Hádky ohledně kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od BVa »

:shock: Ak má byť niečo také ako toto
https://www.stereophile.com/content/jad ... asurements nejaká "referencia" , tak s pánombohom. A účel testu viac ako jasný.

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od BVa »

Rovnako aj tie tajnosti okolo.
Naposledy upravil(a) BVa dne 12 úno 2019 20:10, celkem upraveno 1 x.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Miero »

na inspiraciu co vsetko sa da tunit (dnesny prispevok vo skupine na fb)
tuning.jpg
10. a jeste chybi jeden zasadni bod..prenastaveni klidoveho proudu, ktery byl strasne nizky..tim se to posunolo vice do Acka
Zdroj: https://www.facebook.com/groups/2042412 ... 491143477/

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od WaVe_99 »

Miero - umis neco jineho, nez do vseho prcat a vsechno komentovat? :-) Tywe...

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Miero »

Wave, co ty? nechas si takto vytunit aj tvoj zosilnovac? Pan pozoroval posun zvuku o 2 triedy...

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od WaVe_99 »

Jsem ve verzi MK2 cerstve asi tyden, tunit tedy nepotrebuji :-) A jsem maximalne spokojenej :-) Ty asi moc ne, protoze jediny co delas je, ze hledas do ceho vseho dalsiho by jsi mohl rypnout. Bavi te to? Nechapu smysl takoveho pocinani. Pokud tim smyslem ma byt edukace, tak se ti to, se vsi uctou a bez jakychkoliv osobnich antipatii, nedari. Neni lepsi venovat cas necemu, co prinasi nejake pozitivni hodnoty, pocity, vysledek?

Dasta
Příspěvky: 1316
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Dasta »

Zdeny 1,
Oprava:
Setkání v lobby baru není ve14,30, ale ve13,30.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od jimmi »

Fidji99 píše:
12 úno 2019 17:29
Kychtax, no celkovo tu je pre ludi, ktori nejakym sposobom spomenu meranie ako sposob, ktory ma miesto v hifi diskusii, dost toxicke prostredie. "ja to predsa pocujem" je brany ako konecny argument a kazda racionalna diskusia konci: "technokrati chodte pocuvat svoje grafy". Popripade, viac ci menej slusnym konstatovanim, ze kto nepocuje je a) hluchy, b) chudak z na .... aparaturou c) xxxx

Na druhej strane, povedz uprimne, ze ked ti tu ukazem sadu grafov a merani, kde jasne uvidis rozdiel po posunuti kresla, alebo vplyv leziaceho psa medzi repro, ale napr. bude tam nulovy rozdiel v meraniach po vymene napajacieho kabla, zmeni to nejako tvoje skalopevne presvedcenie o zasadnom vplyve kablov? Asi nie. Akurat sa zbytocne po 45 strankach dokola iducich prispevkov dostaneme do situacie v odseku 1. A pritom pravdepodobne na 90% veci ohladne hifi mame podobny nazor, ale stale dokola sa tu riesi tych 10% na ktorych sa nezhodneme.

Moj nazor je, ze kazdy hifista, co hobby trochu mysli vazne, by mal investovat do aspon zakladnej meracej vybavy - REW, mikrofon, ked to niekto vie pouzivat, vyborna pomocka je stetoskop. dokopy 150 euro max a navratnost investicie okamzita.

P.S. tymto prispevkom som sa chcel kvalifikovat na audio basavel ;-)
Super názor. Tak každý kdo chce počuvať hudby musí si všetko naskor premerať. :mrgreen:

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od jimmi »

PMA píše:
12 úno 2019 13:21
Honzo (Dasta), klasická "jednoduchá" otázka, na kterou neexistuje jednoduchá odpověď. Stáří zesilovače vadí tehdy, pokud se nějaká součástka dostane za hranici životnosti. Odpovědět, která a kdy to bude, by možná uměl magister Kelly, já ne. Zjistí se to pečlivým proměřením zesilovače.

Jinak, přiznám se, za těch 17let na fórech mě audiofilní debaty s audiofilní argumentací (tj. slyšel jsi - neslyšel) apod. přestaly bavit. A to tak, že zcela. Jeden velký kruh, jedna velká nuda, žádná přínosná argumentace. Snůška názorů. Názorů často bez hodnoty a bez opodstatnění. Prostě tapety mnoha plácnutí. Dost dlouho jsem byl tolerantní a byl ochoten se i účastnit. Zřejmě to skončilo. Pokud se budu s někým bavit o zesilovači, tak na základě schématu a naměřených hodnot. Ne na základě pocitů a "názorů".
Takže o tom je počuvanie hudby.

Dakujem. 8-)

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od bryston »

Jimmi--- ty jsi nebetyčnej ****.
A dejte mi klidně ban. Jestli todleto tele je hifista a blbne svejma telecíma příspěvkama byť jen jedinýho budoucího hifistu , tak zasluhuje kulku. Do koulí. Bezesrandy.

O kryxtaxovi a jiných podivných indivuduech nemluvím.

Sorry, ale fakt jsem dnes vytočenej.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Jiri »

bryston
myslíš, že tyto tvoje příspěvky nějakýho budoucího hifistu někam směrují?

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od bryston »

Nevím, ale snad aspoň upozorní, kam by neměl koukat.

Omlouvám se za pánský přirození. Ale už to nejde zrušit.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Miero »

pre niekoho je i kabel pomerne vulgarne slovo

Dasta
Příspěvky: 1316
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Dasta »

Jimmy,
taky mně to překvapilo.
Na něco jsem se ptal, něco jiného jsem se dozvěděl, závěr jsem si z toho odvodil sám.
Ohledně stáří zesilovačů: Staří lidé mají staré věci.Jelikož pocházím ze skromných poměrů a nemůžu měnit každé dva roky zesilovače včetně předku, nechávám v pravidelných periodách stroje prohlédnout od konstruktéra. Tyto kroky vedou k maximálně spokojenosti.Já nic neměřím, měří p.konstruktér, já jenom spokojené poslouchám.
Přeji hodně spokojenosti s poslechem.

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od bryston »

Asi jsem na iné planéte.

Dasta, překvapils.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host