DAC "BlackGate Ultimate Edition"

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Vit
Kontaktovat uživatele:

DAC "BlackGate Ultimate Edition"

Příspěvek od Vit »

Tak jsem dospěl k finálnímu, snad i nekompromisnímu návrhu:

Jako základ bude použita část UP-sampleru a DA převodníku behringer SRC2496 s tímto rozšířením:
- diody Schottky
- hlavní filtrační kondík bude BlackGate FK 1000uF nebo STD 2200uF
- filtraci napájení převodníku, receiveru a up-sampleru zajišťují BlackGate NH FX HQ 22uF (5ks)
- vytipované kritické SMD tantaly budou bypassnuty Vishay MKT368 0.1uF
- budou vyměněny hodiny za precizní low-jitter 1ppm TCXO s vlastními shunt-regulátory a vlastním toroidním trafíčkem, hodiny mají panasonicy FM a low-esr kondíky Nippon (zvažuji upgrade i zde, blackgate nebo oscon)
- celá analogová část bude odstraněna, výstup z převodníku bude filtrován přes ruské PIO nebo teflonové kondenzátory (K40-Y9 a FT3)
- u jednoho exempláře použiju drop-in nízkošumové shunt-regulátory Dexa, u druhého precizní ST 7805, které by měly mít nižší šum než původní regulátory
- vnitřní drátování bude coax klotz (hodiny) a stříbřené drátky s teflonovou izolací (do a z foliových kondíků)
- signál z foliových kondíku bude vyveden do cinchů neutrik, šla by i balancovaná verze (4 kondíky) do XLR

Tento upgrade lze provést jen u starší verze SRC2496, vyráběné tuším do roku 2003-2004, novější má desku s komponenty obrácenými vzhůru nohama = prakticky nemožný upgrade krom drop-in výměny některých komponent. Sehnal jsem dva kousky v NOS stavu, tak nechám vyrobit oba.

Kompozice je to čínsko-japonsko-německo-dánsko-ruská, tak uvidíme co z toho vyjde 8-)

Kdyby mě snad chtěl kdokoliv následovat, předám na mail soupis součástek vč. nákupních zdrojů, schéma a návod co přesně vyměnit/udělat.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC "BlackGate Ultimate Edition"

Příspěvek od Aleska »

To Vit: Podívej se na tyto stránky http://www.dcx2496.fr/src2496#, tam se o něm hodně píše.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC "BlackGate Ultimate Edition"

Příspěvek od Vit »

jj, s Thierry Martinem jsem v kontaktu... řešili jsme spolu hodiny i použití diskrétních regulátorů místo 7805.
Nakonec udělám i druhou verzi s údajně nejlepšími 7805 od STm + bypass vstupu pomocí tantalů.
On sám nakonec také dospěl k fázi "bez analogové sekce" - prostě ven z DACu přes paralelní kondíky. Já jdu cestou jednoho pořádného (ruský teflon) tak uvidíme. Snad to už brzy bude zbastleno...

Odpovědět