DIY - pračka LP desek

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DIY - pračka LP desek

Příspěvek od lidumil »

Toto video je soukromé :?

PedroMarantz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PedroMarantz »

Sorry, chybička se vloudila, už by to malo ísť.

kocicak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kocicak »

I já jsem neodolal a pokusil se sestrojit pračku. Vypráno několik LP a ono to opravdu a zcela spolehlivě funguje!
Použité díly:
motor stěračů škoda felicia
zdroj od notebooku
regulace otáček - http://www.gme.cz/stavebnice-kh016-regu ... u-p764-001
talíř ze staré Tesly
odsávací raménko z elektrikářské trubky
original stírací kartáčky Okki nokki - http://www.ebay.com/itm/4-OKKI-NOKKI-VP ... Sw9NxTt6Ym
nejtenčí vysavačová hadice (zde jsem se natrápil nejvíc, protože odpadní, elektrikářské a jiné podobné hadice po zapnutí vysavače pískaly)

Děkuji přispěvatelům výše za dodání inspirace a odvahy!
https://www.youtube.com/watch?v=-T2mqmL ... upload_own

bonatius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonatius »

Ahoj,
chcem sa spytat ako a cim si robil drazku do trubky na odsavanie kvapaliny?
Dakujem.

kocicak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kocicak »

Šuplerou jsem si vyškrábl rysky a ostrým nožem vyřízl. Je to měkký plast. Až vychytám muchy, dodám pračce repre vzhled.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Ty náhradní pásky jsou docela drahý. Já to vyřešil sametovou lemovkou 9 mm (naposledy měli jen růžovou :lol: ) a oboustrannou lepící páskou TESA. Funguje to stejně a cena prakticky nulová - 50 m pásky=200kč a sametka 1m=10kč.

brav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brav »

Dobrý deň, aká je šírka špáry na odsávacej trubici? Prípadne aká je šírka špáry na Okki Nokki ?

Premýšlam nad výrobou práčky s ručným pohonom spojením s Knosti Disco Antistat, kde by sa po čistení v ňom platňa s uchytením od Disco Antistatu jednoducho pichla do diery a podobne ako pri Nitty Gritty Model 1. Sajrajt by sa zospodu odsal, potom by sa celé uchytenie z diery vytiahlo, dalo z druhej strany a znovu vysalo. Myslím tento bazmek na uchytenie platne :D http://www.ebay.com/itm/KNOSTI-Disco-An ... SwBLlVSgmg

rrart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rrart »

Ja mám šírku 2mm -elektrikárska rurka

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

Těší mě, že pořád lze dokázat, ze lze za pár korun nebo ze šuplíkovych zásob vyrobit funkční zařízení.

Ale kocicaku, jak jsem se díval na to video, já bych se vyvaroval těch pohybů kartáčkem kolmých na drážku. Raději bych přidal rychlost otáčení a projížděl drážky ve směru pohybu hrotu. Místo kartáčku lze použít i houbicku.

kocicak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kocicak »

šířku odsávací štěrbiny mám 5mm, ale střelil jsem to od oka a cítím, že je to moc. Udělám ještě jednu s 3mm štěrbinou. Případně informace jak to má originál by se hodila.
TRANSIWATT píše:
Těší mě, že pořád lze dokázat, ze lze za pár korun nebo ze šuplíkovych zásob vyrobit funkční zařízení.

Ale kocicaku, jak jsem se díval na to video, já bych se vyvaroval těch pohybů kartáčkem kolmých na drážku. Raději bych přidal rychlost otáčení a projížděl drážky ve směru pohybu hrotu. Místo kartáčku lze použít i houbicku.
Děkuji za reakci. Zubní kartáček curaprox je provizorium do začátku, uvažuji o zakoupení kartáče z kozí srsti. Myslíš, že kolmým pohybem kartáče bordel v drážce spíš uhňácávám? Velmi rád si nechán poradit.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Určitě nee kolmo k drážkám, doporučuji kartáček z kozí srsti, ten je ideální. A jestli ti to jde čistit desku v obouch směrech, jestli máš možnost ( ale hlavně při zapnutí vysoušení ).

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

kocicak....
Děkuji za reakci. Zubní kartáček curaprox je provizorium do začátku, uvažuji o zakoupení kartáče z kozí srsti. Myslíš, že kolmým pohybem kartáče bordel v drážce spíš uhňácávám? Velmi rád si nechán poradit.

Vinyl je poměrně měky materiál, mnohdy měkčím než vlákna kartáčku, příčným pohybem by se mohl poskodit. /mikroškrábance/ . Tloušťka vláken by měla být přibližně asi jako průměr zaoblení hrotu, aby se dostala až na dno drážky.
Čištění desek je dost drastický zásah, deska tím trpí víc než při přehrávání. Čistit, ale s mírou, rozhodně z toho nedělat "pravidelnou denní hygienu". To jen prodejci předrazených praček z toho vytvořily nezbytnost.
/vím, že názor na praní se může lišit/

kumbu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kumbu »

také mám rozdělanou pračku a jako kartáček chci zkusit toto - zakoupeno v Galerii Platýz potřeby pro malíře
na omak se zdá pevný a současně i velmi jemný .
No uvidím
Obrázek

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Jdeš malovat ? :D

Odpovědět