Výroba zvukově pohlcujících akustických panelů

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba zvukově pohlcujících akustických panelů

Příspěvek od Paul »

-tady je dost obšírné psaní o basových pastech,problémů s akustikou apod.
http://www.audiozone.cz/zvuk/diy-basove ... 6901002f7d

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Pompo, sádrokarton v malých plochách moc nepomůže, protože jeho pohltivost je malá.

Jasně FOXI ale já nemluvil o pohltivosti sádr. poslechových studiích,ani o spec.akusticky pohltivém sadrukartonu. Asi jsem to nenapsal dost jasně.Měl jsem na mysli schopnost obyčejného,tudíž levného sádrokartonu svým tipicky pružným způsobem uložení zbavit především nízké kmitočty energie a tím dalších odrazů a dunění a to v běžném lidském obydlí. Profesionální firmou akusticky spec.upravené studio neplánuji budovat k vůli žádným reprosoustavám .Ale kdo chce kam,šup tam s ním.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Pompo, kéž by to bylo tak jednoduché, jak píšeš.
Ale máš úplnou pravdu:
pompo píše:....Ale kdo chce kam,šup tam s ním.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Pompo, už jsem psal, jak to mám doma. Můj příspěvek jsi použil.
Když uděláš sádrokartonovou konstrukci malých rozměrů, moc si nepomůžeš, protože SK má malou pohltivost. Minimálně 90% se odrazí zpět. Já ho mám všude kolem sebe, včetně pružné dřevěné podlahy s kobercem a to už je jiná.
Basu mám teď akorát, ale až po doplnění hifi objemnějšíma repro Tannoy Prestige /cca 80l/.
Možná, že jsou akustické podmínky v "sádrokartonovém bytě" optimální, jenom to chtělo objemnější bedny s větším reprákem.
Samozřejmostí je normální zabydlení místností, aby nevznikal kulečníkový efekt. Z obýváku, pokud nechceš žít osamocen, poslechovku neuděláš. Myslím, že repro jsou navrhovány tak, aby byly použitelné v normálním obydlí. Jinak by nemohly být komerčně zajímavé.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

papinak1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od papinak1 »

pasul píše:Acon-Ne ne.To stačí splácat doma na koleni a ono to přece musí fungovat. :mrgreen: Směju se už dlouho.Ale rád bych,aby to někdo vyzkoušel postavit.Můžem to potom porovnat. *hura*
Mě by moc zajímalo "pasul" čemu se směješ ? Že si chce někdo něco vyrobit doma na kolení aby trochu ušetřil.
Pokud budu mít doma sestavu za pul mega tal to asi řešit nebudu a pudu se poradit s akustikou s odbornikama ale jestli že mam audio sestavu za +/- 80 000 a vím že jsem si nani šetríl hooodne dlouho tak se mě zrovna moc nechce dávat dalších min. 30 000 za změřeni + material na akustiku od profesionálu. Rad si skusím sám experimentovat .

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

No znam par lidi co to splacali levne na kolene... mistnost je sama v trojuhelniku za levny peniz to jest cca 600kc 2m jenze to je mistnost pouze pro audio a video... tudiz ne pro lidi a ne pro navstevy na beznou debatu, pac nehifista nevi co si pak ma myslet zda je blazen do trojuhelnikove penove steny ci do hudby nebo jen blazen, aby si nic neudelal :)

Fandim kazdemu kdo se snazi jak muze sam pomoci. i stropnice nejsou k zahozeni popr. pena ze zateplovani baraku co zbyla... proste vzit a doupravovat a je to.... jenze clovek musi pocitat co navsteva pokud je to v obyvacce... ja to mam ok pac hifi mam v pokoji, ale ostatni ?

takze toto je asi nejlevnejsi co jsem kde nasel.... uvazuji fakt o ty 10cm cokolade... nechapu jak nekdo za ten samy panel chce 7000 ??
http://www.akusticka-pena.cz/

IwonB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IwonB »

Jak se vám líbí?Budu rád za jakékoli návrhy,tipy a kritiku.V současnosti připravujeme další výrobky,převážně dřevo.Pracujeme na designu,materiálech a hlavně na ceně.
http://www.gearslutz.com/board/attachme ... uzor-1.jpg

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Zmizel mi můj příspěvek.Tak znova.Pěkné.Otázka zní co používáš za dřevo a jak je ošetřen příčný řez a jakou barvou to natíráš? Co se týče otázky příčného řezu tak se ptám protože je to lapač prachu a pavučin pokud ho nedoleštíš.Ještě jednou *thumbs up*

Martinp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinp »

Taky se mě to libi.
Já bych řekl, že je to smrk. Na příčném řezu může být zrovna tak hladký povrch jako na podélném.
Je ale zrovna náročný na povrchovou úpravu. Různě saje, čimž vznikají fleky a vystupují jarní letokruhy.
Promořením máte obráceně letokruhy, jarní tmavší a letní světlejší.
Pokud by jste měl zájem, můžu Vám poradit pár fíglů, jak dosáhnout vyrovnaného odstínu a přirozených letokruhů.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Jak na to koukám tak je to dělané z nekonečného hranolu.Asi odpad (nic není odpad,vše se dá zužitkovat)z výroby eurooken.Zajímal by mě rozměr a celková váha.Díky za odpověď

IwonB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IwonB »

Výborně :) .Ano, je to nastavovanej hranol>co zbyde mi přijde škoda vyhodit ;) A ano je to smrk.Povrchovka je špatná,mě se taky zrovna nelíbí.Příště bude lepší.Tohle byl takovej zkušební "panýlek".Zkusim pouze transp. lak.
A rozměry?-43x43cm,váží 8kg!!!Podklad je z PUR desky,což ušetřilo trochu váhy.ALE u PUR desky si nejsem jistej s připevněním,jestli to vydrží.Někdo nějakej tip?Do příště jsem měl v plánu udělat komplet sestávající se z více QRD panelů+pár trapů.
Jinak všem moc děkuju,že odpovídáte a komentujete. *thumbs up*

> drvoštěp:Příspěvek nezmizel, je na highend foru.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Hmmm.Ty krušovice včera byly nějaký hustý... *headbang* *headbang* *headbang*

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Já bych se barvy nebál a zkoušel dál.Martinp se Ti nabídl,tak toho využij.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

DRVOŠTĚP píše:Hmmm.Ty krušovice včera byly nějaký hustý... *headbang* *headbang* *headbang*
Můžeš si třeba ulevit tím, že někomu pošleš zase dřevo poštou.... :lol:

Odpovědět