EL84 SE lampáč

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Riki
Kontaktovat uživatele:

EL84 SE lampáč

Příspěvek od Riki »

Caute som tu novy
nedavno sa mi podarilo dotiahnut lampacik do konca, konecne hotovy.
rad by som pridal aj obrazky zatial neviem ako.

Za jednej nudnej soboty som nasiel schemu na zosilnovac v se zapojeni, s EL84, tak som ho poskladal v style vrabcie hniezdo, najprv jeden kanal a hral tak pekne ze som za dve hodky mal funkcny aj druhy. Asi mesiac som doladoval zvuk az do dnesneho stavu. Spokojnost na plnej ciare, nepredpokladal som, ze to bude az tak dobre. Asi mesiac na to som mal vsetko poskledane a odladene.
[youtube]ymdI6XPGO-A[/youtube]

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: EL84 SE lampáč

Příspěvek od Zappadaddy »

Pěkný.Musí to být hřejivý pocit,vytvořit něco co hezky vypadá a dobře hraje. *2thumbsup*

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

vyskusam pridat link na obrazky, dufam ze to pojde...
https://plus.google.com/photos/11556716 ... 3583338097

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Fakt pěkný...čistá práce !
*bravo*
kabelguru.cz

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

Zappadaddy píše:Pěkný.Musí to být hřejivý pocit,vytvořit něco co hezky vypadá a dobře hraje. *2thumbsup*
Diki, ano to aj je, kazdy moment planovania, testovania, vyroby, doladovania, odstranovania poruch, malo to svoje caro, a samotny vysledok potesi ci zvukovo ci vizazou. *klanimse*

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUPUS »

Moc hezký...1*** , přihoď schema.

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

LUPUS píše:Moc hezký...1*** , přihoď schema.
diki, na tomto odkaze je aj schema, akurat zdrojova cast bola zmenena na usmernenie cez EZ81.
http://svetelektro.com/Forum/lampacik-e ... 29653.html

feco64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feco64 »

Riki veľmi pekná práca *palec* . aké repro máš k lampáču pripojené ?

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

feco64 píše:Riki veľmi pekná práca *palec* . aké repro máš k lampáču pripojené ?
Diki, repraky su Tesla 1PF 068 86, hraju v celku prijemne *thumbs up*

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Pěkné a taky konečně někdo nový kdo umí držet pájku :) El84 v SE a s EZ81 je moje oblíbené zapojení. Jednoduché, krásné a hraje pěkně.
Jen ty výstupní trafa co jsi použil jsou pro Hi-Fi nevhodný. Mám je doma a jdou tuším bez útlumu až od 150Hz. Jsou určené pro kytarový kombo (na cvičení nebo blues..).

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

TAB píše:Pěkné a taky konečně někdo nový kdo umí držet pájku :) El84 v SE a s EZ81 je moje oblíbené zapojení. Jednoduché, krásné a hraje pěkně.
Jen ty výstupní trafa co jsi použil jsou pro Hi-Fi nevhodný. Mám je doma a jdou tuším bez útlumu až od 150Hz. Jsou určené pro kytarový kombo (na cvičení nebo blues..).
*klanimse* k tym trafakom-nemaral som ich, ale lampac sme skusali aj na kvalinych reprakoch, hrali slusne aj basoch, dokonca sme porovnavali s BV Audio A300SE a veru lampacik sa nenechal zahambit (myslim teraz na kvalitu zosilnenia)
nase zistenia
zdoj K2 format, cd ?
- BV hralo dynamickejsie, ostrejsie zo zaciaku lubivejsie ale dlhsiu dobu tazko pocuvatelne, hlas spevakov pri "s" neprijemne sa zaostril az sa skreslil zvuk to iste pri urcitych stredovyskach.
tento problem som mal aj pri lapaci ale podarilo sa mi to odladit myslim si velmi dobre.
- lampac EL84 menej dynamiky, maly vykon (ono to potrebuje vysokocitlivy menic), ala kvalita hudby hlas, akusticke nastroje.. bezkonkurecne vierohodne, uplne lahdne sa pocuvala hudba.
Asi do dvoch tyzdnov by mali byt hotove horny s fostex fe 208 sigma, dam result.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Nevím to už přesně ale končej někde kolem 100Hz a slyšet to bylo. Neříkám, že to nehrálo špatně. Jinak zvuk EL84 v zapojení SE je dobrý, příjemný.

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

Riki píše:Caute som tu novy
nedavno sa mi podarilo dotiahnut lampacik do konca, konecne hotovy.
rad by som pridal aj obrazky zatial neviem ako.

Za jednej nudnej soboty som nasiel schemu na zosilnovac v se zapojeni, s EL84, tak som ho poskladal v style vrabcie hniezdo, najprv jeden kanal a hral tak pekne ze som za dve hodky mal funkcny aj druhy. Asi mesiac som doladoval zvuk az do dnesneho stavu. Spokojnost na plnej ciare, nepredpokladal som, ze to bude az tak dobre. Asi mesiac na to som mal vsetko poskledane a odladene.
[youtube]ymdI6XPGO-A[/youtube]
[youtube]FTdQdbdCrbc[/youtube]

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

dnes mi prisli NOS ruske 6П14П. Piny som ocistil, tak ich porovnavam s JJ EL84 a s EL84 made in China. Pre moje ucho hraju zatial najkrajsie, vyvazeny zvuk viac hlbok ako v JJ , o cinskych sa vyjadrovat nebudem. Na ceste su aj NOS Tesla tak som zvedavy.

Odpovědět