fakt, že se s každým vydáním zlepšují, tak hodně štěstí s testováním a snad se podělíš o své pocity ze srovnání. :)

hřebík
Příspěvky: 804
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od hřebík »

Zdeno1: Tak má se to tak, že ve windows jsem začínal s pravěkými verzemi foobaru2000 a dlouhé roky nepoužíval nic jiného. Pak jsem jednoho dne koupil Jriver 19 a upgradoval postupně až na 22. Jriver 22 jsem používal delší dobu a loni se vrátil k foobaru, protože mi nějaká loňská verze foobaru zase hrála lépe než Jriver 22. S tidalem jsem řešil vhodný soft a objevil Audirvanu jako zvukově lepší alternativu Tidalovského nativního softu do Windows. Na Jriver 25 jsem tedy zvědavý ze dvou důvodů: jednak zvukově Tidal (Audirvana x Jriver) a zda se Jriver 25 opět zvukově vyrovná posledním verzím foobaru.

hřebík
Příspěvky: 804
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od hřebík »

Dnes jsem mj. kvůli Tidalu, který chci ovládat dálkově z různých zařízení, nainstaloval Allo DigiOne Signature player: https://www.allo.com/sparky/digione-sig ... layer.html
- jako SPDIF digitální zdroj/transport ke stávajícímu DACu. Napájení lineární zdroj, připraven mám i bateriový. Zatím Tidal do DigiOne posílám přes software Bubble UPNP (telefon s Androidem). První dojmy z DigiOne Signature jsou hodně pozitivní, čistý vyvážený zvuk, nemůžu říct nic negativního, je to asi fakt dobré, dlouhodobější poslech ještě ukáže...

Otázka pro ty, kteří nějakou verzi DigiOne zkoušeli: Jaký software / nastavení atd. je k Allu zvukově nejlepší pro Tidal atd.? Předem dík za jakékoli postřehy a tipy.

blesk666
Příspěvky: 486
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od blesk666 »

Uz tu davniejsie a viac krat zaznievalo ze nejake softwerove (ci uz na urovni aplikacie alebo operacneho systemu) vplyvy na vysledny zvuk su minimalne sporne a tu su tak jasne zavery z pouzitia roznych aplikacii uplne suverenne a bez pochyb popisovane. Realne porovnavanie? Dojem? Zaujimaju ma racionalne dovody

dekac
Příspěvky: 136
Registrován: 11 črc 2009 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od dekac »

Allo digione ....pro mě nejlepší soft. Moode audio. Instalace stejná jak Volumio.

hřebík
Příspěvky: 804
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od hřebík »

blesk666: Neumím vysvětlit dostatečně. Možných důvodů je víc. Diskuse o důvodech je na zcela jiné vlákno, byl bych nerad, kdyby i zde vznikla obecná teoretická diskuse, která nikam nepovede a bude klasicky "výživná". Raději prosím konkrétní zkušenosti. Každý si vše může zkusit sám doma a rozhodnout pro sebe.

dekac: dik za tip, teď mám v DigiOne Signature poslední Volumio. Je Moode opravdu zvukový rozdíl? O nic jiného než o zvuk mi nejde. Na ovládání mi Volumio stačí.
Naposledy upravil(a) hřebík dne 16 led 2019 21:22, celkem upraveno 1 x.

FS
Příspěvky: 999
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od FS »

mám v DigiOne Signature poslední Volumio. Je Moode opravdu zvukový rozdíl? O nic jiného než o zvuk mi nejde. Na ovládání mi Volumio stačí.
Tyhle a podobné distribuce Linuxu jsou postavené na přehrávání prostřednictvím aplikace mpd. Instalace často obsahuje (v případě Moode jsme se díval, že tomu tak je) navíc aplikaci upmpdcli, která zpřístupňuje přehrávání přes mpd pomocí UpNp (upmpdcli předá mpd URI skladby a mpd si ji pak čte přes http protokol). mpd samotné umožňuje nastavení velikosti audio bufferu, čímž se dá dosáhnout přehrávání z paměti (memory playback) - zkušenosti uživatelů se zvukovým přínosem přínosem z paměri RAM se dost různí (já rozdíl neslyšel). Pokud tyto distribuce zní rozdílně, potom to může být ovlivněno:
- nastavením jádra (řízení procesoru, real time kernel)
- aktivací či deaktivací zbytečných zařízení (devices)
- parametrizací mpd a případně zdrojem dat pro přehrávání (zmíněný http, přímý přístupo na lokální či sdílený disk)
- množstvím doplňkových služeb, které se do distribuce nacpou a v konečném důsledku ovlivňují například latenci systému

Jak to slyším já:
Při použití Euphony ( https://euphony-audio.com/ ) jsme měl nejprve neodbytný pocit, že to hraje lépe než ostatní podobné distribuce. Ale čím více jsme to porovnával, tím více jsme si nebyl jistý, jestli se mi to nezdá (nejsem typ přepínacího testera). Nicméně - pokud bych si měl podle těchto přiznávám slabých indicií vybrat, potom Euphony (pozor, není zadarmo).

Přestože mám v audio PC i Windows 10 se zaplaceným JRiver media centrum a také samozřejmě s Foobarem, dávám přednost přehrávání přes Linux. Nejsou to rozdíly nebe a noc - ale nakonec stejně vždycky spokojeně zasednu k poslechu z Linuxu.

Zásadnější rozdíly než mezi různými Linux distribucemi jsem zaznamenal mezi použitím Raspberry (bez vylepšení, která přináší allo a digiberry) a běžného Intel PC, kdy mi přehrávání z Raspberry přišlo nezáživné, ploché. Zapomněl jsem zmínit, že hraji přes USB výstup.

Zdeno1
Příspěvky: 473
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Zdeno1 »

Myslím si, že hifi je záležitost určená k zábavě a je k ní třeba také tak přistupovat, když máme ten pocit, že to hraje jinak a třeba i lépe, proč né i Linux, jsem přesvědčený, že není nikdo, kdo by v testu rozeznal, který os zrovna poslouchal.
Tím nechci říct, že nikdy nemám ten pocit, že jako by ten SnakeoilOS zněl lépe, někdy zase překvapí Win10. :)

hřebík
Příspěvky: 804
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od hřebík »

FS: díky moc za info. DigiOne Signature překvapilo. Čekal jsem spíš, že nebude moc hrát, ale jako bezdrátový/síťový přídavek k DACu bez těchto vlastností se zdá být dobrou volbou. Hlavní PC zdroj (Win10, USB výstup) mám dost vyladěný. Teď potřebuju delší čas na naposlouchání a porovnání, nechám tam chvíli Volumio a pak uvidím. Celé to bylo motivováno bezdrátovou dostupností Tidalu ze všech zařízení kdykoli, i když není zapnuté hlavní PC.

blesk666
Příspěvky: 486
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od blesk666 »

ja som ten “obecny” dotaz dal lebo som si sam vyskusal rozne PC/MAC riesenia a rozhodol sa ze to necham na inych a pouzivam uz vyse dva roky dedikovany streamer (Aurender) s proprietarnym systemom. Javi sa mi to lepsie ako predtym, ale niekto moze namietat ze si to len nahovaram

FS
Příspěvky: 999
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od FS »

@blesk666: Skromnost není na místě :) Bylo by dost divné, pokud by dedikovaná řešení s vlastním vylepšeným hardware, případně i software, typu Aurender, Melco, Lumin, Metronome...nehrála lépe než běžné AudioPC, které si doma sestavíš. Nakonec, jsou to obvykle hodně drahé věci a drtivá většina zájemců si to před koupí porovná.

Ještě taková poznámka k operačnímu systému:
Nemá cenu hodnotit, co je lepší a co horší. Co mne však docela iritovalo ve Windows je to, že celkové vyznění při přehrávání z Jriver Media centra a Foobaru ze stejné instance Windows bylo docela jiné přesto, že v obou jsem používal stejný audio výstup. Udělal jsem si z toho takový závěr, že těch procesů ve Win běží zbytečně mnoho a interakce s konkrétním přehrávačem pak může být různá podle způsobu, jak byl ten který naprogramovaný, a různá podle toho, co zrovna Win na pozadí dělá.
Vím, že existuje třeba JPLAY nebo různé Optimizery, které v prostředí Win údajně dokážou zázraky (nezkoušel jsem, nemohu posoudit), ale připadá mi to jako snaha optimalizovat něco, co se řešit nemuselo, kdyby se zvolilo mnohem jednodušší výchozí prostředí.
Samozřejmě, pokud někdo potřebuje používat PC i pro jiné účely a zároveň při tom chce kvalitně poslouchat z téhož PC, pak se s tím musí popasovat. Ovšem v případě, že v daném okamžiku slouží PC výhradně k přehrávání audia, je IMHO lepší restartovat do nějaké Linuxové audio distribuce. A ještě lepší je mít dedikované AudioPC, které je i po hardwarové stránce upraveno pro audio.

dekac
Příspěvky: 136
Registrován: 11 črc 2009 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od dekac »

K software asi tak: nejprve jsem hrál dlouho přes Volumio (Allo Digione + RPI 3),po čtení různých zahraničních fór jsem se nechal zlomit pozitivními příspěvky na Moode audio a nainstaloval ho.Chce to jen jednu SD kartu,takže je to vlastně zdarma...pokud máš kartu navíc.
Musím ještě dodat ,že jsem se tak rozhodnul i proto,že mi Allo neustále padalo z domácí sítě.Moode se mi líbí více,nevím jestli to není jen placebo,ale na Allu jsem ho upřednostnil.Takže za mě je to jasné...Moode.
Hřebíku ty máš Allo signature,já jsem o něm také uvažoval,ale vzhledem k nemožnosti vyzkoušení jsem nakonec zvolil streamer od Pro Jectu.Ten má v sobě instalované Volumio s úpravou pro PJ a v něm je už přímo implementovaný Tidal.Je to vlastně My Volumio .

hřebík
Příspěvky: 804
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od hřebík »

moode k DigiOne zvažuju. zdá se, že má lepší integraci Tidalu než Volumio. Jen musím doma najít či přikoupit další kartu.

DigiOne Signature jsem kromě potřeby ovládání DACu z mobilu/tabletu pořídil mj. proto, že jsem měl doma nevyužitý bateriový zdroj (Bakoon BPS-02). Jednu část DigiOne teď napájím z baterie a druhou lineárem. I dnes mám dojem, že to hraje slušně. Pořád čekám, kdy tomu budu moct něco zásadního vytknout a zásadního zatím nic :) Ale chce to ještě čas. Jsem hlavně rád, že Tidal atd. teď můžu pouštět v hlavní sestavě kdykoli a odkudkoli, nezávisle na hlavním zdroji. Potěšilo mě, že Audirvana v hlavním PC DigiOne hned našla a zobrazila mezi výstupními síťovými zařízeními, takže v Audirvaně můžu snadno přepnout mezi přímým USB (ASIO/WASAPI) do DACu a síťovým výstupem do DigiOne > DACu. To mi trochu usnadní vyhodnocení a přímé porovnání se zvukem, na který jsem už delší dobu zvyklý. Na vytvoření definitivnějšího názoru ale potřebuju ještě dlouhou dobu (min. týdny) a hodně opakování poslechu.

Zdeno1
Příspěvky: 473
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Zdeno1 »

Hřebik
Jsem zvědavý na Tvé vyhodnocení, mám velmi podobnou situaci, kdy mohu Tidal posílat přímo do streameru(převodník) a následně do koncáku, nebo do PC(JRiver) pak přes usb do převodníku a koncák, já nic neslyším, tedy nic, co by svědčilo o nějakých nectnostech pc, pravda je, že vzhledem k pokročilejšímu věku, mám již právo na nějaké to omezení sluchu. :)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1377
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od drfish »

Mám teď měsíc volna, tak se mohu věnovat hudbě. V polici se mi nashromáždily téměř dva ročníky časopisu Rock and All. Pomalu je pročítám a vše co zrovna čtu, pustím si na Tidalu. Ta interakce, okamžitá přístupnost jakékoli hudby, je opravdu velice komfortní a asi i návyková. V české hudbě jsou sice docela slušné díry, ale jinak je tam skoro všecko.
Je velice příjemné si pouštět staré hity, které jsem léta poslouchal v zoufalé kvalitě v rádiu, nyní se nestačím divit co je tam zvuků navíc. :mrgreen:
Snad už se mi podařilo poladit zvukový výstup z PC a nastavení Tidalu (exclusive mode je docela zásadní, zdá se). Jsem docela spokojen i se zvukem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host