Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
Audio
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlava mi to nebere... Dokže někdo vysvětlit

Příspěvek od Audio » 09 kvě 2016 12:57

Všiml jsem si,že vznikla nová kategorie komponentů-kabelequalizer :roll: :lol:

boxer

Příspěvek od boxer » 09 kvě 2016 13:56

Renown.

Proč mazat. Ať je lekkrace. Stejně nikdo skoro nic nepíše. A kablíky jsou vděčné téma. Ovšem bez osobního napadání, zesměšňování atd. To samo platí.

Jinak tady je hafo blind testů na xy věcí. Mohou se zájemci kochat. Ovšem není nad vlastní polechovou slepou zkušenost. Nejlépe se 100% účinností. To má pak fakt váhu.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 09 kvě 2016 15:46

Jarda69: Najít si svůj příspěvek podle data a času snad dokážeš.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 09 kvě 2016 16:41

Tak nemůžu sloužit. Asi to mají rozbitý, ale nejblíž mám příspěvky 25 kvě 2015 15:07 nebo 25 kvě 2015 15:30 :?

boxer

Příspěvek od boxer » 09 kvě 2016 16:57

Nemaj nic rozbitý.
Jen se naučit, nejen zde a v tomto případě, porozumět věci a neplkat do větru.

----------------------------------
od Jarda69
v 25 kvě 2015 15:10
Fórum: KabelyTéma: Myty predrazenych kablov?
Odpovědi: 463Zobrazení: 35074
Re: Myty predrazenych kablov?

Myslím, že není problém vybrat komponenty, kde nebude vliv kabelu znatelný, případně udělat určité úpravy.
Kabely samy o sobě opravdu nemají vliv na zvuk. Pokud se nejedná o nějaké exoty, co rozkmitají zesilovač a podobně.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 09 kvě 2016 17:17

Jarda69 píše:Třeba se dost liší kabel k autobaterii nebo kabel k televizní anténě. Ale to si určitě už najdeš.
Pak se můžeš zeptat sám sebe, jestli je kabel součástka a něco dělá nebo jestli je uplně jedno, jaký je.
Pak si můžeme dát druhé kolo.
Jinak ti opravdu nezbyde, než tlouct hlavou o zeď, ale myslím, že tím nic nevyřešíš.

Takže podle tebe se různé reprobedny od se liší zapojením až tak, jako autobaterie a vstupní vf jednotka tv tuneru ?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 09 kvě 2016 17:24

Boxer

Asi mam nekde neco jinak nastavené, ale tohle mi ukazuje jiný čas. 16:10
Ale to je nepodstatné.

Co přesně je v tom starším příspěvku za problém ? Změnilo se něco ? Kabely za to opravdu samy o sobě nemůžou.
Největším problémem je rušení, kterému jsou vystavené. V dnešní době mobilů a wifin, to fakt není žádná sranda.
Co se týká komponentů, tak za tím si taky stojím. Jiná je situace u komponentu s RCA, kde je signál kolem 2V a impedance
kolem 50k a jiná u symetriky, kde je signál kolem 20V a impedance kolem 20k. I když jsem tu někomu psal, ať zkusí
impedanci zmenšit, když mu to předzesilovač utáhne.

Pokud s tím, co jsem napsal, má pořád někdo nějaký problém, tak se o tom můžeme pobavit. Rád to opravím.
Nic to nemění na tom, že si myslím, že změna kabelu může být slyšet a pokud tu někdo tvrdí, že ne, tak akorát mate lidi.

Když už tu padla jména pánů Sýkory a Dudka, tak pan Sýkora nedoporučuje používat běžné reprokabely, ale minimálně křížovou čtyřku.
V reprobednách ANTE jsou použité koaxiály i ve drátovačce.
Pan Dudek dělal aktivní kabely Sound Refiner, které mají omezit problém s nízkou úrovní signálu a vysokou impedancí.
Jako reprokabel doporučuje koax ANDREW s měděným vlnovcem.
Tak si to přeber jak chceš.
Rozhodně nikde netvrdili, že na kabelech nezáleží.

