Blues, R&B

Různé hudební žánry
Odpovědět
redakce
Příspěvky: 471
Registrován: 16 dub 2008 18:44
Kontaktovat uživatele:

Blues, R&B

Příspěvek od redakce »

Blues, R&B

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Rowing »

Tak mi sem hoďte nějaké zajímavé tipy na poslech. Blues mám velmi rád.

Jeden netradiční tip ode mě je Věra Martinová - Kytarová.
Moc rád toto album poslouchám. Věra Martinová je známá spíše z country, ale toto album je bluesové a velmi pohodové.

Obrázek

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Pajuna »

to Rowing :

Zkus cokoli od Keb´Mo´
...napr. Just Like You....
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... qegldhe~T2

nebo

John Lee Hooker - Don´t Look Back (jsou i lepsi jeho desky, ale tohle jsem zrovna nedavno poslouchal)
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... q95ldke~T2

nebo

Chris Rea - Stony Road
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... qr5ldje~T2

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Aleska »

Rowing píše:Tak mi sem hoďte nějaké zajímavé tipy na poslech. Blues mám velmi rád.

Jeden netradiční tip ode mě je Věra Martinová - Kytarová.
Moc rád toto album poslouchám. Věra Martinová je známá spíše z country, ale toto album je bluesové a velmi pohodové.

Obrázek
Tak nějak nám holka nestárne, škoda jen že od sametovky nebyla "na pořadu dne", pro média byla ziskovější (pochopitelně) hudba do té doby u nás v médiích "tabu" a na celou řadu našich zpěváků nezbyl vysílací čas.

Díky za tento TIP dne.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Rowing »

Pajuna
Moc díky za tipy. *thumbs up* V blues bych si rád teď trochu rozšiřoval obzory. Moc mě baví. *thumbs up*

Od Keb' Mo' mám to první album z roku 1994. Je super. Něco dalšího od něj určitě zkusím. Moc se mi líbí *2thumbsup*

Obrázek Obrázek

Od Chrise Rea mám album z roku 2000 King of the Beach. Stony Road neznám. Ta první píseň je remake Dylanovky ? Jen mě to napadlo podle názvu Changing Times ;)

Obrázek Obrázek

John Lee Hookera neznám. Moc díky za tip. Trochu jsem si o něm početl a teď mi z YouTube hrají nějaké songy - Hoboe Blues, Boom boom, I'm bad like Jessie James *thumbs up* Tenhle chlapík mě hodně zajímá *2thumbsup*
Podobné datum narození jako on má Willie Dixon. Znáš ? Mám album I'm the blues - dost dobré. *thumbs up*

Obrázek

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Rowing »

Aleska
Pak dej vědět jak se ti Kytarová líbí :)

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Aleska »

Rowing píše:Aleska
Pak dej vědět jak se ti Kytarová líbí :)
Mimochodem, pravděpodobně v příštích 14 dnech pojedu služebně na Moravu a dohodl jsem se s Peerem na kávě a pokec v Olomouci. Že bychom si poslech té naší dámy country vychutnali ve třech a třeba u tebe ?

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Rowing »

Můžeme klidně u mě, máš-li chuť. Nabízím presso s mlékem. Peer má ale lepší aparát :D
Dej vědět kdy tu budeš přes soukromou zprávu, domluvíme se.

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od PavelN »

Skvělý je
Eric Clapton + B.B. King : Riding with the King

Obrázek

vyšlo i na DVD-A

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Blues, R&B

Příspěvek od Pajuna »

To Rowing:
Ja mam asi 5 kousku od Kebicka, jak mu soukrome rikam:-)
Chrise Rea je velice zajimava osobnost, trochu me pripomina Marka Knopflera, jediny, kdo se mu priblizuje stylem hrani na kytaru, myslim. Neuvadel jsem dalsi CD, protoze tohle je jedine typicky bluesove. Jinak u me vede "Road to hell".
Od Dixona nemam nic, mrknu na to. Diky za tip.
Nevim jak znas Van Morissona, ten udelal taky dost bluesovych veci a je pro me na spici. Doporucil bych asi vicero veci, posloucham ho dost casto.
Btw, jsem pristi tyden od pondeli do stredy v Brne. Nechci se k nikomu vnucovat, ale kdyby byl cas a chut na obou stranach dat chvili rec nebo neco poslechnout, tak bych zajel a treba i upravil svuj pobyt na Morave.
Treba byste mi rozmluvili nakup novych komponentu, ktery finalizuji. Nevim co delas a jak jsi na tom casove a s flexibilitou, prip. i Peer.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Blues, R&B

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

COREY HARRIS Fish Ain't Bitin'
1. High Fever Blues 3:11
2. Frankie And Johnnie 2:54
3. Berry Owens Blues 2:49
4. Take Me Back 2:19
5. Fish Ain't Bitin' 3:28
6. Preaching Blues 4:57
7. Bumble Bee Blues 4:01
8. God Don't Ever Change 2:10
9. 50 Blues 4:52
10. Mama Got Worried 2:59
11. Worried Life Blues 2:59
12. High Fever Blues (solo) 4:06
13. Jack O'Diamonds 2:38
14. If You Leave Me 2:20
15. Moosemilk Blues 3:17
16. You've Got To Move 3:48
17. Clean Rag 2:21

kdybych ho neviděl, tipoval bych, že je to starý New Orleanský bluesman, co už hodně ran rozdal a ještě víc slízl, co už ví, že každý líc má i svůj rub, a že není všechno zlato, co se třpytí.
pokud máte rádi akustické blues ze staré školy, bardy, co jen s kytarou dokážou vyzpívat všechnu tíhu a krásu světa zároveň, blues bez kudrlinek, zato až na dřeň, tak to je Corey Harris váš člověk.

druhý chlápkem, na kterého bych rád upozornil, a jehož best of se mi právě dotočilo v přehrávači je
Obrázek
*thumbs up*


humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od humpf »

Pouštím si teď občas pirátskou nahrávku koncertu S. R. Vaughana Alpine Valley 1990 (myslím, že je to snad jeho poslední koncert). Napadá mě, nevíte někdo o nějaké dobré koncertní nahrávce z doby, kdy už měl v kapele klávesáka a kdy byl střízlivý? Montreux 85 splňuje první podmínku. Ale mám dojem, že ty pozdní kousky, kdy už snad nedrogoval a nechlastal, znějí dobře - navíc mám rád hammondky a elektrické piáno. :oops:

Tj. stručně: hledám kvalitní koncertní záznam SRV z druhé půlky osmdesátých let. Zn. Čím později, tím lépe.

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Blues, R&B

Příspěvek od humpf »

Vidím, že nikdo nic. Nejlepší, co jsem zatím našel kromě Alpine Valley, je koncert v Ashbury Parku z prosince 1988 (ale zvláštní úsilí jsem tomu nevěnoval). Taky nevyšel oficiálně. Tak jenom tak pro informaci, aby na konci vlákna nevisel nezodpovězený dotaz. Myslel jsem, že SRV tady nějací lidé poslouchají. Kdyby někdo věděl o solidní nahrávce z posledních let, budu stále rád, když dá vědět.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Larry Carlton with Robben Ford.........

Příspěvek od Svensound »

Tenhle koncert v Tokyu patří mezi to nejlepší, co se těmto chlapíkům společně povedlo. Verze vyšla i na CD s naprosto špičkovým zvukem!
http://www.youtube.com/watch?v=f64XZRRs0jA

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti