Kovové hroty nebo gel ?

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kovové hroty nebo gel ?

Příspěvek od dadaft »

tak. a máme definitivně jasno kdo je kdo merhaute. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

skipy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skipy »

Aleska

..be or not to be...
sorry že sa vrátime k pôvodnej téme
ale tu máš reprezenta opačnej vlny proti prevahe miestnych argumentov
prohrotového a nehydraulického tlmenia a hroty sú tu rovno označené za dogmu 8-)
http://www.townshendaudio.net/index.php ... Itemid=139

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

To skipy : Vrátit se k původnímu tématu je stále lepší, než nekonečné hádky v jiných tématech. Otázkou zůstane, zda odpůrci/přívrženci hrotů budou ochotni si ten článek přečíst. Je sice psaný "obchodní řečí", ale dostatečně srozumitelnou i pro netechniky, natož techniky.

PS: Jen tak mimochodem, ty www stránky na které jsem poukazoval jsou podloženy měřením přímo na reproduktorech, což jaksi mnoha oponentům uniklo. A protože (jak laicky říkám, abych opět nebyl nejlepším naším technikem označen za nevzdělaného blbce, je cosi mezi nebem za zemí), věřím že obě varianty mají své opodstatnění - chce to vyzkoušet.

Skipy, díky. *thumbs up*

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

Aleska

jestli pomůže má praktická zkušenost, tak bych doporučil Cerabally. A nejlépe tak, aby stály na kameni.

Než jsem měl udělané delší závitové tyčky pro upevnění Ceraballů k bednám, měl jsem je provizorně podložené hokejovými puky.
(Musím dodoržet doporučenou vzdálenost dna bedny od podlahy kvůli basreflexu ve dnu bedny). Slyšitelné zlepšení v reprodukci, nicméně zůstalo za očekáváním.

Po použití delších závitových tyček a odstranění hokejových puků další zlepšení v reprodukci. Tedy pokud Cerabally, tak na tvrdou podložku.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Vrátím se k tomuto tématu, který vyvolal tolik rozruchu, protože jsem si z Mnichova dovezl mnou vytoužené Philips FB860, což jsou vlastně Dadaftovy FB825, ale vysoké pouze 1 metr a umožňující bi-wiring/bi-amping.
Když již realizuji svůj vytoužený sen, tak perfektně - jsou uloženy na 2 cm silných, leštěných, černých žulových deskách, které obrysově je přesahují pouze o 1 cm. Bohužel vznikaly v době, kdy o hrotech či gumových pukách pod reprobedny nikdo ani neslyšel a já je chtěl zaklonit trochu dozadu, protože střed výškáče je v 90 cm a malým záklonem (jak napsal Velký Bobo na Slovanetu do 10 st. nic nezkazíš, jen prospěješ).
Vím, není to moc HiFistické, ale chmátnul jsem po výrobcích fy Monacor a to z jednoduchého důvodu, prostě mají u nás v Neratovicích své zastoupení, takže co objednám je do týdne u mne (a bez poštovného). Dozadu šly na každou bednu 2 gumové puky ve zlaté obroučce o výšce 25 mm, dopředu zlacené šroubovatelné hroty o výšce 37 mm, takže dnes mám střed výškáče směrovaný do středu uší, prostě tak jak jsem si představoval.

A zvuk ? Ony ty bedny od Philipsů jsou dělány tak perfektně, že i při nejvyšší hlasitosti nemáte pocit vibrací, když na ně přiložíte bříška prstů. Při normální hlasitosti mám pocit, že došlo k jakémusi "vyčištění" projevu, prostě nástroje lépe separované, uklidněné, basy mnohem lépe prokleslené a jakoby sušší, čitelnější, prokreslenější. Možná proto, že jsem použil jak hroty a puky, tak se žádná rozhoupaná cesta k průšvihům nekonala, jsem spokojen.

Odpovědět