Lad2000...podle mě se kabely liší svojí konstrukcí. To byla pointa. Docela dost se třeba liší klasická dvojlinka od koaxiálu nebo twistu. Výměna bývá celkem slyšet.
Můžeš si zkusit, jestli bude mít vliv výměna 2x16mm2 (baterka) za koax.
(Počítám, že jsi místo "reprobedny" chtěl napsat "reprokabely")

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 09 kvě 2016 18:41

Počítáš špatně napsal jsem reprobedny a optimální kabel i měření bylo popsáno od p. Sýkory v AR již před lety, tak si to najdi.
Někdy si tady připadám jak v kostele, věř a víra tvá tě uzdraví.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 09 kvě 2016 18:53

Když se jedná o koaxiální kabel OCOS, mohl by i k tomuto tématu něco napsat Renown : setkal se přímo s pánem, který ho navrhl pro potřeby Dynaudia ( tuším , že mi říkal, že je to starší pán narozenv Čechách žijící ve Švýcarsku ?!? ).

Jinak na ten kabel mám pozitivní vzpomínky,hraje vyrovnaně, nic nepřidává a hlavně přesný, asi 2 desítky setů jsem kompletoval pro hifisty v Čechách a na Slovensku.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 09 kvě 2016 20:05

Tak to se omlouvám. Nepřišel jsem na to, proč si jako protiargument použil reprobedny. Hledat si to nebudu, průběžně to sleduju. Nejenom u B.Sýkory.
To s tou vírou moc nechápu. Pokud máš věcnou připomínku, k tomu co jsem napsal, tak jí napiš. Tohle mlžení je k ničemu.

sekal

Příspěvek od sekal » 09 kvě 2016 20:17

Lad2000 píše:Třeba tohle je zajímavý článek: https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... TQ&cad=rja
S nostalgií vzpomínám na dobu, kdy v S&V publikovali tak fundovaní autoři, jako byl např. dr. Sýkora. Dnes je tento plátek jen marketingový kompilát vytištěný na křídovém papíře bez jakékoliv informační hodnoty. Škoda..*fnuk*

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 09 kvě 2016 21:42

Jarda69 píše:Tak to se omlouvám. Nepřišel jsem na to, proč si jako protiargument použil reprobedny. Hledat si to nebudu, průběžně to sleduju. Nejenom u B.Sýkory.
To s tou vírou moc nechápu. Pokud máš věcnou připomínku, k tomu co jsem napsal, tak jí napiš. Tohle mlžení je k ničemu.
Mlží se opravdu dost, říká se tomu marketing (víra popř. náboženství).
Jarda69 píše:Třeba se dost liší kabel k autobaterii nebo kabel k televizní anténě
Když srovnáváš TV anténu s autobaterií, tak pro každou z těchto věcí existuje optimální provedení kabelu, a tímhle jsi chtěl naznačit,
že se různé reprosoustavy od sebe tak liší, že jedna potřebuje tenký koax a druhá kabel jako ke svářečce......

Pokud si pamatuji, tak nejlépe hodnotil p Sýkora těsně svinuté 2 smaltované dráty, průřez nevím, cca 2-4mm2,
a potom 4-žilový kabel zapojený do kříže.

boxer

Příspěvek od boxer » 09 kvě 2016 22:54

k...a ale proč to říkali ???? Najděte si z čeho jsou ty doporučované kabely a proč jsou doporučované.

To je jak u blbejch na dvorku.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 10 kvě 2016 11:22

LAD2000
Mícháš dvě věci. Něco jiného je, jak ty si to vysvětluješ a něco jiného je, co jsem tím myslel. Pokud píšu o rozdílné konstrukci kabelů a jejich použití, tak tím myslím, rozdíly v konstrukci kabelů.
Pokud si ty do toho začneš míchat reprobedny, tak to nevydávej za mojí myšlenku.
Jde o to, že tady někdo napíše, že rozdíly v kabelech nejsou a tudíš nemají na signál vliv.
Bohužel nepíšou, jaké provedení myslí. Jestli obyč dvoulinku, stíněný koax, twist, případně kombinace. Proto jsem chtěl upozornit, že existují různé konstrukce a asi se tedy i jinak chovají.
To je pro ty, co se nedostali přez R,L,C parametry.

Boxer
a není to vlastně jedno? Podle některých tady, to nemůže mít žádný vliv a každý, kdo slyší rozdíl je pasován na debila.

Trochu mě překvapuje, že se podobné debaty nevedou třeba kolem zesilovačů. Tam se "ladí" zesilovače k reprobednám a nikomu to nepřijde divný :)

Zamčeno