G&G OneA

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Zamčeno
Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od overgrounder »

PítrsPraha píše:
06 led 2018 18:44
overgrounder:
Abych se vrátil k tématu: klobouk dolů, že ses do toho pustil, dotáhl to do realizace a snad i komerčně uspěl *thumbs up* . Určitě sis zjišťoval, jak je to s patentovou ochranou - můžeš se podělit o to, cos zjistil?
A chystáš něco dalšího ;-)?
Asi nejjednodušší odpověď na patenty: no comment.
A stejně tak i na druhou otazku:)
Není v tom neslusnost na položenou otázku neodpovedet, ale jsou věci, které prostě verejne prezentovat nebudu.
PS: díky za podporu

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od hřebík »

BVa píše:
06 led 2018 15:38
Celá pointa je v tom, že žiadny podobný výrobok nemôže nijako(reálne) zmeniť zvuk zosilňovača, prehrávača, DACu.. Je to čisté psycho a festival emócií. ;)
Proč ne?

Pokud to někteří slyší, lze napsat obecně dostatečně jasný, technický protiargument, proč se opravdu, nezvratně, 100% mýlí?

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od panda »

Při nejlepší vůli si nedokážu představit, jak by se takováto věc dala patentovat. To by si za chvíli někdo mohl podat patent na to, že vodorovná deska se čtyřmi nohami (stůl) je jeho vynález. A když na něco nelze dostat patent, nelze ho ani porušit. Jiná věc by byla, pokud by to někdo pojal jako průmyslový vzor.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C5%AFmyslov%C3%BD_vzor
Kdyby by to bylo přihlášeno i v ČR nebo SR, mohl by vzniknout problém.
Patrně i proto ono "no comment"

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

Mě spíš zase překvapuje,proč někdo řeší nějaký patent v tomto případě,originál koupit už nejde,očividně One A fungují a jsou schopny originál plně nahradit,takze aspoň u mě v tomto směru není co řešit ;)

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od panda »

overgrounder píše:
30 pro 2017 13:43
...včetně jakostní keramické kuličky zakázkově vyráběné pouze v USA...
Ještě si nemohu odpustit malý komentář. Je možné, že kuličky jsou z USA, i když pro to není žádný rozumný důvod. Rozhodně ovšem není pravda, že by se vyráběly pouze v USA.
A rovněž je krajně nepravděpodobné, že by se jednalo o zakázkovou výrobu, protože v tom případě by cena byla velmi vysoká a není sebemenší důvod nevybrat některý ze sériově vyráběných rozměrů.
Mimochodem, jaký je průměr těch kuliček a třída přesnosti ?
Jenom jeden příklad renomovaného výrobce z Evropy.
http://www.saphirwerk.com/#praezisionskugeln
A dodavatel v Praze, kdyby si to někdo chtěl vyrobit svépomocí. Přeci jen jsme národ kutilů...
https://www.redhill-balls.eu/cz/#

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od panda »

terahera píše:
06 led 2018 22:02
Mě spíš zase překvapuje,proč někdo řeší nějaký patent v tomto případě,originál koupit už nejde,očividně One A fungují a jsou schopny originál plně nahradit,takze aspoň u mě v tomto směru není co řešit ;)
To jsi trochu mimo, je bezpočet patentů, podle kterých nikdy nebyl vyroben jediný výrobek a přesto je řešení výhradním majetkem autora se všemi důsledky. Dostupnost výrobků s tím nemá naprosto nic společného.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

Ale já to myslím úplně jinak,proč tu někdo řeší, jestli to má Overgrounder patentově ošetřeno,prostě origo i přes zájem koupit nejde,takže někdo vyrobil věrnou kopii,která funguje,a ti co měli zájem origo koupit mají alternativu ;) Neříkám,že je to v pořádku,ale prostě je ta možnost,protože originál už není a já třeba jsem za ty kopie rád ;)

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

Další věc je,že jsme na fóru o hifi,takže bysme měli řešit,jestli to má nebo nemá přínos v sestavách,jestli to je ošetřeno jinak,by se mělo řešit třeba v nějakém právnickém fóru ;)
A narovinu,moje sestava to taky z právnického hlediska moc neřeší ;)

