DC blocker Supra

Vše potřebné ke kvalitnímu napájení našich sestav.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od jirie »

Hmmm, tak to je škoda. Na bručení asi neexistuje nějaký cenově přijatelný recept :(

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od lachim »

jirie
já jsem tenkrát žádný recept za "stovky" nenašel. mě zachránilo až syncro+titan.
(proto jsem zvědavý na zkušenosti FS)
tohle už "šlo" poslouchat na klasice. vše ostatní jsem "nedával".
genarátorem accuphase ps1200 jsem pak nahradil titan. ale syncro zůstalo!
(ač ve vylepšené verzi)

FS
Příspěvky: 1296
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od FS »

Renown píše:
14 pro 2017 08:58
Mimochodem ten Isotek Syncro, jsem pro Isotek, navrhl já. Počínaje zapojením, až po balení. ;)
Tak proč já chodím ke kovaříčkovi, když tu máme mistra kováře :D

@Renown: Nechci, abys tady prozrazoval nějaká výrobní tajemství Isoteku, ale kdybys aspoň naznačil .... je teoreticky možné s ohledem na potřebné sučástky v cenové relaci DC modulu od CustomWorks (1 tisíc korun), resp. od Supra (10 tisíc korun), vyrobit DC blocker podobných kvalit jako má Isotek Syncro?

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od Renown »

to FS : máš e-mail

FS
Příspěvky: 1296
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od FS »

*offtopic*
Při hledání informací o DC blockeru jsem narazil na firmu Vertex AQ.
Mají na svých stránkách pěkné povídání o tom, jak to vidí u nich ve Vertexu:
http://vertexaq.com/about-the-systematic-approach/

Je tam toho docela hodně, s některými jejich koncepty jsem se už předtím setkal u výrobků Nordost a třeba taky ASI, ale u nich to nikdy nebylo popsáno tak uceleným způsobem (u ASI vůbec žádný popis). Musím přiznat, že jsou mi jejich názory blízké (například doporučený způsob testování způsobem "dej do systému, žij s tím a až si na to zvykneš, tak to dej pryč - uvidíš, zda ti něco chybí")

Jasně, popírači jejich konceptů (typicky spojených s vibracemi) mohou prohlásit, že to jsou pěkně napsané marketingové tlachy .. možná, ale nedá se jim upřít snaha o co nejsrozumitelnější vysvětlení jejich vize.

Kdo tomu věnouje trochu času, tomu přeji pěkné počtení :D

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od dadaft »

Renown --- jen tak mimochodem - jak je na tom s DC offsetem spínaný zdroj, jaký mám třeba ve svém NADu? Taky by se nějak nepříznivě projevoval?

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od Renown »

Spínanému zdroji je to nevadí.

FS
Příspěvky: 1296
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od FS »

V pátek mi byl doručen balíček s DC filtrem od CustomWorks - nelze nezmínit velice vstřícný přístup pana Stranky a rychlé vyřízení zakázky. Vše mi telefonicky vysvětlil, takže i já jako naprostý laik jsem se nebál jeho DC filtr použít.

Obrázek

Plastová krabička, běžné konektory a kabel .. tady jsem udělal pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Podle měření svým amatérským multimetrem to vypadá, že filtr způsobí úbytek napětí zhruba o 2V (z 239 na 237V) - ale je fakt, že ten měřák si občas ukazuje, co chce.

Takto upravený kabel jsem zapojil mezi zásuvku Furutech a lištu Nordost QB8 místo obyčejného Lapp kabelu. Žádnou jinou změnu v systému jsem neprovedl, tak jak to tedy dopadlo?

Brum koncového zesilovače nebyl úplně odstraněn, bylo jej slyšet méně, těžko však exaktně posoudit o kolik.

A zvuk v mém systému - jedním slovem průser. Zvuk ztratil jiskru, jakoby odstoupil do pozadí, nebaví mne poslouchat - ani Tarju Turunen, ani Beethovena, ani Allana Taylora.

Pro rozlišení rozdílu s filtrem a bez stačí 15-20 vteřin, není to rozhodně jen nějaká nuance. Můžete si namlouvat, že s filtrem je to jemnější, že to tak ve skutečnosti má být, že tak to zní správně... jenže mně se to tak nelíbí.

