Acoustic Revive Power Sensual-síťový kabel.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Olaf
Kontaktovat uživatele:

Acoustic Revive Power Sensual-síťový kabel.

Příspěvek od Olaf » 19 led 2014 03:44

Přestože i já , jako dlouholetý hifista/a ke všemu elektrikář/ jsem nikdy nevěřil na kladný zvukový přínos síťových kabelů pro hifi sestavu,dokud jsem se sám osobně na své vlastní uši nepřesvědčil ,/o jeho kladném vlivu/,potom jsem se i já začal zajímat a věnovat tomuto opomíjenému zvukovému článku zvukového řetězce hifi sestavy, vyzkoušel jsem několik druhů značkových /a na forech vychvalovaných/ síťových kabelů, v různých cenových relacích a třídách.
Výsledkem bylo vždy jen zklamání z očekávaného zvukového přínosu na forech dlouhodobě vychvalovaných, opěvovaných , předražených a "geniálních "druhů síťových kabelů vychvalovaných světových značek renomovaných světových kabelových výrobců.
Většinou ale realita byla zcela jiná, a některé druhy kabelů-alespoň v mé sestavě nejenže nepřinesly zvukové zlepšení,/nebo jen velmi malé a neúměrné pořizovací ceně/ ale někdy paradoxně i zvukové zhoršení. Výsledek: většinou jen kecy a kecy, ono to musí hrát-když to tolik stojí....,no Ty to neslyšíš, hluchoune? ..atd....no hraje to líp, .nebo néé? Ale jo...! Kecy, kecy a zase jen kecy!

Vzhledem k nejdiskutovatelnějšímu tematu na hifi forech, blíže uvádět značky kabelů a jejich zkušenosti s nimi blíže a podrobněji konkretizovat nebudu, a do odborných diskuzí na toto téma se zavléci nenechám a vyjadřovat se dále nebudu, nejsem odborně fundovaný, rád to přenechám jiným borcům, kteří mají s kabely nesrovnatelně větší odborné zkušenosti, a jistě pro toto i lepší uši /nechť mi to čtenáři mého skromného příspěvku laskavě prominou.Účelem tohoto příspěvku je nezávazně poukázat na nový druh vynikajícího síťového kabelu a podělit se o své praktické zkušenosti s ním po době jeho asi 14 denního každodenního provozování.

Řadu uvedených a blíže nespecifikovaných síťových kabelů jsem porovnával a testoval s mým prvním a dříve pořízeným síťovým kabelem Acoustic Revive Power Standard 5000, uvedený kabel základní model řady A.R.,již před porovnáním se všemi ostatními a přímo vzájemně testovanými kabely hrál velmi dobře a všechny, svými zvukovými vlastnostmi přehrál.
/neutralita, věrnost zvukového projevu a přednesu, množství detailů, prostorovost, detailnost, dynamika./ Průřez 3x 3.5 mm čtverečních.

Na základě dobrých předchozích zkušeností jsem se rozhodl jít do nejvyššího modelu síťového kabelu firmy Acoustic Revive- a to do Acoustic Revive Power Sensual 18000, který je vlajkovou lodí firmy, lze ho pořídit i v metráži, což byl můj případ, osadil jsem kabel síťovými koncovkami OYAIDE řady 079/zlacené/, kabel jsem zhotovil v délce 1.5m . z dostupné a dodávané metráže. Dodává se i jako hotový set ale ten je podstatně a nesrovnatelně dražší , a tudíž cenově méně dostupný, rozdíl je pouze v tom, že má navíc slušivý černý oplet a koncovky nižší kvality, než jsem osadil na mnou zhotovený kabel já/ OYAIDE řady 037.
Materiál kabelu je stejný/

Výsledek: Zvukově vynikající kabel, zvuk velice věrný, neutrální, velice živý, hlavně s množstvím detailů, detailní, dynamický
dlouhodobě příjemný, neunavující, lze poslouchat trvale non stop, a hlavně vzhledem ke své zvukové kvalitě snad
ještě cenově dostupný.

Dnes již považuji vliv síťového kabelu za zcela zásadní vliv zvukového projevu na celý zvukový řetězec.

Tento kabel , jeho popis, bližší informace a přehled ocenění, které dosud získal, je blíže popsán na webových
stránkách tohoto japonského výrobce.Bohužel celkově na webu je o něm málo informací a dosud uvedených testů
popisů a recenzí/kromě japonských zdrojů + USA, protože ho zatím v Evropě nikdo moc nezná.!

Pokud mohu mluvit jen za sebe a ze svých zkušeností/odborné hodnocení a případnou recenzi musí provést
odborníci-já jsem jen řadový hifista, který prezentuje svůj názor na kabel/,

tak tento kabel mohu všem jen vřele doporučit, zcela určitě vylepší zvuk jakékoliv hifi sestavy .
/bohužel zatím není příliš známý, a majitelů tohoto kabelu u nás zatím také mnoho není,ale brzy jistě bude/

Provedení Cu vodiče PCOCC-A/žíhané/, průřez 3x 5.6mm/čtverečních-/, barva fialová, měkčené PVC, průměr
kabelu je 14.5 mm/slabší než OYAIDE TUNAMI/, velice ohebný a flexibilní kabel, uvnitř měděná stíněná folie.
Cena je 5.500.- Kč za 1 m délky, bez koncovek, předpokladá se osazení kvalitních koncovek /dopor. OYAIDE/

Nikdy neříkej nikdy, ale pro mě je tento kabel , se super zvukem asi na dlouhou dobu konečná!Vřele doporučuji!

Audiolab 8200+ BW 805S

Odpovědět