Moderní klasika

Různé hudební žánry
Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Moderní klasika

Příspěvek od Martinski »

Říkám si, jestli je tu někdo, s kým by se dalo bavit o nahrávkách hudby skladatelů typu Arvo Pärt, Henryk Górecki nebo Philip Glass?

Momentálně poslouchám nádheru od Arvo Pärta: Adam's Lament od EMI Records s dirigentem Tönu Kaljuste.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od bh69 »

Arvo Parta mam hodne rad, ale je to hudba, ktera vyzaduje ticho, prijde mi, ze se o ni neda prilis bavit :-) Glasse naopak nemusim, prijde mi ze omila dokola jedno a to same a nikam to nevede ..

Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Martinski »

Rekl bych, že se o Pärtově muzice dá bavit stejně jako o jakékoliv jiné. Nicméně, co jsem měl na mysli jsou hlavně různé nahrávky. Např. jsem zatím nikde neviděl žádné SACD. Mám asi 10 alb od EMI Records, ale přijde mi, že to na těch nahrávkách někdy trochu šumí. Zajímá mě, jestli někdo někde nenarazil na lepší nahrávky. O tom bych se bavil.

Co se týče Glasse, je to jistě na vkusu každého soudruha. Že by se ale opakoval mi nepřijde. Je to hudební minimalismus a ten způsob jakým staví melodie je pro něho opravdu specifický, to bych ale nenazval opakováním se. No nic.

Typy na kvalitní nahrávky v tomhle rybníce, jiní podobní autoři... to mne zajímá. Díky.

Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 348
Registrován: 19 úno 2010 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Davidus »

Když Arvo Pärt, tak od ECM. Nedávno se mi podařilo koupit Fratres na vynilu (nerozbalený z roku 1986) a je to super. lepší než z CD.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od vonvichousch »

Zrovna čekám na 180g vinyl Photographer od Glasse,tak doufám,že bude stát za to *hura*

Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Martinski »

Tak koukám, že budu potřebovat brejle. Je to malejma písmenkama, ale všechny ty CD, co mám, jsou od ECM Records. Nicméně, ten vyšší šum tam u některých nahrávek je. Nejdřív jsem myslel, že mi začíná šumět zesilovač, ale když jsem si to srovnal s jinýma CDčkama, ten šum tam nebyl. Mám dost citlivý repráky - monitory, takže to trochu slyším.
Žádnou jinou produkci než ECM jste nikdo neslyšel?

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od JV »

Martinski píše:Říkám si, jestli je tu někdo, s kým by se dalo bavit o nahrávkách hudby skladatelů typu Arvo Pärt, Henryk Górecki nebo Philip Glass?
No ja mám od týchto pánov zopár vecí iba v MP3, ale musím povedať že je to super. Teda toho Glassa tak isto až tak nemusím, ale aj tam som si našiel pre seba niečo. Ale ako celok ma to zatial nenadchlo. Mal som možnosť počuť zahraných niekolko jeho skladieb na živo a tam ma to bavilo viac.

Ja by som určite do tejto kategórie skladatelov zaradil aj nášho Godára a kludne aj O. Rózsu s jeho Under my spell.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od bh69 »

Martinski píše:Co se týče Glasse, je to jistě na vkusu každého soudruha. Že by se ale opakoval mi nepřijde. Je to hudební minimalismus a ten způsob jakým staví melodie je pro něho opravdu specifický, to bych ale nenazval opakováním se. No nic.
nemyslel jsem samozrejme repetice (nejsem hudebni odbornik, doufam, ze to je spravny termin), ale to ze mi prijde, ze se proste upnul na ten svuj styl a aspon mne prislo, ze dalsi skladby mi neprinesly nic noveho ...

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od bh69 »

Martinski píše:Žádnou jinou produkci než ECM jste nikdo neslyšel?
Mam tohle -
Obrázek

Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Martinski »

Tohle je taky od ECM - CD mám a moc líbí. Časem asi budu taky muset začít uvažovat o vinylech, ale s mým neustálým stěhováním se mi do toho zatím moc nechtělo, přecijen jsou o trochu citlivější na zacházení.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 782
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Tomáš »

Pořid´si radši SACD přehrávač,výběr klasiky,i ty moderní,je v tomto formátu dneska už velmi slušný,kvalita výborná.

Obrázek

Ten první disk John Cage,preparovaný klavír,vynikající slovenská pianistka Nora Skuta,
ten druhý,nová nahrávka dnes už téměř klasiky :D

Martinski
Příspěvky: 58
Registrován: 13 srp 2013 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Martinski »

SACD mám, bohužel nefunkční. Arcam FMJ37, který jsem si koupil v Holandsku. Četl jsem na něj hodně chvály, tak jsem ho koupil jakože málo hraný vystavovaný kus a po pár měsících přestala fungovat mechanika. Asi je nějak zaseklý laser, podle zvuku, co to vydává. Bohužel na omezenou záruku, co to mělo, už nedosáhnu. Tak teď přemýšlím, co s tím, jestli se v tom zkusím pohrabat sám, nebo jestli to někomu předhodím. U prakticky novýho stroje mě to neskutečně vytáčí, nemluvě o tom, že mě nakonec na mé sestavě nijak zvukově nenadchnul. Po negativní zkušenosti si myslím, že Arcam je prostě spíš taková lepší spotřebka, a to vč. svých nejlepších modelů, bez ohledu na nadšené recenze.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od bh69 »

Martinski píše:Po negativní zkušenosti si myslím, že Arcam je prostě spíš taková lepší spotřebka, a to vč. svých nejlepších modelů, bez ohledu na nadšené recenze.
mam stejnou zkusenost s jejich rDACem ...

Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 63
Registrován: 30 čer 2014 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní klasika

Příspěvek od Veronika »

Doporučuji projekt "A Winged Victory for The Sullen" a jejich první stejnojmenné album a teď v říjnu vyšlo album ATOMOS. Jsou to dva mladý a šikovný kluci, nikdy jsem nic podobného neposlouchala a takovou hudbu ani nevyhledávala, ale tohle duo mě očarovalo.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moderní klasika

Příspěvek od bh69 »

Veronika píše:Doporučuji projekt "A Winged Victory for The Sullen" a jejich první stejnojmenné album a teď v říjnu vyšlo album ATOMOS. Jsou to dva mladý a šikovný kluci, nikdy jsem nic podobného neposlouchala a takovou hudbu ani nevyhledávala, ale tohle duo mě očarovalo.
zajimavy tip, posloucham ted chvilku na youtube. Ale do klasiky bych to asi nezaradil, spis do relaxacni hudby

[youtube]vUbyIBpXx4U[/youtube]

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti