Klasická hudba

Různé hudební žánry
Odpovědět

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Klasická hudba

Příspěvek od dadaft »

bh69 - Ty to fakt posloucháš přes youtube??? Vždyť to hraje hrozně, navíc skoro mono.

Ale hudba je to nádherná...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jj, mam to pusteny pri programovani pres PC bedynky Genius :) a vlastne mi to ani nevadi, zvuk je prijatelny a muziku si uzivam a navic to neunavuje jako "velky" hifi, takze to muzu poslouchat cely den

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Velká sestava unavuje, pc Geniusy neunavujou?

:shock: :shock: :shock:

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

a co je na tom tak divnyho ? hlasitost je vyrazne nizsi, zadne unavujici vysky ani basy - proste neresim zvuk a posloucham muziku :) jako kulisa pri praci v pohode

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Samozřejmě nic proti, každého volba.

Jen mě to překvapilo. Mám to právě naopak. Hlavní sestavu můžu poslouchat hodiny a dny bez známek zvukové únavy. Právě proto, že je "velká" a že hraje vyrovnaně, plnohodnotně, celopásmově, s malým zkreslením, bez agrese nebo něčeho, co by ve zvuku vadilo a unavovalo.

Pokud by mě velká sestava zvukově unavovala, znamenalo by to pro mě, že je tam zvukově něco hodně špatně, co vadí, vyčuhuje, je nepřirozený, nepříjemný.

Používám ji i na mluvené slovo (ČRo Plus), je to jakoby byli moderátoři u mě v místnosti, úplně přirozený zvuk.

Geniusy mi po chvíli vadí i jako podkres.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

CD_LS04_AlsoSprachZarathustra__x800.jpg
... výborná nahrávka ešte z obdobia úplných počiatkov stereo záznamov - 1954!!! *2thumbsup*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

George CRUMP _ Makrokosmos I, II
----------------------------------------------------------
Fabio Álvarez
2018 Fabio Álvarez

Ještě jeden Crumb, tentokrát klasický a slavný klavírní Makrokosmos - nahrávka od dalšího velkého mladého talentu jako je izraelec Rabinovich, tentokrát z Argentiny -- Fabio Álvareze.
Vydal ve vlastní režii a je to naprosto fantastická záležitost.

Crumbův Makrokosmos nahrála spousta známých klavíristů pro významné labely. Namátkou Shimizu pro Kairos, Stange pro Neos, nebo Mead pro Metier.
Je to kolekce skladeb, kde se mimo klaviaturu hodně hraje i přímo na struny. Vzniká přitom dost různých zvláštních zvuků a alikvót. Také tam má klavírista předepsaný hlasový doprovod v některých pasážích. Na rozdíl od ostatních nahrávek je ta Álvarezova dost hlasitá (ale ne přebuzená nebo s komprimovanou dynamikou) a člověk si připadá nesmírně blízko nástroje, téměř se ho může dotknout. Všechny drobné zvuky jsou výborně slyšitelné, působí to naléhavým a expresivním dojmem přítomnosti. Strhne vás to do hudby...

BRAVO Fabio!!!
Vřele doporučuji k poslechu znalým, i jako vstup do náročnější moderny pro greenhorny.

*bravo* 100% *bravo*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

PítrsPraha píše:
16 dub 2020 16:54
Geniusy mi po chvíli vadí i jako podkres.
Ja s nima mam dobry zkusenosti. V praci mam uz hodne dlouho (mozna 15 let ?) "drevene" 1250X a doma 1250B (proti verzi X horsi parametry, jsou mensi, ale X uz se nedělají) a i kdyz to nejsou zadny monitory, to je snad jasny, tak na rozdil od jinych nesumi, nebrumi, zvuk je celkem vyrovnany, nic mne neobtezuje, mluvene slovo dobre srozumitelny, i muzika vcetne klasiky je bez problemu poslouchatelna. Jasne ze nejaky monitory by mely jiny rozsah, detail, prostor atd. Ale to uz by zase vyzadovalo prevodnik, akusticky upravy pokoje, vytridilo by to nizsi kvalitu zdroje (najednou by mi treba poslech mp3 nebo youtube zacal vadit) a misto pohodovyho poslechu pri praci bych si privodil audioneurozu :) A zbytecne, protoze stejne to neni urceno pro soustredeny poslech. Nekdy je min vic :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To dává ve tvém celku smysl *thumbs up* .

Odpovědět