Metal

Různé hudební žánry
Odpovědět
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 7167
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
https://tidal.com/album/502821949/u

TOMORROW'S OUTLOOK Black Waves (2026)

Novinka. Parádní heavy metal z Norska. Øystein Kvile Hanssen na kytaru čaruje a celé je to prostě dobrý. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 7167
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
https://tidal.com/album/505857062/u

CRASHDÏET Art of Chaos (2026)

Čas večerních letních grilovaček se soudkem piva se blíží, takže dva glam metalové tipy pro metalisty a metalačky:
((( glam metal je ve zkratce metal, který se dá poslouchat s holkama ;) )))

Švédští CRASHDÏET mají pátého zpěváka a John Elliot je trefa do černého. Švédsko dalo světu glamové superstar Europe, glam tam umějí, a tohle je letní paráda. *thumbs up* Novinka.

A k tomu určitě švýcarské vysmáté glamery King Zebra !!!

Obrázek
https://tidal.com/album/334835195/u

KING ZEBRA Between the Shadows (2024)


Čistá melodická pohoda. *thumbs up*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 7167
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
https://tidal.com/album/503669038/u

NIGHT SPECTRE Night Spectre (2026)

První album řecké bandy. Typický NWOTHM s úsměvným řeckým přízvukem. S vynecháním čtyřky To Die in the Ancient Fire docela fajn věc pro milovníky oldschoolu.

Na rozdíl od glamových desek výš, které jsou zvukově fakt dobré akorát na minivěž na grilovačce, tohle jde poslouchat i na hi-fi. V podstatě.

Novinka.

Liamee
Příspěvky: 684
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal

Příspěvek od Liamee »

dadaft píše: NIGHT SPECTRE Night Spectre (2026)
...... tohle jde poslouchat i na hi-fi. V podstatě.
To teda fakt nejde. *taktone* Ukázkovej odpad. *thumbs down*
--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Night Spectre / Night Spectre
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR4 -0.10 dB -5.17 dB 5:41 01-Death Contract
DR4 -0.10 dB -4.95 dB 4:35 02-The Maniac
DR4 -0.10 dB -5.07 dB 5:10 03-Cheating the Fates
DR4 -0.10 dB -4.76 dB 7:43 04-To Die in the Ancient Fire
DR4 -0.10 dB -5.10 dB 5:32 05-Blades of Galvarino
DR3 -0.10 dB -4.94 dB 6:20 06-Crossing the Abyss
DR4 -0.10 dB -5.09 dB 5:53 07-Damnation of Memory
DR4 -0.10 dB -4.44 dB 4:24 08-Night Spectre
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 8
Official DR value: DR4

Obrázek

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 7167
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od dadaft »

Liamee .... :D ale no tak, zas taková hrůza to není, až na basu jakž takž, je to metal, ne Porcupine Tree, jsem rád, že mám systém, který je přívětivý a nedokonalosti sice ukáže, ale nezahltí se jima ......... tady jde o to, že ta kapela je hodně dobrej NWOTHM, zní a hraje jinak než současné heavy kapely, není to přesná kopie osmdesátkového zvuku, spíš kopie atmosféry první metalové pětiletky 1978-83. Heavy metal se právě rodil, byl nedokonalý, divoký, plný vášně a vzteku --- nebyl to politický protest jako punk, byl to protest proti všemu. Bugr. Randál. Pivo. Hudba dělnické mládeže. A takhle živočišní, nedokonalí ale zapálení Night Spectre jsou.
Jedu v muzice, ne ve zvuku.

A tak dnes novinku:

Obrázek
https://tidal.com/album/528863215/u

KHEMMIS Khemmis (2026)

Wow!!! Nejlepší epic doom od posledních Crypt Sermon.

Na AMG recenzent zmiňuje, že jde o další příklad nové doomové vlny, zajímavé. Výpravná muzika, doom kořeněný z jedné strany klasickým heavy metalem, z druhé módně blackem. Takže vlastně blackened epic heavy doom, metalisti milujou škatulky :twisted:

Prý DR5, ale tomu nevěřím, podle ucha DR7. Ale hlavně skvělý zvuk, mnohem lepší než ty Night Spectre, bicí a basa parádní, kytary moderně našlehačkované a hutné, vokály dobré. Mezi zapálenými metalisty budou vrnět blahem, to se vsadím.

