Super tweeter

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Super tweeter

Příspěvek od daliborr »

BVa, mě chyběly výšky u všech beden. Jsem tím známý. Až DYNAVOICE DM-6 mi otevřely uši. A tak jsem hledal kompromis u Wharfedale a ten super tweeter je nakopl o několik tříd výše. Asi tak. *2thumbsup*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

BVa, mě chyběly výšky u všech beden. Jsem tím známý.
:) ,možno by to chcelo návštevu ORL :oops:, alebo zosilňovač s korekciami ..Ale (ak sa ti chce..) , možno by sa dala dať dolu tá ochranná sieťka pred výškou, niekedy je to iba tvarový výlisok natlačený do tesného otvoru. Vplyv na výšky to má výrazný..
BVaudio, výroba a predaj

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Některé negativní příspěvky na tomto fóru mi připomínají názory stamgastu hospody 4. cenové skupiny. Ti taky ví, jak se co dá udělat nejlépe. Nebo že všechno stojí tak akorát za ho- no. Škoda, že se toto fórum čím dál víc podobá Slovanetu.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

daliborr píše:
25 črc 2020 15:56
BVa, mě chyběly výšky u všech beden. Jsem tím známý. Až DYNAVOICE DM-6 mi otevřely uši. A tak jsem hledal kompromis u Wharfedale a ten super tweeter je nakopl o několik tříd výše. Asi tak. *2thumbsup*
Tak to je nakopnutí výše za hubičku, pořád levnější než nákup skutečně kvalitních reprobeden. Jestli je to tak, jak píšeš, Tvůj problém nebude technický, ale zdravotní a ten je bohužel neřešitelný. Prostě uši dělostřelce, ke stáru to máme všichni. A co měření? Tím zatuplováním na výškách si tam udělal asi pěknej hrb, ale hlavně že jsi spokojen. Pro mně je tento postup naprostá hovadina, ale vůbec netvrdím, že to není slyšet, ba naopak je a je to stejné jako když vytočíš korekce - to Ti udělá stejný dobře slyšitelný hrb. Je to však ještě Hifi? Hifi je rovně.

Hlavně, že Tě to baví a jsi spokojen.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Fox, a čo ťa štve? Že aj ty si potreboval supertweeter? Dosť pochopiteľné..
Obrázek
https://www.stereo.de/hifi-test/produkt ... ry-gr-1359
Hlavný problém supertweetra je, že síce subjektívne výšky pridá, ale ako sa to sčíta s výškou v boxe, je čistá lotéria, vzhľadom na vzájomnú vzdialenosť.. Bude z toho pekný hrebeňový filter.
BVaudio, výroba a predaj

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Oldear, hrb ,který máš ty v myšlence,mě nezajímá já jen poslouchám hudbu a s tím provedením se mi to velice líbí. Pokud pro tebe je to hovadina, tak pro mě je to zase příjemná skutečnost. A Hifi už dávno není rovně.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

... obecne nie je až také dôležité iba jednoducho pridať alebo ubrať výšky, tak aby boli vyvážené na statickej frekvenčnej charakteristike. Podstatne väčší vplyv na zvuk ("priestor", "separáciu" atď.) majú pridané vlastné rezonancie napr. aj toho "supervýškáča" niekde v intervale medzi 3kHz až 10kHz !
Napríklad pri správnom návrhu zvuku sluchátok je existencia takýchto (kontrolovaných) rezonancii dokonca nutnou podmienkou "dobrého/živého/priestorového" zvuku ;)
Naposledy upravil(a) bacil2 dne 25 črc 2020 17:31, celkem upraveno 1 x.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Já třeba nedokážu pochopit jedince,kteří používají subwoofer. Ale pokud se jim to líbí tak nemám nic proti tomu. :D

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

daliborr píše:
25 črc 2020 17:15
... A Hifi už dávno není rovně.
Hifi pre tzv. "počujúcich zákazníkov" sa nikdy nesnažilo byť "úplne rovně". Vždy to bolo aj o muzike a emóciách, ale nesmie to zdegenerovať iba jedným smerom! ... pretože potom to už totiž nie je žiadne "hifi" ale obyčajný zvukový gýč ... bohužiaľ (alebo našťastie?) je tá, pomerne veľmi široká, fiktívna hranica medzi normálnym/"verným" zvukom a totálnym gýčom objektívne neuchopiteľná/nemerateľná :lol:

