Ambient

Různé hudební žánry
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Ambient

Příspěvek od Aleska »

Nejsem příznivec ambientu a elektronické hudby celkem, ale zaujala mne spolupráce Davida Gilmoura a skupiny The Orb,
nazvaná The Orb feat. David Gilmour - Metallic Spheres, 2010.
Obrázek
Recenze na českém webu Vesmírní cestovatelé jsou zpět a The Orb feat. David Gilmour - Metallic Spheres moc nejásaly, ale co bych pro rozšíření svých hudebních obzorů neudělal.
Navíc jsem měl štěstí na edici "Deluxe Edition" (dvojalbum)
Obrázek
kde je druhé cd nahráno metodou tzv. three dimensional world of 360 degree surround sound od firmy 3D60
Obrázek
Vydržel jsem a těch 2x 50 minut mohu považovat za snad možné maximum prostorového zvuku ze dvou reproduktorů *palec*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ambient

Příspěvek od dadaft »

společně s Astrixem, Space Buddhou, Electric Universe atd byli The Orb (CD Aubrey Mixes) na začátku mé obliby elektronické hudby.

zvláštní je, že zatímco na Amazonu se dá Metallic Spheres koupit za 5,35 USD a ta special edition za 34,95 USD, na Audio3 je cena 314 (popř. 550) Kč a special edition (2cd) za 359 (694) Kč.
jsem na to 3D zvědavý.

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 20
Registrován: 29 dub 2011 08:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ambient

Příspěvek od flyingbird »

Tohle CD jsem koupil na benzince, cestou za nějakou fuškou v euforii z budoucích vydělaných peněz. Myslel jsem si, že jméno Gilmoura na obalu je zárukou kvality. Nedočkavě jsem to vrazil v autě do přehrávače a po půl hodině v obavě o kolegovo duševní zdraví zase vyndal. Koukal na mě jako na blázna - dát pětikilo za takovou hudbu z marsu.

Ani poslech doma v klidu nic nového nepřinesl. Souhlasím s recenzí, naprosto hluchá a monotónní hudba, žádné silné místo. Technicky snad dokonalé, hudebně *thumbs down*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Ambient

Příspěvek od Aleska »

flyingbird píše: ...naprosto hluchá a monotónní hudba, žádné silné místo. Technicky snad dokonalé, hudebně *thumbs down*
Naprosto výstižné ! *bravo*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ambient

Příspěvek od dadaft »

hm. že by škoda 4 stovek?

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Ambient

Příspěvek od palinoch »

flyingbird píše:Tohle CD jsem koupil na benzince, cestou za nějakou fuškou v euforii z budoucích vydělaných peněz. Myslel jsem si, že jméno Gilmoura na obalu je zárukou kvality. Nedočkavě jsem to vrazil v autě do přehrávače a po půl hodině v obavě o kolegovo duševní zdraví zase vyndal. Koukal na mě jako na blázna - dát pětikilo za takovou hudbu z marsu.

Ani poslech doma v klidu nic nového nepřinesl. Souhlasím s recenzí, naprosto hluchá a monotónní hudba, žádné silné místo. Technicky snad dokonalé, hudebně *thumbs down*
Kamaride k takej hudbe si musis najst cestu. Je to ako s klasikou. A to ze ti nesadol ORB pohoda nie vsetky albumy a interpreti ti mozu sadnut. http://www.youtube.com/watch?v=3icrLDX53J8

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host