ONANISTI

Různé hudební žánry
Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Aleska »

To víš, že nemá - a to je hudbě to nejkrásnější. Každý si tam najde to svoje a každý bude mít pravdu. *hura*

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Mark Levinson »

Onanisti?
Karla Gota nachytali někde v tramvaji s ptákem v ruce!

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Mike »

Karle ty prostě musíš TY musíš :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ONANISTI

Příspěvek od dadaft »

v tramvaji? Káju v tramvaji? :lol: :lol: :lol:

a já mám doma šneky za mega...

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ONANISTI

Příspěvek od MB »

boxer píše:Když vidím tu okurkovou sezónu tady na blogu,tak to skusím popíchnout.
Jarda Merhaut o DREAM THEATER napsal,cirkusáci. Na podobné téma na Slovanetu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=295&start=30 byly obdobné kapely nazvány ONANISTY.

Tak sem zkuste pro přehled napsat svůj typ na obdobně nahlížené kapely,které mají v "náplni práce buď jak celku a nebo jednotlivce" na úkor hudebna spíše drhnout techniku.A to bez ohledu,zda se vám to líbí či ne.
A začnu za sebe.

King Crimson
King Diamond
Yngwie Malmsteen

Na Yngwieho mi NEŠAHAJ!!!

Roman2

Re: ONANISTI

Příspěvek od Roman2 »

Taky se přidám.
Heloween,Gamma Ray,Dragon Force a jim podobní.
Katastrofa aspoň teda jak to slyším já.
Dream Theater rozhodně ne a to ani když to tvrdí J.Merhaut.Mimochodem velmi mě rozesmála recenze p.Merhauta v rockovém časopise SPARK na death metalovou kapelu ASPHYX.I když kladná,tak tady platí heslo ševče drž se svého kopyta.

boxer

Re: ONANISTI

Příspěvek od boxer »

mě rozesmála recenze p.Merhauta v rockovém časopise SPARK

Tak to sem postni.

merhaut

Re: ONANISTI

Příspěvek od merhaut »

On Roman2 především nepochopil, že to není klasická recenze, ale takový malý přílepek k recenzi, kdy se u vybraných titulů ve Sparku objeví recenze, plus pár poznámek ostatních redaktorů.

Zde je: "Gruntovně zahraná stará deathmetalová škola mě dokáže výběrově oslovit i po padesátce. Před čvrtstoletím jsem byl samozřejmě víc v obraze, metal všech barev a tvrdostí tehdy táhnul rockovou káru vpřed jako nikdy předtím, ani potom. Současní ASPHYX jsou mi sympatičtí především přiznanou sabbatovskou linkou, nabušeným soundem a evidentní muzikantskou zručností, viz otevírák „Scorbutics“, „The Herald“, „Bloodswamp“,… „všechny“. Chrochtáky u stojanů už tak nemusím, Martina Van Drunena ale přežiju bez újmy. Žádná jednostruna, v rámci žánru špica."

Roman2 nám jistě znalecky vysvětlí, čemu se tak zasmál. Nejspíš se pak zasměju já.

boxer

Re: ONANISTI

Příspěvek od boxer »

Tak to tedy fakt nesměju. Jakxitaxi nemám důvod.Tedy Merhautíkovi.

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Zdeny »

Dadfte,

plácáš nesmysly. je vidět, že
a) na živáku E.C. jsi asi nebyl
b) možná nevíš, jak přesně naplnit "muziknat s duší"
c) neslyšel jsi možná dost věcí od E.C.

Já ba naopkak tvrdím, že málo je takových jako E.C. za které kytara mluví - poslechni si pár starších živáků a bude ti jasné, že právě E.C. má Duši jako hrom.

Na druhou stranu, abych E.C. nepřeceňoval, musím bohužel, co by Claptonofil, uznat, že má i pár dost pro mě nepovedených kousků, např. Pilgrim - tam je jich dost, a z novějších alb kolem mid80´taky.

Ba naopak, Riding with the King, jak tu někdo zmiňoval, patří k jeho vrcholné produkci a tam jasně prokázal, že umí hrát nejen technicistně precizně, ale umí do toho tu duši vložit naplno.

Howgh. Na E.C. mi nikdo sahat nebude :-)

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Zdeny »

Jinak protipol onanisty kytaristy by mohl být např. Jimmi Hendrix, ne? Ten tedy měl duši hooodně otevřenou.

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od humpf »

Veselé vlákno. Čekal jsme, že budete víc mlátit školními brašnami kvůli tomu, kdo koho na bundě nebo v penálu.

Rockový kytarista, který se nepředvádí (nebo aspoň ne úplně groteskně) s prestokladem, taháním strun z nosu apod.? Z těch slavných klasických Pete Townshend a Keith Richards (s Charlie Wattsem perfektní dvojka :) ). Taky George Harrison. Z pozdějších možná třeba Robert Quine? Jinak naprostá většina přece jsou narcisové - je to skoro definice rockového kytaristy. :)

Dadaft má specifický talent. Sáhnout hifistům na Claptona vypadá jako zbloudilá kulka na komoru. U Malmsteena by to leckdo z vás mohl uznat, ale takovej pámbů jako Eric? :D Mimochodem, neskončili Cream mj. z toho důvodu, že Eric "Idle God" Clapton nerozchodil, když ho Landau označil za "mistra bluesového klišé"? A to bylo někdy v roce 1968, když ještě Clapton nebyl starý, přepálený z heroinu a následné elektrošokové terapie, vypitý a lenivý. Vždycky jsem Claptona poslouchal, jeho nahrávky až po Dominos mám rád, ale připadne mi to od Dadafta jako dobré popíchnutí. Rozhodně přesné do takového vlákna.

A nepatří tohle vlákno někam dolů do volného stylu?

boxer

Re: ONANISTI

Příspěvek od boxer »

A nepatří tohle vlákno někam dolů do volného stylu?

Z pohledu např. posledního Focal Utopia a podobných tam patří bezesporu fšechny. :twisted:

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Zdeny »

Humpfe,

nech už toho :-)

Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 132
Registrován: 27 čer 2008 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: ONANISTI

Příspěvek od Robinson »


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host