Ceraball made in Taiwan

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 382
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od Karel1 »

Nestačí zamknout vlákno, někteří si najdou příležitost prudit vždycky :(

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od WaVe_99 »

Njn, moc nechápu, komu mohla jeho aktivita vadit. Kromě prodejců Ceraball originál, samozrejmě :-)

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od jimmi »

Predajcom iných značiek, podobných "nožičiek".Konkurencia je vo všetkom a všade kde sa človek pozrie. 8-)Kdo má zaujem aj tak mu može o ne kludne napísať. :D

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od Odar »

Vela kriku pre nic. Akykolvek vyrobca podobnej vtakoviny musi byt psychicky pripraveny na to, ze ludia sa budu pytat a ti - vacsina ludi ich vnima ako "menej prajnych" - si rypnu do kadecoho. Od samotnej funkcnosti vyrobku po licencie, patenty, plagiatorstvo a podobne. Ak to nie je vyrobca schopny ustat, tak nech nepredava.

It's very simple.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od RedBaron »

Houby konkurence, je to obvyklý nářek českých a slovenských Pepíků :)

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od FS »

Objednal jsem si dvoje - zajímá mne srovnání :)
https://www.ebay.com/itm/132272600893
Akorát se zdá, že se nabízejí s různými kuličkami, tož uvidím, až to dorazí.
sonofstars píše:
10 led 2018 11:45
FS prosim o alespon o reportaz po srovnani i s Nordost Kone 👍
🕉
Dneska mi dorazily dvě sady v rekordním čase 11 dnů po zadání objednávky. Plný počet bodů pro prodejce z odkazu výše *thumbs up*
Kuličky jsou černé barvy - to píšu proto, že na některých odkazech byly vyfocené i varianty s bílými, asi jiný výrobce.

Kulička je osazena v důlku, který má větší poloměr než samotná kulička, takže se kulička může lehce "vrtět" - pokud jsem to správně zaznamenal, tak Ceraball mají kuličku do důlku napasovanou přesně, ale to mám jen z doslechu, originál Ceraball jsem nikdy neměl.

Srovnání jsem provedl na DACu, kde normálně používám Nordost Sort Kone TC. Můj stolek na komponenty je DIY konstrukce z MDF desek a závitových tyčí. Žádný jiný sofistikovanější systém pro potlačení vibrací, než samotné podložky pod přístroji, nemám k dispozici.

Nejprve jsem odebral Sort Kone a chvíli se vyrovnával se zvukem, který jednoduše už nezaujme poté, co vyzkoušíte lepší.
Pak jsem vložil čínské podložky - projev se příjemně zpřehlednil, ještě pořád to není tak, že Vás to vtáhne do poslechu, ale je to fajn upgrade, který skoro nic nestojí.

Dávám zpět Sort Kone a je to "tam". Poslech mne zase baví.

A teď ta zajímavější část. Mám dočasně zapojené monobloky RiAudio, umístěné na špalíčcích wenge (jeiich vliv na reprodukci jsem nezaznamenal - mám je tam opravdu jen jako nožky, protože monobloky hodně hřejí a nerad bych, aby se mi jejich gumové nožky zapekly do barvy). Kromě těchto dvou monobloků mám všechny ostatní komponenty na nějakých antivibračních podložkách.
Dávám čínské "jako Cerabally" pod koncáky místo wenge špalíků. Teď zlepšení vnímám výrazněji - potvrzuje se mi přesvědčení, že je potřeba antivibračně ošetřit celý systém.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od petrL »

No a jak ty monobloky hrají na gumových nožkách? Jedině (dostatečně měkká) guma vibrace opravdu tlumí. Proto ji považuju za referenci, která ukáže opravdový zvuk elektroniky. Ale samozřejmě se může líbit víc zvuk s vibracema (piezo efekty), to nepopírám. Žádné tvrdé bodové podepření, ať už hroty nebo kuličkou, nic netlumí, jenom vibrace tak nebo onak "usměrní" (změní uzly a tím módy a rezonanční frekvence kmitů).

