Jazz

Různé hudební žánry
Odpovědět
Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jazz

Příspěvek od Zbynek »

erca píše: synovi je dvacet a dceři bude osmnáct.
Tak to jsi v pohodě. Nejlepší je to, když děti nejsou, nebo už jsou dospělé.
Ale i ty moje dospějí a pak budu juchat na všech koncertech v okolí *hura*

erca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od erca »

Zbynku, však se dočkáš *hura* *hura* *hura*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

další lahůdka ze Zbyňkova balíčku:

Jacques Loussier Trio - The Bach Book (1999)

Prelude #1, C Major
Brandenburg Concerto No. 5, D major
Jesu, Joy of Man's Desiring
Gavotte in B minor
Concerto in D Major for Harpsichord

Jacques Loussier, Piano
Vincent Charbonnier, Bass
Andre Arpino, Drums
Label: Telarc Jazz

musím se přiznat, že než komorní sessiony mám radši větší tělesa. hudba je pak obsáhlejší, nebo košatější chcete-li. tohle trio ale dokáže zahrát skvěle. prima poslech. slovy Paula Raphaelsona:
I just bought my fourth copy of this . . I'm giving it to everyone. I've been into Bach's music for a long time now (have accumulated versions of the Brandenburg Concertos and Cello Suites, etc. etc., have cultivated different feelings and opinions toward all of them . .) but this is the first time I feel like I've heard Bach played right. I'm not kidding. I've met a few 'purists' who think this music should be played like a wind-up music box, without a hint of rubato or embelishment (soul?), and I find myself more and more taking the diametrically opposed view. I'll go out on a limb and say the only reason Bach isn't considered a jazz artist (one of the greats, maybe the greatest, maybe the first?) is that the word haden't been invented yet. Everything points to his scores as sketches, or at least as examples to be varied and built upon (remember, he was considered a great improviser in his day, and most of his music was written for ensembles that would be under his supervision . . so why do we follow the letter of of his notation at the expense of the spirit?) . . but enough of my theorizing. Whatever you think Bach is about, Loussier's interpretations are beautiful, alive, epiphanic. Musicianship is as good as it gets (Charbonnier's bass grooves bring me to my knees), surprises are everywhere, and the whole record is steeped in soul. It's approachable and easy to listen to, also, so even non Bach-afficionados and non jazz-heads will like it. It's just pure, good music. Jump in.

erca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od erca »

Stojí za poslech: Jeff Coffin - Mutopia

Obrázek

Skvělá deska hráče na saxofon, mimo jiné kapely Flecktones.

Jeff Coffin (tenor sax, flute, clarinet)
Béla Fleck (banjo)
Roy Agee (trombone)
Alana Rocklin (electric bass)
Futureman (drums)
Kofi Burbidge (Hammond B-3 organ)

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Velkou radost mi včera a dnes udělal poslech tohoto trojdiskového setu:
Thelonious Monk – „Complete Prestige Recordings“ (Prestige Records, 2000)

Obrázek

Nahrávky z let 1944-1954. Nejen z Monkových alb, ale i z alb Colemana Hawkinse, Sonnyho Rollinse a Milese Davise. Třetí disk jsou jen skladby z MD alb „Bags Groove“ (titulní skladba ve dvou alternativních provedeních) a z „Miles Davis and the Modern Jazz Giants“, na kterých Monk hrál.

Zvuk remasterován 20-bit K2 systémem – bez připomínek *palec*

erca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od erca »

Zrovna poslouchám...
Dave Douglas - Keystone
další skvělé album tohoto trumpeťáka...

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

velmi pohodové smooth jazzové album klavesisty Boba Jamese a tenorsaxofonisty Davida Sanborna
Obrázek
DOUBLE VISION
i když mám radši altky, tak tohle můžu. moc příjemné poslouchání. 7 podivuhodných kousků těchto dvou pánů, kteří si nepřipadají natolik alfa---, aby si k sobě nedokázali přizvat i jiné vynikající muzikanty, takže navíc můžeme slyšet parádní kytaru, basu a bicí, a dokonce zpěv...

skvělé album, co pohladí.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Posloucha tady nekdo dobrodruznejsi jazz treba Zorn/Masada,Sun Ra apod?Pokud ano nejaka doporuceni please!Taky mam rad komplikovanejsi jazz,zmeny ,freejazove sola ala Brabenec apod.

