All Fet Line Amp od Erna Borbelyho

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
pasul
Kontaktovat uživatele:

All Fet Line Amp od Erna Borbelyho

Příspěvek od pasul »

Tak mám tady jednu stavebnici od Erna. Má na svých stránkách výprodej a tak jsem vzal na zkoušku stavebnici EB-1198/116. Jde o předzesilovač se zdrojem na jedné desce. Jak je známo o Borbelym, tak používá výhradně FET tranzistory a to na všech pozicích. MOS-FET je použit i ve zdrojích pro samotný předzesilovač jako stabilizátor. Je řízen výstupem z OZ.

O zvukových kvalitách netřeba pochybovat. Z čeho vycházel Dudek a jeho legendární DPA111+114 je snad všem známé. To samé bude nynější top řešení preampu od Pavla Macury.

V samotném zapojení jsou pouze FET tranzistory. Použité součástky jsou ty nejlepší co můžou být. Rezistory Dale a na důležitých místech jako zpětná vazba jsem přibral upgrade Caddock rezistory. Kondenzátory pouze Elna Carafine, Silver Mica. Mám možná výhrady k dodávané desce DPS. Je to jednostranná deska pouze s pocínovanými tlustými cestami. Chtěl bych si ověřit vliv návrhu DPS na tomto zapojení. Návod na sestavení je výborný a zvládne to opravdu každý. Podle mě to půjde poskládat pouze s multimetrem. Takže něco jako DPA. Samozřejmě osciloskop a generátor už dnes má snad každý a to je potom jiná káva.

Dívám se po ebay a čekám, jestli se náhodou neobjeví nějaký ten audio precision. Ovšem když tam nějaký je, tak je to opravdu drahá věc. A ještě je velký zájem. Zvažuji nějakou kartu na měření. Ale chtěl bych nějaké hotové řešení. Probíral jsem to i s Borbelym. On sám používá HP339A. Což je podle něj výborný přístroj, ale sám říká, že mu již nestačí. A také hledá nějaké vhodné řešení pomocí zvukové karty.

Jedno foto s hotovými a osazenými zdroji. Bohužel jen z mobilu.
Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Re: All Fet Line Amp od Erna Borbelyho

Příspěvek od Mark Levinson »

Nemám osciloskop ani generátor :lol: :lol: :lol:

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

:mrgreen: Já vím. Však to taky není pro tebe. Ovšem až to vypráská kožich Mark Levinsonu, tak si koupíš osciloskop, generátor, pořádný měřák. I ten Audio Precision by se možná vlezl a bude to celkově i s touto stavebnicí cenově hodně blízko tomu našemu Mark Levinsonu. :lol:

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Ale mám doma pájku (stála 110,-Kčs), tak kdyby jsi si s něčím nevěděl rady, tak bych Ti to mohl zapájet *sunglases*

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Robine, HP339A je v mnoha ohledech lepší, než jakákoliv zvuková karta. Zvukovka je nouzovka. K většímu rozlišení HP (jediná nevýhoda) by šlo se dostat nepřímo.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Tak ne, to jsem se spletl v čísle. Myslel jsem audio spektrální analyzátor HP, ne zkresloměr.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Ten spektrální analyzátor je HP3562A, např. tady:

http://www.valuetronics.com/Details.asp ... 20HP_3562A

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

All Fet mám dokončený. Vše bylo bez nejmenších problémů. Akorát jsem musel měnit některé rezistory kvůli nastavení. Vše je pospáno v návodu. Problém je akorát dostupnost těch rezistorů Dale. Nevím jak je to u nás. Borbely je má.

DACT CT2-10K - Jen jsem zkoušel chod tohoto regulátoru a je to opravdu vychytané. Čekal jsem ovšem, že to bude větší. Jiné než SMD rezistory by ani nebylo možné použít. Zajímavé jsou parametry. Souběh - 0,05dB a přesnost jednotlivých kroků také 0,05dB. Garantované THD menší než 0,0001%. Chystám se na návrh vstupní desky. Otázka na PMA. Jaké relé na přepínání vstupů bys doporučil?

Obrázek

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

Problém je akorát dostupnost těch rezistorů Dale. Nevím jak je to u nás.

co tady :
http://www.microdis.net/partners.phtml? ... ews_id=713

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Jaké relé na přepínání vstupů bys doporučil?
sice to nebylo adresovano mně, ale dovolím si tipnout co PMA odpoví. Můj tip je, že odpoví : "ŽÁDNÉ" *thumbs up*

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

tom - Kouknu na to. Díky.

Renown - To je zajímavé. Musím se nad tím zamyslet jak toto obejít. Ale viděl jsem tolik vnitřků, že je to snad ve všem. Například i můj ML nebo Accuphase používají jednu značku, u které bych asi rád zůstal.

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

"ŽÁDNÉ" *thumbs up*
ano přesně tohle čekám

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

nechci to tady prasit, otázka patřila PMA.

Ale pokud jsi spokojen s DACT CT2-10K tak co zkusit jejich přepínač :
http://www.dact.com/html/input_selectors.html

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

tom - Myslel jsem na to taky. Už jsem si ale našel ty NEC relata a postavím to s tím. Chci tam jednu věc, co s tím otočným nepůjde. I když je možné, že to ten jejich kousek umí. Ještě se na to kouknu. Spíš potřebuji help se sehnáním těch Talema toroidů do DPS.

Odpovědět