Michel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michel »

to bacil2
Nebudu hodnotit toto konkrétní přidání supervýškáče. Jen obecně z vlastní zkušenosti. Velmi kvalitní velký páskový výškáč, dokáže vyčistit celé přenášené pásmo, včetně basů. O detailech, lokalizaci atd. ani nemluvím. Konkrétně mám na mysli měniče Raven Line Source, či Aurum Cantus G1 atd. V ideálním případě, samozřejmě jako součást reprosoustavy, s patřičnými součástkami ve výhybce. Není to otázka „cinkání“, nýbrž mikrodetailu, rychlosti, citlivosti, rozsahu daleko nad 20 kHz atd. Rozhodně se nejedná o psychoakustiku apod. Bohužel, většina komerčně montovaných pásků, jsou malé a nekvalitní. To, spolu s nízkou kvalitou předřazených kabelů, součástek, přístrojů a napájení, má na svědomí obecné povědomí o agresivním zvuku pásků.
Naopak, kvalitní pásek, na kvalitním zařízení, je nepřekonatelný jakýmikoliv kalotami, včetně beryliových. Pokud by jste někdy stavěl reprosoustavu s kvalitním páskem, doporučuji nedávat do cesty odpor. Ten zapříčiní výraznou změnu charakteru zvuku pásku k tenčímu a uřvanějšímu projevu. Hovořím z vlastní zkušenosti a jestliže zde zaznělo, že přidání pásku je nad všechen tuning, mohu s tím v zásadě souhlasit, viz výše.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

to Michel:
Aby bolo jasno: nikdy som nespochybňoval solídne páskové výškáče ako také ... a už vôbec nie keď sú integrálnou súčasťou adekvátne kvalitne navrhnutej reprosústavy. Myslím, že je každému z nás zrejmé, že táto téma je o niečom trochu inom.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

daliborr píše:
25 črc 2020 17:15
Oldear, hrb ,který máš ty v myšlence,mě nezajímá já jen poslouchám hudbu a s tím provedením se mi to velice líbí. Pokud pro tebe je to hovadina, tak pro mě je to zase příjemná skutečnost. A Hifi už dávno není rovně.
Přidání supervýškáče je naprosto stejné, jako přidávat sub. Kdo chce, ať tak činí, ale obojí je špatně, protože kvalitní bedny mají celé pásmo zahrát bez podpůrných prostředků, které jen "mrví" zvuk a nahrazují nedostatky reprobeden, ale někteří jedinci toto preferují, protože to vyjde levněji něž zaplatit kvalitní reprobedny. Je to však jen iluze.

"" A Hifi už dávno není rovně. ""

Tak teprve teď mně to docvaklo, člověk se pořád učí. Já si jako většina skutečných Hifistů naivně myslel, že právě to HIFI je prostředkem k tomu, aby náročný posluchač slyšel všechny nástroje v nahrávce a rovnoměrně všechny tóny obsažené, tak jak to zamýšlel autor a zvukař. Proto to musí umět hrát rovně. Jestli si s tím pak někdo zakroutí směrem k líbivosti, či módnosti je pak jeho zcela soukromá věc a má na to právo, ale není to Hifi.

BTW: pokud slyšíš více výšek, tak tam hrb mít musíš, protože tím si to určité pásmo zesílil, popř. jsi tím supervýškáčem nahradil mizerné výškové repro samotné reprosoudtavy. Zdvojování, ať už supervýškáčem, či subem, je pro mně nečisté a nekvalitní řešení, taková snaha uplést z ho*na bič, ale ušetří se.

Nic proti tomu, ať každý sám zváží, co jemu vyhovuje, ale k HIFI to má daleko. Já bych to poslouchat nechtěl.

Ať to hraje všem a to jakkoliv Hifi, či nehifi.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Dalibore, nezkusil jsi odpojit výškáče v bednách a nechat zapojen pouze super tweeter ?

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Nezkoušel,bedny jsou v záruce,tak do nich nechci rýpat.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Skús len prekryť výšky v boxoch nejakým hrubším molitanom, kúskom koberca, kartónom. To bude skoro to isté, ako keby si ich odpojil.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět