Jazz

Různé hudební žánry
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jazz

Příspěvek od Zappadaddy »

Po dnesnim poslechu Charles LLoyd/Canto( ECM1635) musim i ja prispet v teto sekci/vlakne.Pokud mate radi poklidny jazz ne ve smyslu nuda ale ve smyslu nocniho jazzoveho poslechu s krasnymi tenor saxofonimi soly tohoto mistra a krasnymi neklasickymi jazzovymi postupy tak to je album pro vas.Kdo ma rad tenor sax tak tohle je fakt lahudka.Muze nekdo doporucit dalsi tenor sax,ne klasiku ale novatory dneska?

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

A co se tyce baryton sax tak vrcholem meho posavadniho setkani s jazzem je GERRY MULLIGAN.Dostala se mi do ruky nadherna vec od Verve Gerry Mulligan meets Ben Webster sessions.Ben Webster je tenor sax player mlade generace a na teto 2 desce se se setkava s GM jako uz s velice zkusenym mistrem.Nadherna interplay mezi nimi je absolutne dokonala.In a mellow tone mne dostane uplne vzdy.Nutno slyset!!! *bravo*

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

Toho pana s barytonem jsem poslouchal v patek vecer, doporucuji Gery Mulligan meets the Saxophonists od Verve, hraje postupne s Ben Webster, Johny Hodges, Zoot Sims, Stan Gets, Paul Desmond. Urcite to pro nekoho bude inspiraci:-).
Nevim kam az saha mlada generace, ale Webster naposledy mohl zahrat v roce 1973, kdy tusim umrel.

Par kousku podobneho razeni:
Michael Brecker - Nearness of you od Verve
Dexter Gordon - Ballads od Blue Note

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Pajuna píše:Toho pana s barytonem jsem poslouchal v patek vecer, doporucuji Gery Mulligan meets the Saxophonists od Verve, hraje postupne s Ben Webster, Johny Hodges, Zoot Sims, Stan Gets, Paul Desmond. Urcite to pro nekoho bude inspiraci:-).
Nevim kam az saha mlada generace, ale Webster naposledy mohl zahrat v roce 1973, kdy tusim umrel.

Par kousku podobneho razeni:
Michael Brecker - Nearness of you od Verve
Dexter Gordon - Ballads od Blue Note
Jasne,ja to myslel v dobu kdy to nahravali (1959)ne ted v soucasne dobe,jestli mi uz ted rozumis. ;)

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

Myslim, ze rozumim jak si to myslel, nicmene asi ne tak uplne. Neni to spis obracene? V roce 1959 bylo Mulliganovi 32 let a Websterovi 50, tak bych do mlade generace zasadil spis Mulligana ;) . Jestli je to jinak, tak se v tom rad zorientuji:-).
...Ale hlavne, ze je to dobra muzika, to je dulezitejsi...

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Jo mas absolutne pravdu,popletl jsem to.Muzika super.

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

*thumbs up* Hodnotim kladne.

Co treba kousek ceskeho jazzu z vikendoveho toceni CD:

George Mraz/Karel Ruzicka - Going Home
Jiri Stivin/Rudolf Dasek - System Tandem Reunion

Venku je hezky, ale me se nikam nechce:-), tak do usi hustim CD za CD.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Cesky jazz nemam.Zkus Charlese LLoyda / Canto na tom hodne ulitavam.

korys
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od korys »

Kdo včera večer přivedl do svých beden signál ze záznamu koncertu Ivy Bitové a Idy Kelarové?...
Měl jsem včera těžký den,ale tenhle pořad na Čt2 mě pohladil.Netroufám si u televizních přenosů a záznamů hodnotit technickou kvalitu,ale citlivá práce se střihem a obrazovými záběry na jednotlivé muzikanty mi subjektivně zvedla zážitek z vnímání moc hezkých jazzových standardů a jejich osobité interpretace Ivou a Idou a spol. *palec* *palec* *palec*
(Jo,pro upřesnění,koukal jsem přitom na velkou plazmu. ;) )

