Vintage DAC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Vintage DAC

Příspěvek od Felčar »

Hudbu z PC (většina co mám) poslouchám přes zvukovku E-MU 0204 (dříve jsem měl 0202), zvuk je slušný, pár let mi stačil. Rozhlížím se po nějakém D/A převodníku, rozhodně starším. Takový Philips DAC 960 by byl super, ale na ten nejsou finance...takže mám v hledáčku Mission Cyrus DAC, nebo Denon DA-500, na oba jsem četl slušné reference, obzvláště ten Cyrus má hrát dost "analogově", má čip TDA1547. Má někdo zde zkušenosti s těmito přístroji? Případně máte nějaký jiný tip? Nechci věci vyrobené po roce 2000 :P


PS: Ještě jsem koukal po Sony DAS-702(703), byl to převodník do Sony comba k přehrávači CDP-552(557)ESD, ale vůbec nikde jsem ho neviděl k prodeji, cena bude asi směrem k DAC 960 od Philipse...

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage DAC

Příspěvek od efičák »

PRO-JECT DAC BOX FL
Obrázek

D/A převodník, Philips TDA 1543, bez oversamplingu a digitálního filtru, optický a koaxiální digitální vstupy.
Chtěls sice TDA 1547, je to blízké.

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Felčar »

Dík za tip, TDA1543 mám ve starém Philipsu CDčku, nějak mě nenadchl, vím že se používá často v DACích na ebay, co jsem sledoval. Pro mě je moc nový, hledám něco z první generace DAC, po roce 1982 *2thumbsup*

PS: Máš s ním zkušenost? Jak hraje? Mám dvě sestavy :), DAC navíc se vždycky hodí

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Felčar »

Nikdo nepřehrává hudbu z PC? :)

Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 348
Registrován: 19 úno 2010 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Davidus »

Určitě přehrává. Ale v dnešní době hires nahrávek asi nikdo vintage DAC řešit nebude.

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Felčar »

Běžná kvalita CD je 48kHz, což zvládájí všechny starší převodníky, osobně mi rozdíl mezi 24/96 (24/192) a 16/48 nepřijde tak dramatický, alespoň zvukově, takže to klidně řešit budu. Jen jsem doufal, že sem někdo hodí nějaký nárvh, co třeba měl doma před XX lety

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Aleska »

Felčar píše:Nikdo nepřehrává hudbu z PC? :)
Přehrává - například já již léta.

Ale k tomu nepotřebuji "Vintage DAC" protože mi plně postačuje "Vintage profesionální zvuková karta" která se dá na eBay sehnat často za "hubičku". Dodám-li k ní "Vintage OS (XP), použiji-li "Vintage CPU", ba dokonce i celé "Vintage PC", pak mám například se zvukovou kartou Lynx One špičkový PC přehrávač.

A dodám-li k tomu kombinaci cPlay & cMP2, pak mám vymalováno *palec* *palec* *palec*

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Odar »

Felčar píše:Běžná kvalita CD je 48kHz
44,1 kHz / 16 bit ;)

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Felčar »

Aleska píše:
Felčar píše:Nikdo nepřehrává hudbu z PC? :)
Přehrává - například já již léta.

Ale k tomu nepotřebuji "Vintage DAC" protože mi plně postačuje "Vintage profesionální zvuková karta" která se dá na eBay sehnat často za "hubičku". Dodám-li k ní "Vintage OS (XP), použiji-li "Vintage CPU", ba dokonce i celé "Vintage PC", pak mám například se zvukovou kartou Lynx One špičkový PC přehrávač.

A dodám-li k tomu kombinaci cPlay & cMP2, pak mám vymalováno *palec* *palec* *palec*
Už jsem nad tím přemýšlel, ale chci něco externího, abych si případně mohl pohrávat taky z CD přehrávačem (používat ho jen jako transport)

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage DAC

Příspěvek od Felčar »

Odar píše:
Felčar píše:Běžná kvalita CD je 48kHz
44,1 kHz / 16 bit ;)
Pravda, moje chyba *palec*

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage DAC

Příspěvek od jkb4 »

Audio Alchemy DAC in The BOX

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host