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od jimmi »

Tu sa jedná o pricíp.Dnes jednoduché veci napr aj CDčka zajtra mobily ,notebooky,oblečenie,potraviny,autá,rozne sučiastky ako ND a tu už ide aj o život.
Potom sa nečudujte že sa tu predavaju " legálne" fake a kopie aj iných vecí ,prepojovacie , sieťové,reprokáble, koncovky atd.
Samozrejme nech si ich kupi kdo chce ( ak by som nemal možno by som aj sám si kupil ) ale ako píšem ide o princíp. 8-)
Niečo iné je si to vyrobiť pre vlastnu potrebu a niečo iné v tom podnikať.
Niekdo tie podložky Ceraball oficialne testoval na zátaž aj funkčnosť a maju svoj tvar a dizajn a aj to dlhodobé meno a reklamu.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

A někdo si je chce koupit,origo se vším všudy,ale bohužel to nejde!Takže o principu sice píšeš dobre *thumbs up* ,ale v tomto případě je to trochu jinak.Proste pokud chceš jako já mít ceraball,tak jedna z možností je prostě One A.Origo koupit nelze a kvůli principům je prostě z pod repro nevytahnu ;)

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

No nic,jdu spát,doufám,že povlečení na peřině star wars,které mám je origo,jinak se z principu nevyspim ;)

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od LawIAR »

terahera píše:
07 led 2018 00:15
Origo koupit nelze
http://www.analogueseduction.net/finite-hifi.html

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

:) Tak napsal jsem to blbě,objednat jdou,ale nedojdou,protože nejsou a výrobce už nefunguje ;)

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od sostakovic »

Nedokážu posoudit právní souvislosti, ale prijde mi to hodně zvláštní.
Nějaká forma udělá výrobek. Věnuje tomu dost energie na vývoj, marketing atd... vyrobek se diky tomu proslavi a uživatelé ho uznávají.
Pak přijde někdo, okopiruje konstrukci, vyuzije tedy práci puvodniho výrobce, komerčně nabízí kopii a dostane zde na fóru oficiálně prostor...
Vidim to jako minimálně morálně problematické. Je úplně jedno, zda jsou ty výrobky dostupné, či zda maji vliv na zvuk.

Myslim, že by to český vyrobce videl jinak, kdyby investoval peníze do vyvoje a marketingu a někdo mu vyrobek kopiroval.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od PítrsPraha »

terahera píše:
06 led 2018 19:14
Takže až ... nebudeš muset psát zkušenosti ze sestavy na psacím stole,pak vyzkoušíš,tak třeba i ty poznáš vliv či nevliv různých hifidoplňků ;)
Nejvíc deklaratorních soudů většinou vynášejí ti, kteří vědí nejméně. Na tenhle tvůj výrok toto platí 100%. Ale z nějakých tvých vnitřních důvodů si mě potřebuješ zaškatulkovat do pozice, že umístění sestavy na psacím stole, kde byla cca 3 týdny z těch asi 10 let, co se hifi zabývám, je ta jediná má zkušenost. No budiž, mne se to ale netýká.

terahera píše: proč tu někdo řeší, jestli to má Overgrounder patentově ošetřeno
Protože mě to napadlo. Jinak viz sostakovic. Vnímám velký rozdíl mezi situací, kdyby si někdo kopii Ceraballu vyrobil pro sebe a mezi situací, kdy je vyrábí komerčně s cílem generovat pro sebe zisk. V principu je to to samé jako sdílení hudby na torrentech (stáhneš si album a pak jej zdarma bez vědomí autora poskytneš hromadě dalších lidí). Jsou hroši, kteří toto neřeší, ale normálně uvažující člověk s minimem slušnosti toto řeší. A také to lidé neřeší do okamžiku, kdy se to dotkne jich samotných...

Jinak jak jsem napsal, z ničeho overgroundera nepodezřívám, nemám pro to žádný pádný důvod. Naopak věřím, že má toto nějakou cestou pořešené - buď si ověřil, že v ČR výrobek chráněný není, nebo napsal výrobci o tom, že bude kopie vyrábět a dostal to dovoleno nebo ..... Možností je mnoho. Držím palce každému slušnému podnikání!

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host