Dobrá zpráva je, že filtr evidentně funguje - v mém případě tedy pracuje proti mně, ale v jiném systému může stejně tak být velikým přínosem.

Předvedl jsem to manželce a ta to vyhodnotila stejně. Filtr se objeví v sekci Bazar - třeba někomu poslouží lépe.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od NA »

A nemůže být ta nepřijatelná změna zvuku způsobena spíše tím použitým obyčejným kabelem s levnýma koncovkama?

Pokud je trafo i po odstranění DC z napájení stále hlučné, tak je spatně navrženo, nebo vyrobeno.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od Pytel »

Také jsem několik těchto DC filtrů zkompletoval na různou metráž a různými koncovkami, u někoho posun , ale někde nepatrný, ale aby brzdil zvuk tak to tedy ne. Bohužel Syncro je drahé , ale funguje bez problémů.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od NIN »

Mám taky před koncáky zbastlený DC filter s kabelem Supra a s dvěma výstupy (viz mé vlákno). Jeden monoblok je téměř potichu a druhý ještě slabě brumí, ale slyším ho tak max do metru za totálního ticha. Předtím to hlučelo až do poslechového místa. Žádné omezení dynamiky či zvuku obecně jsem nezaznamenal a stále žiji v domnění, že tento způsob odrušení je pro posluchače "neškodný".

FS
Příspěvky: 1296
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od FS »

NA píše:
17 pro 2017 23:13
A nemůže být ta nepřijatelná změna zvuku způsobena spíše tím použitým obyčejným kabelem s levnýma koncovkama?
Nevím, možná. Já už se ničemu raději nedivím.
NA píše:
17 pro 2017 23:13
Pokud je trafo i po odstranění DC z napájení stále hlučné, tak je spatně navrženo, nebo vyrobeno.
Koncák byl nějakou dobu používán jako demo a ničeho zvláštního si tam majitel studia nevšimnul. Takže se možná něco s přístrojem stalo až u mne, anebo jsem prostě na tyhle bruny a šumy přespříliš citlivý. Vadí mi například i šum, který se ozývá z reproduktorů (při odpojených vstupech do koncáku) - já vím, že nějaká úroveň je normální, ale mně to připadá moc hlasité.
Nechal bych ho prohlédnout, ale je to PassLabs - velký, těžký a s nedostupným servisem. Navíc narážím na to, že když ty pazvuky technikům předvedu, tak se tváří jako že nechápou, o co mi jde.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od NA »

Pass koncáky jsou hodně otevřené do A třídy, jedou i naprázdno na velké klidové proudy, proto hodně topí a přirozeně přes trafo jede stále velký proud a proto se více než u běžných AB konstrukcí může projevovat mechanický hluk. U AB zesilovače teče velký proud až při zesilování hudby, a ta spolehlivě přemaskuje zvýšenou hlučnost která se dostaví až díky zvýšenému přenášenému proudu trafem při buzení zesilovače audio signálem. Bez signálu jsou u těchto „studených“ zesilovačů klidové proudy malé, proto je trafo tiché, hlučnost se v jeho jádře malým protékajícím proudem nevybudí. Zesilovače s většími odběry i naprázdno je proto potřeba dělat s kvalitně navrženými a vyrobenými transformátory jinak je problém na světě.
Noble Audio - výroba a prodej

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od panda »

Renown píše:
14 pro 2017 08:58
...Mimochodem ten Isotek Syncro, jsem pro Isotek, navrhl já. Počínaje zapojením, až po balení. ;)
Rád bych se zeptal, jaké jsou nároky na chlazení Isotek Syncro ? Podle fotek je to relativně malý váleček bez chladicích žeber nebo něčeho takového. Nehrozí přehřátí přístroje při nevhodném umístění ? Jaká je teplota po několika hodinách provozu ?
Díky !

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: DC blocker Supra

Příspěvek od Pytel »

Mám Syncro minimálně 4 roky zapojené nonstop, nikdy se nic nehřálo a je to pořádný a těžký válec.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host