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

koryš
bylo to super. já ivu bittovou obdivuju už dlouho, idu objevuju.
(pro upresnění, koukal jsem na úhllopříčku 38cm, co mám u poslele, takže si netroufám hodnotit vůbec nic)

doma mi teď přistálo bazarové cd george mraze - nějaký sólový projekt. jsem zvědav. dám vědět...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

o Mulliganovi jsem kdysi viděl životopisný film a byla to jízda...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Zbynek píše:dívám se, že na Amazonu dali 12.srpna do prodeje S.M.V. - "Thunder" (2008): Pod nenápadnou zkratkou nevystupuje nikdo jiný než Steve Clark, Marcus Miller a Victor Wooten. Takže takoví jazzově basoví Traveling Wilburys :)
Obrázek
Zbyněk mi včera na RAA přinesl několik CDček své oblíbené hudby. díky člověče. zběžně jsem to ještě v noci projel a jistě k nim něco řeknu a často se k nim budu vracet, protože jsou to všechno úžasné věci. co jsem včera dal celé jsou S.M.V. - "Thunder" (2008). musím říct, že něco takového už jsem dlouho nezažil. z každého cdčka jsem poslouchal úvodní skladbu a pak jednu náhodně vybranou. jenže úvodní Maestros de Las Frecuencias Bajas od S.M.V. mi nedovolila jen tak přehodit výhybku. nechal jsem to hrát. dvojka je titulní skladba Thunder. ten název není nadnesený. má tu sílu. nejdříve jsem sledoval jamování skvělých hráčů. každý z nástrojů má jiný charakter. jedna basa je snad s nylonovýma strunama, dvě další kovové, ale každá jinak, stejně jako hudební cítění Clarka, Millera a Wootena je odlišné. nyloňák je jazzovější, jeden z kovů rytmický, druhý sólíčkář. všichni mají hodně rychlé prsty. dohromady těžká jízda. byl jsem zcela ohromen. a to jsem nevěděl, co příjde. Thunder je vystavěný jako klasická písnička. po jazzové sloce přišel neskutečný refrén. jak ty nástroje znějí je naprosté maso. a po druhém refrénu příjde vyvrcholení s basovým synťákem. neuvěřitelná všeprostupující síla. ne destruktivní, ale hlubina bezpečí. energie hudby v přímém přenosu. bouře emocí. hluboký samet. šipka do smetany...

a to je teprve začátek.

to se musí slyšet.

díky Zbyňku.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Zbynek píše:Steve Clark, Marcus Miller a Victor Wooten
mea culpa, mea culpa, mea culpa - hrozná ostuda. Když to píšu, tak mám někdy děti na klíně a nesoustředím se pořádně ... *thumbs down*

Dadafte, líbí-li se Ti to, jsem moc rád. Moje nejoblébenější tracky na albu jsou Grits, Thunder a Los Tres Hermanos.
A pak pochopitelně Tutu. Marcus byl v osmdesátkách dvorním pomocníkem Miloše na stejnojmenném albu a tak je tato coververze ze strun nejpovolanějších.

Co jinak říkáš na Pat Metheny and Charlie Haden - "Beyond the Misssouri Sky" ?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

všechny alba jsou skvělé.
ale víš co je pro mě z těch věcí uplně TOP?

to neuhodneš.

pro mě absolutní zjevení a objev roku:

Obrázek

Bobby McFerrin - Bang! Zoom

jestli jsou S.M.V. energie, tak tohle je čirá radost. pohoda bez hranic.

jasně nejlepší jazzový zpěvák jakého jsem zatím poznal. je kreativní, hravý, vtipný a pozitivní:
nádherně melodický Freedom Is A Voice s andělskými dívčími vokály
houpavý a uvolněný Heaven´s Design s parádním ságem
veselá My Better Half
a pak Kid´s Toys s fantasticky vystavěnou vokální linkou (to je fakt mazec) a tunami hudebních nápadů.
a závěrečný čistě vokální Mere Words, když vezmu třeba druhou část desky - to prostě nemá chybu. od začátku do konce je co poslouchat.

*thumbs up* P A R Á D A *thumbs up*

erca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od erca »

Přátelé jazzu z Ostravy, kdo jste si zašli v neděli do Parníku na Truffaze? Anebo když jazz, tak raději jen v papučích?
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) erca dne 20 říj 2008 11:30, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět