Krytky konektorů (noise stopper)

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od MilanTuma »

Ještě jedna technická k cinch konektorům. Pokud skutečně jde o eliminování indukce napětí do vnitřního vodiče cinche, tak by bylo vhodné stínit celý cinch konektor a ne to jen propojovat. Ona pokud nějaká indukce pronikne do vnitřního vodiče, tak vzhledem k rozměrům musí jít o velmi vysoký kmitočet vzhledem k velmi krátké vlnové délce, aby pronikla dovnitř konektoru. No a pokud tam jen nasadíte krytku noise stopper, tak se vám to sice neindukuje do vnitřního vodiče, ale právě do obalu konektoru, země, a pak to stejnak vesele dál doputuje dovnitř zesilovače. Není to sice taková tragédie jako indukce do signálových linek, ale jen do země a tedy stejnak to dovnitř proleze. Leda tedy stínit úplně celý konektor a pak je to dokonalé. XLR zatím bez analýzy.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kazzatel »

Takovejhle " cinch " dělá italská autařská fa Audison, bohužel ale není s ničím kompatibilní...

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od bubuxin »

Možno na niečom podobnom George pracuje. Bude sa to volať "Noise stopper for noise stopper".

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Oggy »

Jsem si pokusně zrobil zkratované cinche z levných (cca 20kč/ks) konektorů a nasadil na nevyužité vstupy předzesilovače. Vliv na zvuk nedokážu posoudit, co je ale bez diskuze přínos je uchometrické snížení šumu/brumu z beden při zapnutí bez signálu. Za ty kačky a trochu práce dobrý, jen tahle "sociální" varianta není tak hezká jako ty prodávané.

MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od MilanTuma »

Domněnka: Ty propojky všeobecně možná ani tak neomezují rušení zvenku jako rušení signálových drah vedle sebe umístěných uvnitř přístroje. S propojkou je pak signálová dráha ukostřená a funguje jako stínění mezi dalšíma dráhama a tedy omezuje šum.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od NIN »

Mohl by někdo neznalému popsat vizualní rozdíl mezi záslepkami zkratovacími a NEzkratovacími? Chtěl bych zaslepit XLR výstupy v předzesilovací části a tam bych měl dle tamních diskuzí použít NEzkratovací záslepky.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od NIN »

Koukám, že odpověd´na poslední otázku jsem nedostal. Nevadí, mám vyřešeno. Vlastně ne úplně. Můj přístroj disponuje ještě vstupem USB, který nevyužívám a je to poslední otvor, který nemám uzavřený. Ptám se tedy jestli existuje (já tedy nic nenašel) nějaká krytka jako jsou pro vstupy a výstupy RCA a XLR ? Netvrdím, že to něčemu pomůže, ale prostě bych chtěl mít mašinku celou "zaslepenou" :D

Obrázek


Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od NIN »

Super. Kde jsi to vygůglil? Byl by nějakej odkaz, abych si to mohl zajistit?


Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od NIN »

Díky *thumbs up*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host