G&G OneA

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Zamčeno
Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

G&G OneA

Příspěvek od overgrounder »

Rád bych touto cestou nabídl mnou vyráběnou stoprocentní náhradu podkladového elementu pohlcujícího vibrace reprosoustav a hifi komponentů.
Projekt G&G OneA je realizován výhradně z materiálů shodných s originálem včetně jakostní keramické kuličky zakázkově vyráběné pouze v USA. Rozměry jsou samozřejmě rovněž shodné, stejně tak finální zpracování.
Funkčnost G&G OneA byla dlouhodobě testována na nejrůznějších aparaturách a vždy byla v praxi přínosem, plní přesně tu funkci, jakou nabízí originál. I tento fakt byl uživateli potvrzen. Nabízím rovněž každému možnost si v klidu na své aparatuře vyzkoušet OneA zdarma (vratná záloha).
K dispozici povrchová úprava černý a stříbrný elox, v případě zájmu jsem schopen nabídnout i jiné barevné varianty.
Dodání celá ČR, doprava zdarma.

Sada 4ks - 3800,-
Sada 3ks - 3000,-

V případě aktuální poptávky či dotazu prosím SZ.
Budu velmi rád za každý komentář od stávajících uživatelů, stejně jako jsem připraven zodpovědět případné dotazy.

EDIT: Množí se dotazy na dodávku stavěcích šroubů a rozměrů OneA, takže:
Standardně k OneA dodávám nerez stavěcí šroub M8x25. Redukce zatím pro malý zájem nenabízím, jejich kusová výroba je příliš nákladná. Do budoucna to však nevylučuji.
Rozměry OneA:
Průměr základny se závitem - 35mm
Celková výška sestavy - 30mm
Menší průměr protikusu - 20mm


20171230_134926_HDR_web.jpg
20171214_231925.jpg
Naposledy upravil(a) overgrounder dne 03 led 2018 14:21, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od sonofstars »

Realizace sonofstars prosinec 2017.

2 sady po 4 kusech černý elox. Nádherné provedení, od originálu na pohled k nerozeznání (tělo i keramická kulička). Zvukově oproti dříve užívanými Soundcare Superspikes a hroty Xavian obrovský přínos. Popsal bych to jednoduše asi takto:
pevně usazené bedny s hutným spodním pásmem při zachování přesných středů a výšek. Designově se k těm bednám také hodí více než ty Soundcare. Pořádné repro potřebují pořádné obutí.

Pamatuji, když ke mě před 6měs. přinesl originál na vyzkoušení lachim, zvukově úžasné, pod mé repro od té chvíle bráno jako nezbytné řešení. Ale tenkrát nebyly peníze, pak nebylo kde originál sehnat. Dnes pro mne příjemné řešení přinesl overgrounder. Když se nedá sehnat originál (nebo jen velice obtížně), zajistil v rámci vlastního bádání výrobu náhrady.

Abych předešel dohadům - zvukově originál a One A neporovnány ve slepém testu, ale i s odstupem po paměti odhaduji, že velice podobný až stejný výkon. Můj úžas a zvukový přínos byl v obou poslechových případech stejný. Hraje to jinak (viz popis výše) a skvěle. Chci to. Objednávám.

Ukázka One A u mě doma (oba jsme Pražáci), možnost zapůjčení - hodnocení 1.
Objednání, komunikace s overgrounderem hodnocení 1.
Dodání a zabalení hodnoceno 1 (nejsem ten, který to musí dostat v mahagonové krabičce v rudém sametu) jinak náročnější hifisté asi papírovou krabičku bez potisku a igelitový pytlík budou hodnotit nižší známkou. :)

Zvažuji časem vyzkoušet i pod přístroje a dokoupit další sady. *palec*
Přílohy
IMG_3544.jpg

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od LawIAR »

takže si sa nakoniec rozhodol to publikovať verejne, hej? Veľa šťastia, no pozor na ceraball neprajníkov... Raz keď budem so svojim reťazcom spokojný, isto aspoň s chuťou otestujem či tam budem ten prínos počuť.

*palec*

FS
Příspěvky: 1288
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od FS »

sonofstars píše:
30 pro 2017 14:19
Dodání a zabalení hodnoceno 1 (nejsem ten, který to musí dostat v mahagonové krabičce v rudém sametu) jinak náročnější hifisté asi papírovou krabičku bez potisku a igelitový pytlík budou hodnotit nižší známkou. :)
Každý OneA v igelitovém pytlíčku, společně zabalené bublinkách, zavařené ve fólii do podoby válce a ten dále vložený do krabičky vystlané dalšími bublinami. Jsem se k tomu ani nemohl dostat :D Tak zabalený by se mohl posílat i porcelán po babičce.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od kychtax »

A slepe testy probehly?
Nebo bylo pouzita metodika "..to prece musis slyset!"?
;)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od sonofstars »

je pod přístrojem nějaká doporučená (naposlouchaná) pozice umístění One A? Myšleno závitem (bez šroubu) nahoru/dolu?

Z pod repro je už nevytahuji - tak mi nepište ať si to na nich vyzkouším :lol: otestuji případně až na nové sadě zapůjčené od overgroundera. Jen se ptám. ;)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od kychtax »

Dávám to závitem hore. Je to jedno imho.
Zajímavé je taky, kde pod komponent to dát.
Tady chlapci z raidho to vysvětlují tak, že je lepší to dát víc k rohům, protože se tam spojují všechny stěny/osy (u dřevěné ozvučnice),. materiál je tam pevnější, méně by měl vibrovat. Je to celkem logické

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od terahera »

Overgrounder *thumbs up*
Hned jak se trochu finančně po svátcích srovnám,tak objednám ;)
Moc se mi líbí,že nemáš strach a vyšel jsi stim veřejně *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: G&G OneA

Příspěvek od Pytel »

Asi jako první jsem měl možnost vyzkoušet prototip a poté i konečnou verzi.

Pro mne dokonalý výrobek, používám pod Primare a plná spokojenost.

Při porovnávání originálu a OneA, neslyšel jsem rozdíl a zpracování je na vysoké úrovni.

při testování jsem si musel označit fixou originál abych se nespletl při vracení testovacího setu, není žadný rozdíl.

Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od overgrounder »

LawIAR, Terahera:
Díky za podporu, nechyběla odvaha vyjít s tím ven, ale celá příprava a realizace zabrala spoustu času, ačkoli se to nezdá. Je za tím spousta věcí, které nejsou vidět a které bylo třeba stoprocentně dotáhnout. Nejdůležitější pro mne byla jistota, že OneA skutečně fungují, což nešlo zjistit jinak než prověřením v praxi u více uživatelů a to prostě zabere čas.

To Kychtax:
Slepé testy myslíš ve vztahu k originálu od FE? Pravý slepý test, kdy daný komponent prohazuje někdo jiný, jsem osobně nedělal. Sám jsem samozřejmě OneA proti originálu stavěl xkrát a rozdíl jsem neslyšel (což byla jedna z mých hlavních podmínek, zda do toho jít či nejít). Můj názor na slepý test je dosti vyhraněný, nejsem ortodoxní "měřák", v tomto případě nejde o pouhé prohození kabelů, což je otázkou vteřin oproti re/instalaci podložek pod bednu. Pro mne a x dalších lidí je přínos OneA neodiskutovatelný, v takové chvíli je slepý test, myslím, zbytečný. Nicméně každý si muže udělat doma slepých testů kolik chce a pak se rozhodnout, zda pro něj má nákup OneA smysl místo nesehnatelného originálu.

To Sonofstars:
pozice OneA by měla být závitem nahoru i pod přístrojem. Pokud to někdo chce dát obráceně, vliv na změnu zvuku by neměl být prakticky žádný, nebo jen minimální. Ale třeba Koudelka ve vedlejším threadu píše, že u něj je změna zvuku při otočení markantní. Chce to vyzkoušet, jaká strana "líp" sedne. Pod přístroje je to už vetší laborování, hodně lidí to dává jen na 3ks do trojúhelníku a někdy i mimo původní nožky.

ToALL:
ohledně balení: snažím se, aby zboží vždycky dorazilo v perfektní kondici, proto balím 3x do bublin a i když to možná nevypadá hajendově, stoprocentně to plní svůj účel. Řešit v tuto chvíli krabičky, zakázkové výplně a x dalších ptákovin, pak OneA budou stát určitě víc. Chcete za to platit...? ;)

Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od Horizon »

OneA mám taky - pod repro,v podstatě jsem k tomu došel jako sonofstars,několik pokusů o objednání originál Ceraball u prodejců selhalo,a po informacích o konečné nedostupnosti jsem využil koupi OneA,tzn.- nemám srovnání s originál Ceraball,ale mám srovnání(u sebe) gumové nožky vs.hroty Viablue QTC vs.OneA,na tohle ani není potřeba žádný slepý test,OneA pod repro nejlepší,no jak jsem se rozšoupl na svátky tak jsem jich vzal víc,zkouším a ještě nějakou dobu budu(podle nálady)i pod přístroje..... *thumbs up* až se naučím vkládat image tak snad i něco vložím :D ,jsem rád že to někdo dotáhl do takto perfektního výrobku *thumbs up*

Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od overgrounder »

Na žádost uživatele Horizon vkládám fotky instalace OneA na jeho sestavě *thumbs up*
OneA PT15.jpg
OneA.jpg

Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od Horizon »

overgrounder-dík, pro sonofstars - porovnání žulových desek :D

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od sonofstars »

Overgrounder
Balit vice netreba - za me perfektni.

Horizon
Jak se to chova pod tim filtrem?

Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: G&G OneA

Příspěvek od Horizon »

Popravdě neumím říct, když byly repro na gumových nožkách a zvuk dole takový vytahany,tak po podložení trafa Cerabase Slimline (2hand) bylo poznat trochu zpřesnění basu,ale teď s OneA pod repro je to takový posun k přesnějším basum že další změny při podkládání komponentů nemám zjištěné,jestli tam něco bude slyšet musím teprve prozkouset, mám podložek OneA víc tak jsem jen Slimline přesunul pod zesilovač a pod trafo jsem dal OneA, až k tomu bude nálada mám o zabavu postaráno :D

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host