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

Dadaft

Dobry tip *thumbs up*
Ja jsem si pustil jen ukazky na notebooku a ja tam nejak slysim tu altku :)

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Tady je odkaz na internetove radio Bobbyho McFerrina. Pokud nekdo sedi v praci v kanclu, idealni na poslech: http://bobbymcferrin.com/radio.php *thumbs up*.

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Zdravim,

co takhle Tomasz Stanko? Info na http://www.stanko.polishjazz.com/. Nedavno jsem si zakoupil a uz parkrat poslechl album Leosia. Takovej klidnej ambientni jazzik, podbarvenej kontrabasem, do toho jsou vyluzovany zvuky na bubny, ale podezrivam, ze i na nejaky ty ocelovy profily, kovadlinu, apod. Jako bonus je pekne vyvedeny obal CD. Takhle na fotce nevynikne, na zivo je pekna maluvka, ktera naprosto koresponduje s muzikou.

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
RIDINA AHMEDOVÁ - Hlasem
http://www.hlasem.cz/
Ridina Ahmedová se narodila v Praze v roce 1974. Po otci má súdánský původ, po matce napůl český a napůl ruský židovský. Do svých 4 let žila v Čechách a poté deset let v Oranu, největším alžírském přístavu. Od roku 1988 je zpátky v Praze.

Několik let vystupovala s jazzovým triem, spolupracovala s Tomášem Dvořákem/Floexem na CD Pocustone (2001) a poté na živé podobě projektu Floex.

Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika divadelním představením.
V roce 2003 měl premiéru její sólový projekt Hlasokraj, kombinující projekci a živý koncert, za který získala ocenění Next wave v kategorii Objev roku.
V květnu 2006 vyšlo její sólové CD Hlasem.
Zajímají ji možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také Hlasové dílny.

ukázky z jejích oficiálních stránek:
http://www.hlasem.cz/mp3/Afro_blue.mp3
http://www.hlasem.cz/mp3/Halekaci.mp3
http://www.hlasem.cz/mp3/Barvy.mp3

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
MIKE STERN - UPSIDE DOWNSIDE
Audio CD (October 25, 1990)
Original Release Date: March 1986
Label: Atlantic UK
Recorded and mixed at RPM Sound Studio, N.Y.C.

1/ Upside Downside
2/ Little Shoes
3/ Goodbye Again
4/ Mood Swings
5/ After You
6/ Scuffle

mike stern - kytara, bob berg - tenor saxofón, mitch forman - piáno, synťáky, mark egan - basa, dave weckl - bicí, dr. gibbs - perkuse, david sanborn - alt saxofon

hosté: jaco pastorius - basa, steve jordan - bicí v MOOD SWINGS

musím říct, že je to pro mě docela zklamání. sice se to ke konci mírně zlepšuje, ale jinak zcela konvenční jazz. v celku pohodový, ale to je málo. podkres k posezení u dobrého vína.

jen dvě věci stojí za zmínku:
- než dave weckl, o kterém se říká, že je geniální bubeník, se mi mnohem více líbí steve jordan v mood swings. není tak pasivní, mnohem více využívá činelů, snaží se hrát, ne jen doprovázet.
- originál je analogová nahrávka a autoři cd masteringu se podle svých slov snažili co nejvíce zachovat zvuk originálu. a opravdu to hraje hodně "analogově". bicí a kytara nic moc, zato basa a sága, to je pošušňáníčko.
dadaft píše:DOUBLE VISION
Pajuna píše:Ja jsem si pustil jen ukazky na notebooku a ja tam nejak slysim tu altku :)
na tomhle Sanborn hraje na altku. zkusím to pak porovnat...

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Já jsem si dnes dával vynikající jazzík, který mi doporučil Rigo:
Nik Bartschs Ronin, jejich poslední desku z roku 2008-Holon. Opravdu dobrá jazzová muzika plná zvratů a přechodů z klidu do tempa a naopak. Kvalitu nahrávky garantuje ECM kde vydali, myslím, už druhou desku.
Obrázek
Peere je to fakt dobré, jeden kousek pro Tebe mám u sebe, jak jsme byli domluveni.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Už se těším!

Odpovědět