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od RedBaron »

Já mám pod každým JBL 250Ti tři hokejové puky a hraje to parádně :)

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od FS »

petrL píše:
18 led 2018 09:06
No a jak ty monobloky hrají na gumových nožkách? Jedině (dostatečně měkká) guma vibrace opravdu tlumí. Proto ji považuju za referenci, která ukáže opravdový zvuk elektroniky. Ale samozřejmě se může líbit víc zvuk s vibracema (piezo efekty), to nepopírám. Žádné tvrdé bodové podepření, ať už hroty nebo kuličkou, nic netlumí, jenom vibrace tak nebo onak "usměrní" (změní uzly a tím módy a rezonanční frekvence kmitů).
Za sebe mohu říci, že gumové podložky zvuk kazí, ale je to samozřejmě věc osobních preferencí.

Jen znovu zopakuji to, co už jsme zde na fóru psal vícekrát - cílem antivibračních opatření není jen izolace od okolního světa, nýbrž zejména podpora odvodu vibrační energie z přístroje. Gumová podložka sice odizoluje vnější svět od přístroje, ale současně neumožní odvod energie z přístroje pryč.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od Jiri »

RedBaron píše:
18 led 2018 09:39
Já mám pod každým JBL 250Ti tři hokejové puky a hraje to parádně :)
RedBaron: tak to je jasné, že ti to hraje parádně i s puky. Zkusil si někdy i jiné podložky jestli by to třeba nehrálo ještě o trochu víc parádně?

zatty
Příspěvky: 32
Registrován: 04 lis 2017 08:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od zatty »

FS píše:
18 led 2018 11:39
petrL píše:
18 led 2018 09:06
No a jak ty monobloky hrají na gumových nožkách? Jedině (dostatečně měkká) guma vibrace opravdu tlumí. Proto ji považuju za referenci, která ukáže opravdový zvuk elektroniky. Ale samozřejmě se může líbit víc zvuk s vibracema (piezo efekty), to nepopírám. Žádné tvrdé bodové podepření, ať už hroty nebo kuličkou, nic netlumí, jenom vibrace tak nebo onak "usměrní" (změní uzly a tím módy a rezonanční frekvence kmitů).
Za sebe mohu říci, že gumové podložky zvuk kazí, ale je to samozřejmě věc osobních preferencí.

Jen znovu zopakuji to, co už jsme zde na fóru psal vícekrát - cílem antivibračních opatření není jen izolace od okolního světa, nýbrž zejména podpora odvodu vibrační energie z přístroje. Gumová podložka sice odizoluje vnější svět od přístroje, ale současně neumožní odvod energie z přístroje pryč.
Trochu se zapojím ohledně gumových podložek: tak jako u všeho záleží s čeho je podložka vyrobená,pukovka je přímo guma na tlumení (absorpci) stejně tak jako např. guma pro plynové masky. Každá guma absorbuje ale jsou mezi nimi zástupci kteří při určitých HZ téměř nic nepohltí. Tak jako u všeho je důležitá hlavní vstupní surovina a pak následně její další parametry co má splňovat, elektrickou nevodivost,tvrdost,tvar výrobku.atd. Za mne s těmito materiály se dá slušně pohrát a může dojít k jiné charakteristice zvuku a buď s tím budu spokojen nebo ne vyzkouším něco jiného.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od PavelDosko »

jen vzpominka - kdyz jsem mel bedny Wharfedale Opus 2 tak na hrotech a pod nimi puky hraly dobre, u soucasnych AV V8F tak tomu neni (prozatim mam pod nimi hroty na lestene zule)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od PavelDosko »

vcera jsem mel moznost diky lubinovi vyzkouset G&G OneA od Overgroundera, G&G OneA nasroubovano s redukcemi do AV V8F, pod nimi zula - a rozdil ve zvuku slysitelny, uklidneni basu, zprehledneni sceny, libilo.

p.s. pisu to sem protoze vlakno G&G OneA je zamcene

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od jimmi »

Tak a teraz kupiš tie z číny. :D
Alebo G&G OneA? :D 8-)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ceraball made in Taiwan

Příspěvek od PavelDosko »

uvidime, overgrounder psal ze ukoncuje nabidku ...
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 21 led 2018 12:30, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host