Liamee
Příspěvky: 684
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal

Příspěvek od Liamee »

dadaft píše: Liamee .... :D ale no tak, zas taková hrůza to není, až na basu jakž takž, je to metal, ne Porcupine Tree,
Žádný ale no tak, *taktone* Je to hrůza. Odpad, nic víc.
A že je to metal, neznamená, že nevadí když to hraje blbě. Každá hudba jakýhokoli žánru může znít skvěle, jen je potřeba aby zvukaři ve studiu tu nahrávku udělali správně a poctivě.
dadaft píše: jsem rád, že mám systém, který je přívětivý a nedokonalosti sice ukáže, ale nezahltí se jima .........
K takhle zvukově doprasenej nahrávce není žádnej systém přívětivej. Každej systém alespoň základní kvality nedokonalosti zmrvený nahrávky ukáže a zahltí se jima. Můžeš se snažit to popírat jak sám před sebou tak před ostatníma, ale bohužel pro tebe je to prostě jak to je, s tím nic nezmůžeš. Zmrvenej zvuk žádná aparatura nedokáže přehrát kvalitně, to reálně není možný. Zvukově zmrvená nahrávka hraje blbě ať jí přehráváš na čemkoli. Že sis vsugeroval, že máš jako jedinej systém, kterej hraje všechno skvěle a i ty zmrvený nahrávky kouzelně vylepšuje a naopak všem ostatním, kdo nemají ten kouzelnej systém jako máš, ty to hraje blbě, to je jen pomatená představa v tvojí hlavě.
dadaft píše: tady jde o to, že ta kapela je hodně dobrej NWOTHM,
Není. Hudba a zvuk jsou dvě nedílný části jednoho celku, když je mizernej zvuk poškozuje to i tu hudbu. Tohle nelze oddělit ani vyvrátit či popřít.
dadaft píše: ............ první metalové pětiletky 1978-83. Heavy metal se právě rodil,
To ses chlapče seknul o celoiu dekádu, Heavy metal se zrodil na přelomu 60. a 70. let, ne na přelomu 70. a 80. *taktone*
Douč se zíklady.
dadaft píše: Jedu v muzice, ne ve zvuku.
Tak to už bys taky moh vědět, že hudba bez zvuku není. Když zmrvíš zvuk, tak tím zmrvíš i tu hudbu. Ale my už tu všichni dávno víme, že seš hluchej jak poleno, kvalitní zvuk nepoznáš a nevíš jak zní, ale i tak by ti už po těch letech co sem hrneš doporučení na jednu odpadní nahrávku za druhou mohlo konečně dojít, že si tu vlez na HiFi fórum, tady jde o kvalitní poslech hudby, ne o poslech nekonečnejch hromad zvukovýho hnoje jakej sem už roky neustále hrneš doslova po valnících.
dadaft píše: KHEMMIS Khemmis (2026)

Prý DR5, ale tomu nevěřím, podle ucha DR7.
Jo tak ty tomu prej nevěříš a uchem jsi "poznal" DR7. No tak to teda hochu bravo *bravo* *bravo* *bravo* Uchem "měřit" DR to seš první. Čemu věří nebo nevěří kdejakej neználek z webu nehraje roli. Ty nepoznáš ani kvalitní nahrávku od zmrvený natožpak DR7 od DR5, ale troufneš si tu plácnout "DR5, ale tomu nevěřím, podle ucha DR7." Tos pobavil milej zlatej. :lol:

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Khemmis / Khemmis
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR5 -0.19 dB -6.01 dB 4:46 01-Invocation of the Dreamer
DR5 -0.17 dB -5.77 dB 4:28 02-Corpsebloom Garden
DR5 -0.19 dB -6.18 dB 4:26 03-Grief's Reverie
DR5 -0.19 dB -5.92 dB 5:55 04-Beneath the Scythe
DR5 -0.19 dB -5.86 dB 5:37 05-Gilded Chambers
DR5 -0.19 dB -6.10 dB 5:04 06-Tomb of Roses
DR5 -0.18 dB -5.88 dB 6:21 07-Carrion King
DR5 -0.18 dB -6.21 dB 5:23 08-Benediction Tones
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 8
Official DR value: DR5

Obrázek
dadaft píše: Ale hlavně skvělý zvuk, mnohem lepší než ty Night Spectre, bicí a basa parádní, kytary moderně našlehačkované a hutné, vokály dobré. Mezi zapálenými metalisty budou vrnět blahem, to se vsadím.
Tak tos prohrál. My zapálení metalisti nevrníme blahem, nám se z tohohle chce zvracet. Vrnět blahem nad takhle zprzněnou nahrávkou může leda tak hlušec jako seš ty. Že to má prej "skvelý zvuk." *headbang* Nemá, to se skvělýmu zvuku neblíží ani na dohled. Další zvukovej odpad. Úplně stejně zmrvená nahrávka jako ty Night Spectre.

svartenatt
Příspěvky: 884
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Metal

Příspěvek od svartenatt »

Elder – Through Zero

Taková dobrá moderní progresivní psychedelie.

Recenze AMG https://www.angrymetalguy.com/elder-thr ... ro-review/

Obrázek

Analyzed: Elder / Through Zero
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR9 -0.24 dB -11.04 dB 10:34 01-Sigil to Ruin
DR9 -0.23 dB -10.63 dB 8:48 02-Capture/Release
DR9 -0.25 dB -10.27 dB 9:06 03-Through Zero
DR9 -0.23 dB -10.62 dB 10:48 04-Strata
DR9 -0.27 dB -12.61 dB 8:51 05-Sight Unseen
DR11 -0.30 dB -12.88 dB 5:49 06-Blighted Age
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 6
Official DR value: DR9

Samplerate: 44100 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 16
Bitrate: 826 kbps
Codec: FLAC
================================================================================

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti